Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Z uwagi na dużą popularność, jaką cieszą obecnie odkurzacze bezprzewodowe ranking tych urządzeń musiał się na naszym portalu pojawić. Brak kabli plączących się pod nogami jest bardzo komfortowy i pozwala swobodnie odkurzać nawet w miejscach oddalonych od gniazdek czy na przykład na schodach. Trzeba zauważyć, że odkurzacze bezprzewodowe to w dużej mierze odkurzacze pionowe, z uwagi na wygodę takiego rozwiązania.

Każdy, kto przesiadł się z “tradycyjnego” odkurzacza na pionowy z pewnością przyzna, że jego kręgosłup mu za to podziękował. Dlatego też właśnie na tym typie odkurzaczy skupimy się w tym rankingu. Z uwagi na tak duże zainteresowanie odkurzaczami bezprzewodowymi wybranie właściwego modelu, aby później nie żałować, może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne. Mamy nadzieję, że jeśli interesują Was odkurzacze bezprzewodowe ranking, który przygotowaliśmy, okaże się dla Was użyteczny!

Odkurzacze bezprzewodowe ranking 2021 – na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza?

Każdy może mieć oczywiście inne wymagania w zakresie odkurzaczy bezprzewodowych. Choćby w zależności od tego, jak dużą posiada przestrzeń do odkurzania i jakiego typu powierzchnie się niej znajdują (czyli na przykład czy chcemy odkurzać tylko zwykłe kafelki i panele, czy też na przykład również dywany). Jest jednak kilka kwestii, na które powinien zwracać uwagę każdy kupujący, niezależnie od indywidualnych okoliczności.

Pierwsza kwestia to ilość oferowanych funkcji. Niektóre urządzenia na przykład poza odkurzaniem (w tym również w trybie ręcznym) oferują także od razu możliwość umycia podłogi. Dodatkowo, pewne odkurzacze pionowe mają specjalny tryb Boost, w którym moc jest znacznie zwiększona i można z łatwością poradzić sobie z nawet najbardziej irytującymi zabrudzeniami. Część odkurzaczy posiada także tryb energooszczędny, który przyda się, jeśli chcemy sprzątać bardzo dokładnie (a więc przez długi czas).

Skoro mowa o trybie energooszczędnym, to trzeba wspomnieć też o baterii. Konkretnie o czasie, przez jaki pozwala używać urządzenia i o czasie, jaki jest wymagany do jej pełnego naładowania. W większości przypadków im dłużej, tym lepiej, jeśli chodzi o czas pracy, zwłaszcza, jeśli ktoś ma duży dom.

Nawet w przypadku urządzeń z najwyższej półki ładowanie trochę trwa, a nikt nie ma ochoty przerywać sprzątania na kilka godzin, ponieważ trzeba czekać na naładowanie.  Warto wspomnieć, że część modeli oferuje w pakiecie lub pozwala dokupić zapasowe akumulatory. W ten sposób, kiedy jeden się skończy, możemy od razu podmienić go na inny naładowany i w ten sposób zasadniczo podwoić maksymalny czas pracy na baterii deklarowany przez producenta.

Dyson V11 Absolute Extra

dyson V11 absolute extra odkurzacze bezprzewodowe ranking
Źródło: Dyson
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 82 dB
 • Waga: 2,97 kg
 • Maksymalny czas pracy: 60 minut.

Można powiedzieć, że Dyson V11 Absolute Extra to Porsche wśród odkurzaczy pionowych. Szybki, elegancki, wysokiej jakości… i drogi sprzęt. Dość klasyczna waga w okolicach 3-kilogramów, przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu na poziomie 60 minut i brak funkcji mycia, a jedynie odkurzania – na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle, ale nie powalająco. Jeśli jednak zgłębimy się w ten produkt bardziej, szybko zrozumiemy, dlaczego jest on tak wysoko oceniany.

Prędkość silnika, a także moc ssania są dopasowywane przez urządzenie automatycznie, przy pomocy umieszczonych w nim czynników. Dzięki temu sprzątanie będzie wygodniejsze i skuteczniejsze, a przy tym obsługa urządzenia jest bardzo prosta i nie wymaga szczególnego kombinowania. Pracę jeszcze bardziej ułatwia umieszczony na odkurzaczu wyświetlacz, zwierający najważniejsze informacje na temat jego stanu w danej chwili.

Mamy tutaj oczywiście dostępne różne tryby sprzątania (zwykły, Eco, Boost), pomiędzy którymi można się błyskawicznie przełączać. W trybie ekonomicznym maksymalny czas pracy na baterii jest podwajany, a więc wynosi 120 minut. Przez 2 godziny swobodnie powinniśmy zdążyć odkurzyć nawet bardzo duży dom, więc to świetna opcja dla tych, którzy mają dużo przestrzeni i nie chcą przerywać pracy na czekanie, aż urządzenie się doładuje.

Otwierający nasz odkurzacze bezprzewodowe ranking model Dyson V11 Absolute Extra kosztuje około 2899 złotych, a więc sporo. Natomiast w pakiecie mamy aż 7 różnych akcesoriów, a sam odkurzacz jest sprzętem najwyższej klasy. Można korzystać z niego w formie widocznej na zdjęciu lub rozłożyć go na odkurzacz ręczny.

Philips Aqua 8000 XC8149/01

 

philips aqua 8000 xc814901
Źródło: Phillips
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / tak
 • Poziom hałasu: 84 dB
 • Waga: 2,7 kg
 • Maksymalny czas pracy: 80 minut.

O ile powyższy odkurzacz Dysona był dedykowany tym, którym zależy na odkurzaniu z najwyższej półki, tak Philips Aqua 8000 XC8149/01 skierowany jest dla tych, którzy chcą wysokiej jakości, ale jednocześnie uniwersalności. Sprzęt ten bowiem ma poza fenomenalną funkcją odkurzania także funkcję mycia. W przeciwieństwie do wielu tańszych modeli, tutaj funkcja mycia spisuje się równie dobrze jak funkcja odkurzania.

Nie rozsmarowuje zabrudzeń, a faktycznie skutecznie je usuwa. W razie mocniejszych zabrudzeń możemy nacisnąć wygodnie ulokowany przycisk, aby urządzenie wypuściło dodatkowy strumień wody, więc nie trzeba zdawać się na system automatycznego dozowania.

Wśród innych jego zalet można wymienić dużą powierzchnię czyszczącą (zabrudzenia są zbierane nie tylko z przodu, ale z każdej strony) i możliwość wygodnego odkurzania nie tylko przy lekkim, ale też nawet dużym nachyleniu, niemal “na płasko”.

Urządzenie jest dość typowej wagi (niespełna 3 kilogramy), a na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobry czas pracy na baterii, wynoszący 80 minut. W zestawie z odkurzaczem dostajemy bardzo wiele różnych końcówek i nakładek, które pozwolą nam nie tylko odkurzyć czy umyć podłogę, ale także z powodzeniem np. wyczyścić fotel lub kanapę.

Za Philips Aqua 8000 XC8149/01 trzeba zapłacić około 2599 złotych. Nie jest to mało, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że dostajemy tutaj tak naprawdę dwie rzeczy w jednym – bardzo wysokiej klasy odkurzacz i równie dobrego mopa. Jeśli więc mamy spory budżet i zależy nam na tym, aby nie musieć mieć dwóch oddzielnych urządzeń do tych czynności, to właśnie odkurzacz pionowy od Phillipsa jest warty uwagi.

Samsung Jet 75 Complete VS20T7536T5

samsung jet 75 complete vs20t7536t5 odkurzacze bezprzewodowe ranking
Źródło: Samsung
 • Napięcie akumulatora: 21,9 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 86 dB
 • Waga: 2,8 kg
 • Maksymalny czas pracy: 60 minut.

Tworząc nasz odkurzacze bezprzewodowe ranking nie mogliśmy zapomnieć o produktach Samsunga. Ten producent jest najlepiej kojarzony ze smartfonami i telewizorami, ale ma na swoim koncie także wiele innych urządzeń, w tym właśnie sporo modeli odkurzaczy bezprzewodowych. My chcielibyśmy zaprezentować Wam konkretnie model Samsung Jet 75 Complete VS20T7536T5. Podobnie jak zajmujący pierwsze miejsca w naszym rankingu Dyson V11 Absolute Extra, jest to jedynie odkurzacz – nie posiada on funkcji mycia.

Co w takim razie sprawia, że naszym zdaniem jest warty uwagi? Duża moc silnika (550W) i zaawansowany, 5-warstwowy system filtracji HEPA zbierający do 99,999% mikrocząsteczek pyłu oraz alergenów zapewniają bardzo skuteczne odkurzanie. Nie zabrakło czytelnego wyświetlacza, tradycyjnie są też 3 tryby użytkowania. Dużą zaletą jest naprawdę duży pojemnik na zabrudzenia – ma on aż 0,8l pojemności, więc nie będzie trzeba często go opróżniać nawet przy odkurzaniu dużego domu.

Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to akceptowalne 60 minut. Warto też wskazać, że “Complete” w nazwie tego modelu nie wzięło się znikąd. W komplecie otrzymujemy między innymi stację ładującą, którą można przyczepić do ściany, a także dwie szczotki do powierzchni twardych oraz do dywanów. Jest też minielektroszczotka i szczotka elastyczna, którą można “wyginać”, aby dotrzeć w trudniej osiągalne miejsca. Za cały ten zestaw musimy zapłacić około 2249 złotych.

Dyson V10 Absolute

dyson v10 absolute
Źródło: Dyson
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 87 dB
 • Waga: 2,68 kg
 • Maksymalny czas pracy: 60 minut.

Jak łatwo zauważyć już po samej nazwie, Dyson V10 Absolute to odkurzacz pionowy o jedną generację do tyłu za otwierającym nasz ranking V11 Absolute Extra tego samego producenta. Jeśli więc kogoś zaciekawiły odkurzacze Dysona, ale nie chce inwestować w najnowszy (i najdroższy model), V10 może go zainteresować.

Jest to jeden z lżejszych odkurzaczy na tej liście (2,68 kg). Zapewnia akceptowalny czas pracy na baterii – 60 minut, a przy tym naprawdę niezłą moc. Całość dopełnia duża liczba akcesoriów, która pozwala m.in. pozbywać się bezproblemowo sierści zwierząt, czyścić twarde podłogi czy też doprowadzać do porządku dywany oraz tapicerki. Nie zabrakło funkcji turbo, która co prawda szybko wyczerpuje baterię (można z niej korzystać przez około 8 minut), ale ma niesamowitą skuteczność.

Dyson V10 Absolute ma oczywiście tryb odkurzacza ręcznego. Oferuje antyalergiczny filtr i niezłą pojemność pojemnika na brud – 0,76 litra. Jest bardzo solidnie wykonany, a przy tym ma niewielkie gabaryty, więc łatwo go przechowywać. Można ładować go w pozycji zawieszonej na ścianie. Za ten niezwykle skuteczny, a przy tym atrakcyjny wizualnie odkurzacz pionowy trzeba obecnie zapłacić około 2199 złotych.

Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

tefal x-force fex 11 60 aqua ty9890 odkurzacz pionowy
Źródło: Tefal
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / tak
 • Poziom hałasu: 82 dB
 • Waga: 2,8 kg
 • Maksymalny czas pracy: 45 minut.

Tym razem na przełamanie mamy dla Was odkurzacz pionowy, który oferuje i odkurzanie, i mycie. Jest to mianowicie Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890. Jeśli nie mieliście z tego typu odkurzaczami wcześniej do czynienia, powyższe zdjęcie może Was zadziwić. Spokojnie – w normalnej pozycji urządzenie te ma zwykłą, długą prostą rączkę, jak w innych odkurzaczach pionowych.

W razie potrzeby możemy jednak nacisnąć na przycisk na rurze, aby ją “złamać” w połowie. Odkurzacz przybiera wtedy taki kształt, jak na zdjęciu i można bardzo wychodnie wjechać nim na przykład pod łózko, bez konieczności znacznego pochylania się. To ultra wygodne rozwiązanie, które rekompensuje nawet niezbyt powalający czas pracy na baterii (45 minut). Sprzęt można wykorzystywać w trybie odkurzacza ręcznego, a w razie potrzeby dostępny jest tryb Boost.

Za Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890 trzeba obecnie zapłacić około 2029 złotych. Jeśli ktoś szuka bardzo dobrego połączenia odkurzacza pionowego i mopa w okolicach 2 tysięcy złotych, jest to produkt zdecydowanie warty rozważenia. Szczególnie, jeśli mamy w swoim mieszkaniu dużo miejsc, w których sprawdzi się unikalna funkcja “łamania” rury.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

xiaomi mi vacuum cleaner g10 ranking odkurzaczy bezprzewodowych
Źródło: Xiaomi
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / tak
 • Poziom hałasu: 79 dB
 • Waga: 4 kg
 • Maksymalny czas pracy: 65 minut.

Ten odkurzacze bezprzewodowe ranking nie mógłby pominąć modelu Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10. Jest to jeden z najcięższych modeli na tej liście (4 kilogramy), ale jeśli to Wam nie przeszkadza i szukacie dobrego urządzenia 2w1 (mop i odkurzacz), za które nie zapłacicie fortuny, to naprawdę dobra opcja. G10 cieszy się w Polsce ogromną popularnością ze względu na to, że podobnie jak wiele innych produktów Xiaomi, oferuje znacznie więcej niż można by się było spodziewać po jego cenie.

Otrzymujemy tutaj relatywnie cichy (w porównaniu do konkurencji) odkurzacz o sporej mocy, który jest w stanie na jednym naładowaniu pracować aż 65 minut. Tryb mopa nie jest tutaj aż tak imponujący, jak w ponad dwa razy droższych alternatywach, ale robi robotę i dla wielu osób wystarcza. Mamy kilka różnych trybów pracy, m.in. taki odpowiedzialny za usuwanie uciążliwych zabrudzeń. Jest też szereg nakładek i dodatków dołączonych do zestawu, m.in. ssawka szczelinowa i szczotka do tapicerki.

Skuteczny filtr HEPA, przyzwoity pojemnik na odpady (0,6 litra), możliwość zawieszenia doku ładującego na ścianie, odłączana bateria, kolorowy ekran, automatyczna regulacja mocy, tryb ręczny – wszystko to brzmi, jakbyśmy mówili o naprawdę drogim odkurzaczu klasy premium. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 kosztuje jednak tylko około 1199 złotych.

Electrolux Pure Q9 PQ92-Allergy UV

electrolux pure q9 pq92-allergy uv
Źródło: Electrolux
 • Napięcie akumulatora: 25,2 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu  75 dB
 • Waga: 3,69 kg
 • Maksymalny czas pracy: 55 minut.

Kolejny model, który nasz ranking odkurzaczy bezprzewodowych musiał uwzględnić, to Electrolux Pure Q9 PQ92-Allergy UV. Urządzenie to jest przede wszystkim bardzo ciche i poręczne (aczkolwiek nieco cięższe niż wiele innych modeli z tej listy). Tradycyjnie daje ono użytkownikom kilka różnych końcówek i trybów, aby radzić sobie z różnymi powierzchniami i typami zabrudzeń.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na specjalną szczotkę UV, która zresztą jest już sygnalizowana w nazwie modelu. Producent deklaruje, że jest ona w stanie w 99,99% usuwać kurz, bakterie i alergeny z między innymi materacy, łóżek czy poduszek. Do innych ciekawostek należą samostojąca konstrukcja, możliwość stosowania w trybie ręcznym i adekwatny czas pracy na jednym naładowaniu (55 minut).

Warto dodać, że elektroszczotka posiada wbudowany nożyk, który automatycznie przecina zbieraną sierść i sprawia, że nie wkręca się ona w urządzenie, a przedostaje się bez problemu do pojemnika na odpady. Niestety, jest on bardzo mały – ma pojemność 0,3 litra, co jest chyba największą wadą tego modelu. Biorąc pod uwagę cenę na poziomie 1499 złotych wciąż jest to jednak model warty rozważenia, zwłaszcza, jeśli podoba się komuś koncept szczotki UV.

Tefal X-Force Flex 8.60 Allergy TY9639

tefal x-force flex 8.60 allergy ty9639 odkurzacze bezprzewodowe ranking
Źródło: Tefal
 • Napięcie akumulatora: 22 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 82 dB
 • Waga: 2,7 kg
 • Maksymalny czas pracy: 35 minut.

Jeśli kogoś zainteresowała nietypowa budowa innego Tefala X-Force, który objął nasz odkurzacze bezprzewodowe ranking, ale niepotrzebna mu funkcja mopa lub dysponuje mniejszym budżetem, Tefal X-Force Flex 8.60 Allergy TY9639 może być dla niego strzałem w dziesiątkę. To model o podobnej konstrukcji, który również można “złamać” w połowie rury, natomiast nie ma on funkcji mopa (jest za to oczywiście funkcja odkurzacza ręcznego).

Największym minusem tego modelu jest dość krótki czas pracy na baterii – to zaledwie 35 minut. Jeśli ktoś ma małe lub średniej wielkości mieszkanie, powinno to jednak starczyć, a w ostateczności można też po prostu dokupić zamienną baterię i szybko ją w razie czego podmienić. Nie trzeba natomiast dokupywać na przykład elektroszczotki, szczotki miękkiej i ssawki szczelinowej, ponieważ te elementy znajdziemy w zestawie.

Użytecznym aspektem tego urządzenia jest podświetlenie LED z przodu – przydatne zwłaszcza w przypadku odkurzania pod szafkami czy łóżkami. Za kolejny plus można przyjąć relatywną cichość (poza trybem Boost, który ma dużego powera, ale wiąże się to z większą głośnością), wielu użytkowników chwali też estetyczny wygląd tego modelu. Wiąże się on z kosztem rzędu 1099 złotych.

Hoover H-Free 500 HF522REW 011

hoover h-free 500 hf522rew 011
Źródło: Hoover
 • Napięcie akumulatora: 22 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 78 dB
 • Waga: 2,2 kg
 • Maksymalny czas pracy: 40 minut (80 minut przy skorzystaniu z drugiej baterii).

Chociaż nasz odkurzacze bezprzewodowe ranking dobiega końca, nie oznacza to, że nie warto zwracać uwagi na pozycje znajdujące się bliżej jego dołu. Wszystkie wymienione modele są naszym zdaniem co najmniej bardzo dobre, jeśli nie świetne w swojej kategorii cenowej. Nie inaczej jest z modelem Hoover H-Free 500 HF522REW 011. Chociaż nazwa Hoover wielu osobom może nic nie mówić, to trzeba podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z naprawdę solidnym urządzeniem.

Jednocześnie jest ono niezwykle lekkie – waży zaledwie 2,2 kilogramy. Czas pracy na jednej baterii wynosi 40 minut, natomiast producent dołącza do zestawu nieodpłatnie drugą baterię, więc o ile będziemy pamiętać, żeby ją naładować, możemy spokojnie odkurzać tym sprzętem przez 80 minut niemal bez przerwy. To poręczny, ergonomiczny odkurzacz, który można złożyć, aby zajmował mniej miejsca w szafce, kiedy go nie używamy.

Wśród najważniejszych cech Hoover H-Free 500 HF522REW 011 można wymienić konstrukcję 2w1 (odkurzacz pionowy i ręczny), kolorowy, czytelny wyświetlacz oraz mnogość dołączonych szczotek (wielu osobom z pewnością przyda się m.in. mini turbo szczotka do usuwania sierści zwierząt). Obecnie za ten model trzeba zapłacić około 1199 złotych.

Bosch BCH3K210 Flexxo

bosch bch3k210 flexxo odkurzacze bezprzewodowe ranking
Źródło: Bosch
 • Napięcie akumulatora: 22 V
 • Odkurzacz ręczny/Funkcja mycia: tak / nie
 • Poziom hałasu: 76 dB
 • Waga: 3 kg
 • Maksymalny czas pracy: 55 minut.

Nasz odkurzacze bezprzewodowe ranking zamyka urządzenie najbardziej budżetowe, co nie znaczy, że złe. Bosch BCH3K210 Flexxo to cichy, wygodny w użyciu odkurzacz pionowy o niezłym maksymalnym czasie i nie za dużej wadze. Ma schowek na szczotkę (i w zestawie znajdują się oczywiście dodatkowe końcówki do różnych powierzchni).

Szczególnie użyteczna może być długa ssawka szczelinowa, wiele osób doceni też pewnie szczotkę do mebli i tapicerki. Moc tego urządzenia nie jest ogromna, ale też nie można powiedzieć, aby było ono słabe – z większością zabrudzeń powinno sobie poradzić bez ogromnego problemu.

Relatywnie niewielka pojemność pojemnika (0,4 litra) może wymagać nieco częstszego go wymieniania, ale w niektórych innych modelach pojemniki są jeszcze mniejsze. Warto wskazać na samostojącą konstrukcję i zintegrowany odkurzacz ręczny, a także wskaźnik naładowania akumulatora, jako na kluczowe zalety tego odkurzacza pionowego od Boscha. Można go zakupić już za 899 złotych.

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych – podsumowanie

Nasz ranking odkurzaczy bezprzewodowych, a mówiąc jeszcze dokładniej, ranking odkurzaczy pionowych, dobiegł już końca. Jak widać, postaraliśmy się zawrzeć w nim produkty z różnych kategorii cenowej. Nie da się uciec przed pewnymi różnicami jakościowymi między propozycjami najdroższymi i najtańszymi, ale jednocześnie trzeba wskazać, że nawet w kategorii budżetowej da się znaleźć naprawdę solidny sprzęt.

To, które urządzenie będzie dla nas najlepsze, będzie więc zależeć w dużej mierze od tego, jak wysokie mamy wymagania i jak dużym dysponujemy budżetem. Już odkurzaczem pionowym za około 1100-1500 złotych możemy bardzo skutecznie, szybko i wygodnie posprzątać dom. Może on jednak charakteryzować się mniejszą ilością funkcji i zapasowych części czy krótszym czasem pracy na jednym naładowaniu niż urządzenie z najwyższej półki.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy skierować Waszą uwagę na inne interesujące (naszym zdaniem) rankingi, które dotychczas dla Was przygotowaliśmy. Skoro mowa o urządzeniach pionowych, to być może zaciekawi Was także myszki pionowe ranking – nazywa się takie “gryzonie” również myszkami ergonomicznymi. Mamy na swoim koncie także czytnik ebooków ranking. Jeśli jest jakiś konkretny temat, którego jeszcze nie poruszaliśmy, a Waszym zdaniem powinniśmy, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *