Seria The Last of Us od Naughty Dog ma wielu fanów na całym świecie. Niedawno wydany serial o tej samej nazwie, stworzony przez HBO, tylko poszerzył grono wyczekujących nowych tytułów graczy. Najnowsza gra z serii to The Last of Us Part 2 i twórcy poinformowali już o tworzeniu produkcji multiplayer w tym samym uniwersum. Gracze oczekują jednak kolejnego „kanonicznego” tytułu. Czy będzie The Last of Us 3, a jeśli tak to kiedy?

Dlaczego seria The Last of Us jest tak popularna?

The Last of Us było hitem już od pierwszej gry na PlayStation 3. Seria powstała w studiu Naughty Dog i do tej pory doczekała się dwóch odsłon, powstającego tytułu multiplayer oraz serialu od HBO. Cechą charakterystyczną dla gier The Last of Us jest wykorzystywanie pełni możliwości sprzętu – w tym przypadku konsol Sony PlayStation. Świetna oprawa audiowizualna, niepowtarzalnie wciągająca fabuła oraz next-genowe mechaniki to tylko niektóre ogromne zalety serii.

Studio Naughty Dog zadbało o bardzo dobrze poprowadzoną i wielopoziomową narrację. Fabuła jest ciekawa, zaskakująca oraz pozwala zżyć się z bohaterami na niespotykanym poziomie. Historia opowiada o Joelu i Ellie, którzy znaleźli się w środku apokalipsy zombie spowodowanej tajemniczym grzybem. Powstały dwie odsłony gier stworzone przez Naughty Dog. Czy powstanie The Last of Us 3? Twórcy nie wykluczają takiej możliwości.

Pierwsza gra Naughty Dog z serii została początkowo wydana na PlayStation 3. Później doczekała się ona remastera dla PC. The Last of Us Part 2 natomiast jest dostępne tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5. Seria doczekała się także wyżej wspomnianego serialu od HBO, którego fabuła na ten moment opowiada historię z pierwszej gry, jednak zapowiedziano już drugi sezon.

Serial The Last of Us od HBO, czyli „nowy początek” dla gier Naughty Dog

The Last of Us przez ostatnie miesiące zrobiło dużo „hałasu” w branży gier. Powstała ekranizacja pierwszej odsłony serii w postaci serialu, który zrealizowało HBO Max. Występuje tam przede wszystkim Pedro Pascal, teraz wręcz ikona światowej kinematografii. Premiera pierwszego odcinka serialu wzbudziła ogromne zainteresowanie, a później było już tylko lepiej.

The Last of Us 3 może powstać – wiele zależy od Naughty Dog, które nie wyklucza takiej opcji. Serial jednak na pewno będzie kontynuowany. HBO potwierdziło, że powstanie drugi sezon przez tak pozytywny odbiór pierwszego. Tam historia przedstawi fabułę kolejnej odsłony serii, czyli The Last of Us Part 2.

Ekranizacja dzieła Naughty Dog zebrała genialne opinie fanów. Widzowie zachwalają przede wszystkim grę aktorską Pedro Pascala, świetny klimat serialu oraz oddanie oryginałowi, jeśli chodzi o fabułę, a także pomniejsze easter eggi. The Last of Us 3, o ile powstanie, również zostanie najprawdopodobniej zekranizowane – także przez HBO, które ma prawa do marki.

Czy The Last of Us 3 powstanie? Wszystko, co już wiemy o produkcji

Przygody Joela i Ellie śledziliśmy w pierwszej oraz drugiej odsłonie serii od Naughty Dog. Najnowsza gra to właśnie The Last of Us Part 2. Naughty Dog oraz Sony zamierzają ciągle rozbudowywać markę. Dlatego gra multiplayer w uniwersum The Last of Us powstaje. Według informacji od twórców, leakerów oraz insiderów, ten tytuł również będzie oferował niepowtarzalną, niezwykle wciągającą fabułę, lecz najprawdopodobniej przybierając formę kooperacyjnej rozgrywki.

O grze wiadomo tak naprawdę niewiele. Oczywiste jest tylko uniwersum oraz to, że tytuł będzie pewnego rodzaju multiplayerem. The Last of Us Part 3 oficjalnie jeszcze nie powstaje, ale w sieci ciągle pojawiają się przesłanki, które wskazują na to, że twórcy rzeczywiście mogą mieć tę grę w planach – niestety dość odległych.

Warto zauważyć, że już od kilku lat twórcy oraz inne źródła informują, że tytuł może nawet powstawać. W 2021 roku Neil Druckmann, dyrektor kreatywny Naughty Dog, zdradził w jednym z wywiadów, że The Last of Us 3 ma już pewien zarys scenariusza. Powiedział on:

Nie wiem, ile chcę ujawnić. Napisałem wspólnie z Halley Gross zarys historii, której jeszcze nie opowiedzieliśmy, ale mam nadzieję, że pewnego dnia ujrzy ona światło dzienne. Historia ta odnosi się w pewnym stopniu do tego, co dzieje się po tej grze. Zobaczymy”.

Oczywiście takie informacje nie potwierdzają jeszcze tego, czy będzie The Last of Us 3. Wiemy jedynie, że powstał zarys scenariusza, który nie został wykorzystany przy produkcji poprzednich odsłon. Naughty Dog wypowiedziało się na temat The Last of Us 3. Twórcy powiedzieli, że stworzenie scenariusza to raczej naturalny proces w branży gier. Nie jest to w żadnym stopniu równoznaczne nad rozpoczęciem prac przy kolejnym tytule.

Po ukończeniu jednego z naszych dużych tytułów poświęcamy sporo czasu na badanie różnych pomysłów, czy będzie to The Last of Us III, czy coś zupełnie nowego, czy jest to jakaś stara marka, do której chcemy wrócić. Lubię dokładnie analizować wszystkie możliwości. Szukać, jako studio, odpowiedzi na pytanie: w co chcemy się zaangażować? Chodzi o właściwy wybór, gdyż tworzenie nowego projektu to ogromne zobowiązanie, wymagające pieniędzy, czasu, pasji, talentu”.

W pełni potwierdzonych informacji o powstawaniu The Last of Us 3 wciąż nie otrzymaliśmy. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że Naughty Dog rzeczywiście pracuje nad jakimś projektem. Neil Druckmann nie zdradza jednak, o co dokładnie chodzi. Czy to może być The Last of Us Part 3? Potencjalnie tak, ale premiera tytułu wciąż jest tak odległa, że nie znamy zbyt dużej ilości informacji.

Wiem, że fani chcieliby zagrać w The Last of Us 3, cały czas docierają do nas takie prośby. Mogę tylko zdradzić, że wybraliśmy już nasz kolejny projekt, zapadła decyzja. Nie mogę jeszcze zdradzić, o co chodzi, ale właśnie tak wygląda proces deweloperski. Mieliśmy kilka pomysłów i wybraliśmy ten, który najbardziej nas interesuje”.

Kiedy The Last of Us Part 3 zostanie potwierdzone? Najprawdopodobniej po premierze lub większej” zapowiedzi gry multiplayer z tego uniwersum. Potencjalnie tytuł może nawet nie powstać – wszystko zależy od Naughty Dog. W branży pojawiały się również pogłoski o oddaniu możliwości prac nad grą do zewnętrznego studia. Czy będzie The Last of Us 3 od innego twórcy? Według informacji insiderów jest to potencjalnie możliwe.

Nowe doniesienia o The Last of Us Part 3 w branży

Na koncie w serwisie Twitter o nazwie ViewerAnon” w grudniu 2022 roku pojawiła się informacja o tym, że The Last of Us 3 powstanie oraz jest już produkowane. To oczywiście tylko przeciek, nieoficjalna informacja. Mimo wszystko ten leaker już wcześniej podawał przedpremierowo newsy z branży, które później okazywały się prawdą.

ViewerAnon” zdradzał informacje związane przede wszystkim o grach i serialu The Last of Us. Powiedział on przedpremierowo, że Laura Bailey będzie obsadzona w roli Abby w The Last of Us Part 2. Ta informacja oczywiście okazała się rzeczywiście prawdą.

Czy taki przeciek wystarczy, by stwierdzić, że The Last of Us 3 jest już w produkcji? Jest to pewne potwierdzenie, jednak nie należy na ten moment brać tego poważnie. Warto zaczekać, by Naughty Dog wydało oficjalny komunikat lub aż pojawią się bardziej rzetelne informacje, niż pojedynczy przeciek.

Na ten moment wiemy, że na pewno powstaje gra multiplayer w uniwersum The Last of Us. Będzie oferować najprawdopodobniej kooperacyjną i rywalizacyjną rozgrywkę ze świetną fabułą charakterystyczną dla serii. Kolejne plany Naughty Dog pozostają oficjalnie tajemnicą.

The Last of Us Part 3 – kiedy można spodziewać się gry?

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, czy The Last of Us Part 3 w ogóle powstanie. Mamy już pewne informacje od leakerów i insiderów, które wskazują na tworzenie produkcji przez Naughty Dog. Dodatkowo Neil Druckmann powiedział aż 2 lata temu, że zarys fabuły jest już przygotowany. Naughty Dog oficjalnie nie potwierdza The Last Of Us 3, ale fani zdecydowanie czekają na ten tytuł z zapartym tchem.

Niestety proces produkcyjny tak dużej gry zajmuje naprawdę dużo czasu. Twórcy pracowali około 7 lat, by powstało The Last of Us Part 2. Tytuł oferuje bardzo wysoką jakość wykonania, świetną fabułę i genialne mechaniki. Gra okazała się oczywiście udana według miłośników marki, a także całkowicie nowych graczy. Powstawała jednak aż 7 lat, więc The Last of Us 3 najprawdopodobniej nie zobaczymy zbyt szybko.

Jeżeli produkcja kolejnej części zajmie tyle samo czasu, możemy się jej spodziewać około w 2027 roku. Oczywiście tytuł będzie prawdopodobnie bardziej rozbudowany, więc tworzenie go potencjalnie potrwa dłużej. The Last of Us Part 3 nawet jeżeli powstanie, będzie miało premierę za wiele lat.

Co chcielibyśmy zobaczyć w The Last of Us Part 3?

Kolejna odsłona z serii prawdopodobnie skupi się na dalszej historii Ellie. Potencjalnie może ona ostatecznie poświęcić siebie dla całej ludzkości. Nadałoby to jej życiu głębokiego sensu, który ma podstawy w poprzednich odsłonach. Taki scenariusz byłby swego rodzaju spięciem” całej trylogii. Gracze i fani są świadomi, że twórcy pójdą w stronę historii Ellie.

Nie jest to jednak tak oczywiste. The Last of Us 3 może również skupiać się na losach Abby i Leva. Byłboby to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ ukazuje dalszą historię także Ellie z zupełnie innej strony.

The Last of Us Part 3 może być oczywiste oparte na całkowicie innych postaciach, które nawet nie wystąpiły w poprzednich grach. Tak naprawdę niewiele wiemy o produkcji i jeżeli ona powstaje, to dopiero bardzo wczesny etap. Zarys fabuły może istnieć, jednak twórcy raczej go nie zdradzą aż do momentu premiery za kilka lat.

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation blog goty 2023 Znamy już wyniki PlayStation Blog Game of the Year Awards 2023!
Dobiegło końca głosowanie na najlepsze gry, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy miały swój debiut na PS4/PS5. Opublikowano już zwycięzców. Jakie produkcje znalazły się na
playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
dolby atmos ps5 Sony wprowadza obsługę Dolby Atmos do PS5!
W dzisiejszej bardzo dużej aktualizacji oprogramowania konsoli Sony wprowadza długo wyczekiwaną obsługę Dolby Atmos! To jednak nie wszystko, ponieważ sporych zmian i wyczekiwanych funkcji jest
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *