The Quarry to nowy survival horror od uznanego studia Supermassive Games, odpowiedzialnego m.in. za Until Dawn i House of Ashes. Miał premierę 10 czerwca 2022 i jest dostępny na PC, Xboxie One/S/X oraz PS4 i PS5.

O co chodzi w The Quarry?

Młodzieżowy wyjazd do Hackett’s Quarry zaliczono by jako udany, gdyby nie przedłużył się o kolejną noc. Wraz z nastaniem sezonu polowań okolica kamieniołomu w czasie tej pełni księżyca stała się śmiertelną pułapką dla każdej żywej ludzkiej istoty.

Ten efektowny, kinowy, growy horror może zmrozić krew w żyłach niejednego młodzieniaszka. Z całą pewnością nie należy do najstraszniejszych produkcji z tego gatunku, lecz pozwala graczowi brać czynny udział w kształtowaniu całej opowieści.

Podejmując kolejne decyzje, aktywnie uczestnicząc w rozgrywce, czy w pewnych miejscach decydując się na odpuszczenie działania, to gracz buduje tę historię. Czy uda mu się uratować wszystkich? Czy może poświęci kogoś dla ratowania reszty młodzieżowego zespołu biorącego udział w wypoczynkowym wypadzie do kamieniołomu?

Mały psikus w postaci uziemienia samochodu wydaje się niewinnym przewinieniem. To przez niego cała drużyna młodzieżowa wypoczywająca w kamieniołomie Hackettów zmuszona jest do przeciągnięcia swojego pobytu o kolejny dzień. Plan imprezowy już jest w ich głowach a zapasy i buzery mogą z łatwością zdobyć w okolicy. Gdy nastaje wieczór, rozpoczyna się ostatni balet. Wraz z pojawieniem się księżyca na mapie wieczornego nieba zaczyna się też polowanie a życie młodzieży leży w ich własnych rękach.

To gracz decyduje o przebiegu akcji

Budowanie opowieści wedle własnego uznania z możliwością podejmowania newralgicznych i błahych decyzji leży w gestii gracza. Tutaj każdy wybór ma znaczenie. Od budowania relacji między postaciami poprzez obieranie ścieżek, które prowadzą do innego zakończenia całej historii. W niektórych sytuacjach wybór wcale nie jest tak oczywisty, w kolejnych mamy okazję samodzielnie kształtować występujące w grze osobowości.

Podejmujemy przecież decyzje na temat wielu wypowiedzi bohaterów, dzięki którym możemy ich lepiej poznać, polubić lub wręcz przeciwnie. To od nas zależy czy wakacyjny flirt się uda, czy relacje między postaciami będą dobre a przede wszystkim czy uda się uratować każdego z 9 młodych ludzi, którzy przyjechali do Hackett’s Quarry na wypoczynek, a znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Warto zwracać uwagę na szczegóły

W tle główne rozgrywki znajdujemy także dowody i kolejne elementy układanki opowieści, która rozpoczęła się kilka lat wcześniej. Dzięki tym znaleziskom uda nam się zrozumieć miejscowych, poskładać ich historię w całość i dowiedzieć się jak do tego doszło, że w tej okolicy grasują potwory. Kto jest temu winien, a kto ucierpiał w czasie spotkania z zamieszkałą w tej okolicy rodziną.

the quarry screen
Źródło: Supermassive Games/2K

Filmowa oprawa gry z całą pewnością zadowoli najbardziej wymagających graczy pasjonujących się najlepszymi wydaniami jakości AAA. Producenci postarali się także by oddana przez aktorów mimika twarzy i emocje rzeczywiście grały rolę w tej opowieści.

Gra zachęca do szczegółowego przeszukania okolicy, dzięki czemu możemy odnaleźć wszystkie możliwości interakcji z przedmiotami, ale i karty tarota, które mogą pomóc nam w obraniu prawidłowej ścieżki. Rozgrywkę z całą pewnością najlepiej jest rozpocząć wieczorem lub nocą przy zgaszonym świetle, by dodać nieco nastroju do horrorowej oprawie tej produkcji.

Graliście już w The Quarry, a może dopiero planujecie sprawdzić ten tytuł? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Monitorowanie produkcji. Jak robić to w nowoczesny sposób?
Monitorowanie produkcji to proces polegający na pozyskiwaniu danych z produkcji. Ma na celu zwiększenie efektywności związanych z nią procesów, a także ciągłą optymalizację produkcji. Nadzór
heineken the boring phone Heineken stworzył… telefon z klapką — The Boring Phone
„Teraz BEZ mediów społecznościowych” – tak Heineken reklamuje swój nowy… telefon. Tak, znany producent piwa zdecydował się wkroczyć na rynek elektroniki. The Boring Phone, czyli
napiwki dla twórców gier Ukończyłeś grę i przypadła Ci do gustu? Daj napiwek. Nowy pomysł byłego szefa Blizzarda
Wszystko wskazuje na to, że płacenie za gry AAA w dniu premiery około 70 dolarów to wciąż zbyt mało dla twórców. Coraz częściej słychać, że
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *