Pierwszoosobowa sieciowa strzelanka od EA – tak najłatwiej można określić Titanfalla 2. Jeśli dodamy do tego ogromne mechy, sporo ciekawych mechanik i kampanię single player, mamy tytuł, z którym zdecydowanie warto się zapoznać. Co prawda nie jest to gra bezpłatna, ale obecnie jej cena nie jest szczególnie wysoka, a do tego można uzyskać do niej dostęp bez dalszych opłat w ramach subskrypcji usługi EA Play.

Zanim jednak będzie możliwość zagrania, trzeba najpierw grę pobrać i zainstalować. Żeby oszczędzić sobie czasu, nerwów i pieniędzy (w przypadku, gdy nie subskrybuje się EA Play i kupi się grę osobno), warto również wcześniej zweryfikować, jakie ma Titanfall 2 wymagania sprzętowe i czy komputer lub laptop na pewno je spełnia. Wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie zebraliśmy dla Was poniżej – zapraszamy do lektury!

Wymagania sprzętowe Titanfalla 2 – najważniejsze informacje

Wymagania sprzętowe Titanfalla 2 można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to wymagania minimalne, które obejmują konfigurację potrzebną do odpalenia i płynnego działania gry na niskich ustawieniach graficznych. Z kolei wymagania zalecane są dedykowane tym graczom, którym zależy na jak najlepszych walorach wizualnych i chcą sprawdzić, czy prawdopodobnie będą mogli bez problemu grać na wysokich ustawieniach graficznych.

W obu przypadkach proces weryfikacji, czy sprzęt spełnia wymagania, czy też niekoniecznie będzie przebiegać bardzo podobnie. Można przeprowadzić go na kilka sposobów. Pierwszy to skorzystanie z portalu czy narzędzia, które automatycznie pobierze dane sprzętowe komputera, sprawdzi benchmarki poszczególnych komponentów i porówna je z benchmarkami komponentów wymienionych w minimalnej i zalecanej konfguracji.

Drugi sposób na to, jak sprawdzić, czy PC spełnia wymagania Titanfalla 2, to samodzielna weryfikacja posiadanej konfiguracji (odsyłamy w tej kwestii do naszego poradnika, jak sprawdzić specyfikację komputera), a następnie benchmarków poszczególnych komponentów i benchmarków sprzętu wskazanego przez twórców.

titanfall 2 wymagania sprzetowe
Źródło: Electronic Arts

Wymagania minimalne

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że gra wymaga zarówno 64-bitowego systemu operacyjnego, jak i 64-bitowego procesora – na 32-bitowych komponentach nie zadziała. Pozostałe wymagania minimalne Titanfalla 2 prezentują się następująco:

System operacyjny Windows 7/8/8.1/10 64-bitowy
Procesor Intel Core i3-6300t lub odpowiednik [4 lub więcej wątków]
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna NVIDIA Geforce GTX 660 2GB lub AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX Wersja 11
Miejsce na dysku 45 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane

W przypadku wymagań zalecanych Titanfalla 2 zaczyna się już robić poważniej, chociaż wciąż nie można powiedzieć, żeby były to wymagania bardzo wysokie, jak na współczesne gry AAA. Wyglądają one tak:

System operacyjny Windows 7/8/8.1/10 64-bitowy
Procesor Intel Core i5-6600 lub odpowiednik
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna NVIDIA Geforce GTX 1060 6GB lub AMD Radeon RX 480 8GB
DirectX Wersja 11
Miejsce na dysku 45 GB dostępnej przestrzeni

Co jeszcze warto wiedzieć o Titanfallu 2?

Najważniejsze informacje o Titanfallu 2 tak naprawdę wskazaliśmy już we wstępie, a następnie rozszerzyliśmy je o wymagania Titanfalla 2 na PC, natomiast jest mimo wszystko jeszcze kilka kluczowych danych, którymi chcielibyśmy się podzielić. Ten nietypowy FPS został stworzony przez Respawn Entertainment, a wydany przez Electronic Arts w 2016 roku, a dokładniej mówiąc – 28 października 2016.

Tytuł działa na silniku Source. Trafił zarówno na komputery osobiste z systemami Windows, jak i konsole: PlayStation 4 oraz Xboxa One. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i krytyków. Wersja na PC zebrała na Metacriticu od tych pierwszych ocenę na poziomie 8.6/10, natomiast od tych drugich – 86/100 (jak widać, w tym przypadku krytycy i gracze byli bardzo zgodni w swojej ocenie – rzadko się to zdarza w aż takim stopniu).

wymagania titanfall 2 na pc
Źródło: Electronic Arts

Jednocześnie rzekomo sprzedaż tytułu nie do końca zadowoliła wydawcę. Mogło to być związane z premierą ustaloną na gorący okres przedświąteczny, kiedy to gra musiała konkurować m.in. z nowymi odsłonami popularnych serii Battlefield oraz Call of Duty. Coś zapewne w tym jest, biorąc pod uwagę, że lata mijają, a my nie doczekaliśmy się sequela. W 2019 roku Respawn stworzył, a EA wydało battle-royale o nazwie Apex Legends, skupiając właśnie na tym tytule swoje moce przerobowe.

Czy to znaczy, że nigdy już trzeciej części Titanfalla się nie doczekamy? Ciężko powiedzieć. EA nie zapomniało jeszcze całkiem o marce, biorąc pod uwagę, że Apex dzieje się w tym samym uniwersum i ma pewne elementy wspólne (postacie) z Titanfallem. Póki co jednak żadnych konkretów dotyczących sequela “dwójki” nie ma.

Titanfall 2 wymagania – podsumowanie

Wymagania Titanfalla 2 są, jak już wspomnieliśmy, ani bardzo wysokie, ani szczególnie niskie. Z jednej strony jest to wysokobudżetowa gra od EA, z drugiej – tytuł już nieco wiekowy. Stąd też sporo komputerów i laptopów gaingowych powinno sobie bez większego problemu z tą grą poradzić, chociaż oczywiście zapewne nie wszystkie. Jest to kwestia, którą definitywnie warto zweryfikować przed zakupem.

Nie wymaga to dużo czasu, a potencjalnie może uratować kogoś przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto, czyli zakupem gry, w którą i tak nie będzie mógł płynnie grać. Biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o tytule przede wszystkim sieciowym, brak zacinek i innych tego typu problemów jest kluczowy – inni gracze z pewnością takie nieprawidłowości wykorzystają na swoją korzyść.

Mamy nadzieję, że zebrane powyżej informacje o tym, jakie Titanfall 2 wymagania sprzętowe stawia graczom okazały się dla Was użyteczne. Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie do kolejnych tematów, czy to związanych z wymaganiami sprzętowymi, czy niekoniecznie powinniśmy poruszyć w dalszej kolejności, dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *