Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Przewóz niektórych ładunków może oznaczać konieczność zachowania szczególnych i kontrolowanych warunków atmosferycznych. Przewóz bardziej wymagających towarów może również zmuszać do lepszego zaplanowania trasy. Z poniższego tekstu dowiesz się więc, jakie wymagania wobec flot i kierowców generuje transport w temperaturze kontrolowanej.

Optymalne warunki transportu w temperaturze kontrolowanej

Wiele produktów, jak na przykład żywność, musi zostać przetransportowanych w określonych warunkach, aby zachowały swoją świeżość. Oprócz tego część ładunków źle znosi ciągłe wahania temperatury lub wilgotności. Zachowanie stabilnego środowiska podczas drogi może stanowić więc warunek konieczny do spełnienia podczas bardziej wymagających przewozów, takich jak leki czy produkty mrożone.

Organizacja transportu w temperaturze kontrolowanej często możliwa jest, dzięki wykorzystaniu floty, wyposażonej w chłodnie. Te szczelne i aktywnie wentylowane przestrzenie mogą być całkiem dobrze podatne na regulację warunków w nich panujących. Dzięki zastosowaniu pojazdów i naczep termicznych, transport w temperaturze kontrolowanej to nie problem dla firmy Fracht, której specjaliści są w stanie ustalić temperaturę w przedziale od -25 do + 25 stopni Celsjusza. Dzięki takiemu rozwiązaniu transport żywności lub leków może być o wiele prostszy, ponieważ bez większych problemów można na dłużej utrzymać optymalne warunki dla danego produktu.

Określenie najkrótszej trasy transportu w temperaturze kontrolowanej

Aby jeszcze bardziej wykorzystać zalety, jakie daje transport w temperaturze kontrolowanej, warto również dokładnie zaplanować trasę przejazdu pojazdów. Nawet z aktywnym chłodzeniem, ładunek w pojeździe może być narażony na skutki wyższej temperatury przy dłuższej trasie. Właśnie dlatego korzystne jest zaplanowanie optymalnej ścieżki przejazdu.

Jest to istotne również dlatego, że przy ekstremalnie wysokich temperaturach powietrza systemy chłodnicze często mogą wykorzystywać większość swoich sił. Będzie się to więc równało z podwyższonym zużyciem energii. Optymalizacja trasy przejazdu transportu w kontrolowanej temperaturze oraz transportu chłodniczego może być więc wymagana, aby uniknąć wysokiego użycia energii na masową skalę.

Brak postojów kierowcy transportu w temperaturze kontrolowanej

Transport w temperaturze kontrolowanej stawia również wymagania przed samymi kierowcami. Najbardziej efektywny przejazd powinien być pozbawiony zbędnych przerw i postojów. Trasy tego rodzaju mogą być natomiast dość długie, a nie wszyscy kierowcy mogą być na nie gotowi. Zachowanie pełnej koncentracji podczas długiej jazdy jest tu kluczowe. Właśnie dlatego wybierając osobę odpowiedzialną za transport w temperaturze kontrolowanej, warto decydować się na osoby najbardziej doświadczone, które potrafią dobrze zarządzać czasem swojej pracy.

Jak więc widać, transport w temperaturze kontrolowanej ma określone wymagania co do floty i samych kierowców. Przede wszystkim, ładunki zawsze powinny być przewożone z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów lub naczep termicznych. Planując trasę, warto również zadbać o opracowanie najkrótszej możliwej drogi przejazdu. Dobierając kierowców, dobrze jest natomiast zdecydować się na tych najbardziej doświadczonych w długich trasach z najmniejszą możliwą ilością postojów.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *