Activision nie składa broni w walce z cheaterami i ich twórcami. Twórcy m.in. serii Call of Duty wygrali właśnie batalię sądową z firmą odpowiedzialną za sprzedaż narzędzi wykorzystywanych przez nieuczciwych graczy.

Sąd jednoznacznie stanął po stronie Activision

Sąd okręgowy dla Centralnego Dystryktu Kalifornii przyznał Activision rację w sporze z EngineOwning, jednym z wiodących twórców cheatów do gier tego wydawcy (a także do m.in. Battlefielda i Counter-Strike’a od Valve). Uznał żądanie Activision za „rozsądne” i przyznał 14 465 600 dolarów odszkodowania, a także zasądził na rzecz firmy 292 912 dolarów na pokrycie kosztów reprezentacji prawnej.

Wydał także stały nakaz zaprzestania działalności naruszającej prawo oraz przekazania domeny www.EngineOwning.to na rzecz Activision. Activision skutecznie argumentowało, że EngineOwning naruszało ich systemy zabezpieczeń i sprzedawało oprogramowanie do cheatów, co stanowiło naruszenie amerykańskiego Digital Millennium Copyright Act (DMCA).

EngineOwning już raz zostało ukarane — ale się tym nie przejęło

Ta decyzja sądu to kolejny krok w długotrwałej walce Activision z producentami cheatów. Już w lutym 2023 roku EngineOwning zostało zobowiązane do zapłaty 3 milionów dolarów odszkodowania. Mimo to kontynuowało działalność, sprzedając cheaty do m.in. Modern Warfare 3 i Warzone. W związku z tym teraz zdecydowano się na bardziej dotkliwą karę.

Cheaty do gier multiplayer, zwłaszcza tak popularnych strzelanek, jak te z serii Call of Duty, są cierniem w boku zarówno deweloperów, jak i uczciwych graczy. Activision ma nadzieję, że takie wyroki będą skutecznym środkiem odstraszającym, zwłaszcza biorąc pod uwagę nadchodzącą premierę Black Ops 6. Jednocześnie nie poprzestaje na działaniach prawnych.

Firma ogłosiła na X, że wszystkie konta zaangażowane w nieuczciwe zachowania w trybach multiplayer lub Warzone Ranked Play zostaną zresetowane, a ich właściciele usunięci z rankingu przed startem Sezonu 4. Ponadto konta, które oszukiwały w trybach rankingowych, zostaną w nich trwale zablokowane w Modern Warfare 3 i Warzone.

Czy Activision uda się wyegzekwować od EngineOwning swoje pieniądze i, co zapewne nawet ważniejsze, zaprzestanie sprzedaży cheatów? Cóż, na moment publikacji tego materiału, sklep dalej działa w najlepsze.

WARTO PRZECZYTAĆ:

3 sezon diablo 4 3. sezon Diablo 4 już niebawem – zbliża się zapowiedź
Trwają przygotowania do zapowiedzi 3. sezonu zmagań w Diablo 4. W tym tygodniu ma pojawić się zwiastun, a oprócz tego również transmisja na żywo, w
diablo 4 ray tracing Niebawem Diablo 4 będzie jeszcze piękniejsze? To możliwe!
Diablo 4 pojawiło się na rynku w zeszłym roku, ale dopiero teraz wiadomo, że doczeka się pełnego wsparcia dla ray tracingu. To informacja, którą potwierdziła
bobby kotick Bobby Kotick odchodzi z Activision Blizzard. Teraz pełną kontrolę ma Microsoft
Dwa miesiące temu doszło do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Już wtedy mówiono, że Bobby Kotick pozostanie na stanowisku prezesa firmy tylko tymczasowo. Teraz wiadomo
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *