Wygląda na to, że fani serii Far Cry mogą spać spokojnie. Ubisoft ostatnio kasuje projekty na lewo i prawo, ale według najnowszych doniesień, nie dość, że cały czas trwają prace nad Far Cry 7, to oprócz tego powstaje także multiplayerowy spin-off.

Project Blackbird i Maverick mają wspólne korzenie

Jak donosi portal Insider Gaming, zarówno kolejna duża część serii, czyli siódemka (nosząca wewnętrznie nazwę Project Blackbird), jak i spin-off (Project Maverick), mają swoje korzenie w jednej dużej grze singlowej. Chodzi o tytuł, nad którym swego czasu pracował Dan Hay, były dyrektor kreatywny w studiu Ubisoft Montreal.

Hay odszedł z Ubisoftu w 2021 roku (aktualnie pracuje dla Blizzarda), a projekt, którym zarządzał, rozgałęził się rzekomo na jedną grę singlową i jedną multiplayer. Oprócz Insider Gamingu prace nad dwoma tytułami z serii Far Cry potwierdziło także Kotaku.

Jest to ciekawy zwrot akcji, biorąc pod uwagę, że dotychczas, gdy w grach z serii Far Cry pojawiały się jakieś komponenty kooperacyjne czy sieciowe, to stanowiły tylko dodatek do pełnowymiarowych odsłon singlowych.

Jednocześnie według źródeł Kotaktu tak naprawdę Ubisoft już od dłuższego czasu próbował stworzyć samodzielną grę multiplayer w uniwersum Far Cry. Zawsze jednak z różnych powodów te projekty upadały lub zamieniały się w tytuły, które zostały ostatecznie wydane jako singlowe.

Silnik Dunia ma rzekomo wreszcie odejść w niepamięć

Niestety, póki co niewiele wiadomo na temat tego, czego można się spodziewać czy to po Far Cry 7, czy multiplayerowym spin-offie. Ubisoft ani nie potwierdził nowych doniesień, ani im nie zaprzeczył. Natomiast kilku deweloperów pracujących nad Projectem Blackbird, a więc Far Cry 7, potwierdziło dla Kotaku, że wraz z tą odsłoną dojdzie wreszcie do zmiany silnika.

Poprzednie części serii hulały jeszcze na silniku Dunia (który z kolei powstał na kanwie CryEngine), natomiast “siódemka” ma opierać się na silniku Snowdrop, znanym z The Division 2 (i wykorzystywanym rzekomo także przez nową grę z serii Star Wars, tworzoną przez Ubisoft).

Co o tym wszystkim sądzicie? Czekacie na kolejną odsłonę z serii Far Cry, czy to “główną”, czy dodatkową? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *