Apple stara się regularnie dostarczać na rynek nowe technologie, będące wyznacznikiem jakości. Teraz amerykańska korporacja wypuściła nowe gogle Apple Vision Pro. Sprawdź, co wiemy o tym produkcie.

Amerykanie oszaleli na punkcie Vision Pro

Chociaż od premiery nowych gogli Apple Vision Pro minęło zaledwie kilka dni, już teraz można znaleźć mnóstwo filmów na TikToku i YouTube, na których widzimy Amerykanów przemierzających ulice w tej nowości. Nie da się ukryć, że są oni zafascynowani tym sprzętem. Ponoć nawet znaleźli się śmiałkowie, którzy za nic mają zdrowy rozsądek i postanowili założyć gogle Vision Pro podczas jazdy autem z włączonym autopilotem. Taka sytuacja nie umknęła policji, która zatrzymała właściciela Tesli, choć nie wiadomo, jaką „nagrodę” otrzymał za ten wyczyn.

Apple Vision Pro to produkt, który można wykorzystywać na setki sposobów

Cena Apple Vision Pro zdecydowanie nie jest niska – wynosi 3499 dolarów, czyli mniej-więcej 14 tysięcy złotych. Oznacza to, że na zakup takiego sprzętu mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi konsumenci, choć co ciekawe, w dniu premiery w USA po najnowsze urządzenie ustawiały się długie kolejki.

Nowość od Apple może być wykorzystywana na mnóstwo sposobów. Świetnie sprawdza się do celów rozrywkowych, spotkań online, do nauki czy pracy. Bez problemu można pobrać rozmaite gry czy oglądać filmy 3D. Duże znaczenie ma tutaj prywatność – nikt nie widzi tego, co widzi korzystający z gogli. Wiele osób jest zainteresowanych również tym, jak działa takie urządzenie. Otóż sterowanie nim jest innowacyjne – jedyne co trzeba zrobić, to skierować wzrok na wybraną ikonkę i „kliknąć”, a właściwie wykonać odpowiedni gest palcami (zastępuje to ekran dotykowy czy myszkę).

Mimo że Amerykanie są zachwyceni nowym sprzętem, należy podkreślić, że ma on również kilka poważnych wad. Jedną z nich jest szybkie nagrzewanie się urządzenia. Minusem jest także to, że trzeba ładować baterię średnio co 2-3 godziny. Gogle są również dość ciężkie, przez co dłuższe korzystanie z nich jest zwyczajnie niewygodne. Poza tym jakość wyświetlanego obrazu dla wielu osób jest niezadowalająca i ponoć gorsza od tej, którą można było zobaczyć w materiałach promocyjnych od Apple.

Jak Amerykanie korzystają z Vision Pro?

Poniższy filmik jest najprawdopodobniej najpopularniejszym nagraniem związanym z Vision Pro na YouTube. Widzimy na nim chłopaka jadącego metrem, korzystającego z Apple Vision Pro. Wydaje się, jakby był w innym świecie. Zresztą zobaczcie sami:

Innym ciekawym filmem na tej platformie jest video, w którym sprawdzana jest wytrzymałość Apple Vision Pro:

Co myślicie o tym nowym gadżecie technologicznym? Chcielibyście z niego korzystać? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Apple

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *