To już pewne – MultiVersus jest kolejnym viralowym hitem, który błyskawicznie zdobył zainteresowanie ogromnej ilości graczy. Twórcy pochwalili się najnowszymi statystykami i nie da się ukryć, że są one imponujące.

W MultiVersus grają miliony, twórcy wypuszczają pierwszy sezon

Studio Player First Games ogłosili, że w MultiVersus zagrało już ponad 20 milionów graczy. Biorąc pod uwagę, że gra przeszła do etapu otwartej bety 19 lipca 2022 roku, czyli zaledwie nieco ponad miesiąc temu, jest to naprawdę świetny wynik.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zainteresowanych grą będzie tylko przybywać. 15 sierpnia miała miejsce inauguracja pierwszego sezonu gry, w skład którego wchodzi przepustka sezonowa, nowe tryby gry, postacie i akcesoria. Gracze mają między innymi okazję wcielić się w postacie z kultowego serialu Rick i Morty.

W otwartą betę MultiVersus można zagrać na wielu platformach: jest dostępna na konsole PlayStation 5 i PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC. Gra posiada funkcję cross-playu, co znaczy, że gracze z różnych platform mogą bez problemu ze sobą rywalizować.

MultiVersus to darmowa bijatyka à la Super Smash Bros

MultiVersus to bijatyka 2v2, która może potencjalnie zrobić konkurencję dla gier z serii Super Smash Bros. Również pozwala graczom na stawianie przeciwko sobie postaci z różnych uniwersów, jednak w tym przypadku mowa bardziej o bohaterach filmów i seriali niż gier.

Co ważne, jest to gra free-to-play – za rozpoczęcie przygody nie trzeba nic płacić, płatna jest natomiast m.in. przepustka sezonowa. Darmowym grom z oczywistego względu łatwiej jest przekonać graczy, aby wypróbowali tytuł niż grom płatnym. Sztuką jest jednak utrzymać to zainteresowanie.

Za stworzenie tytułu odpowiada wspomniane wcześniej studio Player First Games (dla którego MultiVersus jest pierwszą grą), natomiast wydawcą jest Warner Bros. Games. Nic więc dziwnego, że wśród dostępnych postaci spotkamy chociażby Wonder Woman, Supermana czy Batmana.

Można też zagrać między innymi jako królik Bugs, Kudłaty i Velma z bajek o Scooby Doo, Arya Stark oraz LeBron James. Na razie wybór nie jest duży (chociaż oczywiście w planach jest dodawanie nowych postaci, vide Rick i Morty w ramach pierwszego sezonu), ale za to bardzo różnorodny.

Sądzicie, że MultiVersus przekuje aktualną viralową popularność w długoterminowy sukces, jak na przykład Fortnite? A może wydaje Wam się, że za niedługo pięć minut sławy tego tytułu przeminie, jak to się stało między innymi w przypadku Among Us? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *