Zapewne wielu z Was słyszało, widziało, a może i nawet grało w produkcję studia HelloGames – No Man’s Sky. Przed premierą na zwiastunach gra pokazywała coś zupełnie nowego, coś czego jeszcze nie ma na rynku:

• Rewolucyjny algorytm, który sam tworzy nowe planety. Pozwalał on na wygenerowanie ponad 18 trylionów planet, dzięki czemu rozgrywka miała być na długie godziny.

• Setki, a nawet tysiące różnych gatunków fauny i flory wygenerowanych losowo.

• Epickie bitwy kosmiczne

• Złożony system rozwoju postaci, statków.

Miała to być swego rodzaju “rewolucja” w grach, a wszyscy wiemy co z tego wyszło…

Jednakże mimo tego, że gra zbierała i nadal zbiera negatywne opinie w różnych serwisach dystrybucji, to twórcy nie poddali się, ba – cały czas pracują nad ulepszeniem gry, naprawiają różne błędy i bugi, dodają zawartość, która ma jeszcze bardziej poszerzać i tak bardzo szeroki i obszerny świat oraz nadal zachęcają graczy do kupna ich niegotowego dzieła.

Co tak naprawdę wprowadza owa aktualizacja? Czy jest ona taka jak poprzednie, czyli bezwartościowa i nikomu niepotrzebna? Dziś postaram odpowiedzieć się na to pytanie.

Jak zapewniają twórcy aktualizacja “Atlas Rises “, wprowadza zupełnie nową i przebudowaną fabułę, portale, nowy system misji proceduralnych , poprawę handlu , gospodarkę systemu , wspólne poszukiwania i wiele innych rzeczy. Postaram się Wam przybliżyć kilka najważniejszych zmian.

Nowa Fabuła

Developerzy oferują nam nową, 30-to godzinną fabułę, która ma na celu zaprowadzić nas w nowe nieodkryte dotąd miejsca, mamy odkrywać tajemnicze portale, poznać nowe rasy, a także dzięki tej historii mamy podwoić swoją wiedzę i interakcje z produkcją, a co najważniejsze – mamy poznać prawdę, którą kryją za sobą tajemnicze budowle.

Regeneracja Galaktyczna

Zaktualizowano interfejs mapy galaktycznej, a co za tym idzie odświeżona zostanie również mapa świata. Dzięki temu “odświeżeniu” mamy odczuć zwiększony poziom bogactwa układów planetarnych, większy poziom gospodarki oraz więcej konfliktów w systemach międzygwiezdnych.

Nowe Światy

Zmianę przeszły również same planety, po których możemy się poruszać. Zmieniono między innymi różnorodność i jakość wizualną samych planet, a co za tym idzie planety mają wyglądać naturalniej i prezentować się lepiej niż dotychczas.

Screenshot of new worlds

Uszkodzone frachtowce

Od teraz, gdy będziemy podróżować po planetach mamy być świadkami gigantycznych rozbitych frachtowców kosmicznych z ładunkami, które możemy zbierać.

Screenshot of crashed freighters

Całkiem Nowy System Misji

Wprowadzony zostanie nowy, a co najważniejsze bardzo rozbudowany system misji. Aby rozpocząć misję mamy odwiedzić agenta misji, który znajduje się w wielu statkach kosmicznych.

Jak zapewniają twórcy – nowe misje są stale generowane i zawierają w sobie wszystkie style gry (skanowanie, handel, walka i poszukiwania). Dostaliśmy również możliwość zbudowania wizerunku swojej postaci przy pomocy różnych gildii i dzięki temu będziemy mogli odblokować bardziej wymagające i satysfakcjonujące misje.

Narzędzie do modyfikacji terenu

Aktualizacja niesie za sobą również bardzo proste i użyteczne narzędzie do modyfikacji terenu. Możemy dodawać lub usuwać teren, aby ukształtować krajobraz według swoich własnych potrzeb. Mamy do wyboru wiele materiałów, kształtów i rozmiarów i dzięki temu możemy tworzyć swoje własne budowle oraz epickie dzieła architektoniczne.

Portale – Odkrywaj tajemnice glifów i dziel się nimi ze społecznością graczy!

Nie mogło zabraknąć całkiem nowej rzeczy, która są portale. Aby je uruchomić musimy nauczyć się “języka portali”. Uczymy się go poprzez podróżowanie przez wszechświat i otwieranie tajemniczych glifów.  Interakcja z portalem i wprowadzenie określonej kombinacji glifów pozwala na szybką podróż do określonej planety. Twórcy dali nam również możliwość udostępniania kombinacji glifów ze społecznością w celu ułatwienia innym graczom szybkich podróży do konkretnych planet i punktów zainteresowania.

Portal screenshot

Po więcej informacji i dokładny katalog zmian zapraszam na stronę twórców:

http://www.nomanssky.com/atlas-rises-update/

Podsumowując, twórcy ze studia HelloGames postawili sobie wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o swój produkt. Na początku może i nas zawiedli, ale zmierzają w dobrym kierunku jeśli chodzi o spełnienie wszystkich obietnic, które dali graczom. Aktualizacja na pewno ma w sobie potencjał i nie jest kolejną łatką, która wprowadza parę nieistotnych rzeczy i poprawia błędy. Atlas Rises jest ogromnym Update’em, który wprowadza rewolucyjne rozwiązania i aspekty rozgrywki, na które czekaliśmy od początku i myślę, że każdy z nas zobaczy w niej choć cień szans na to, że w przyszłości No Man’s Sky zostanie jedną z najlepszych gier osadzonych w uniwersum nieskończonego  wszechświata.

 

* Fragmenty wyżej wykorzystane tj: zdjęcia oraz nagrania wideo należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg. prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Źródła: 

http://www.nomanssky.com/atlas-rises-update/

https://www.youtube.com/watch?v=5328iuzHw-w/

https://www.youtube.com/watch?v=k5E4CtRVPtQ/

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *