Zapewne wielu z Was słyszało, widziało, a może i nawet grało w produkcję studia HelloGames – No Man’s Sky. Przed premierą na zwiastunach gra pokazywała coś zupełnie nowego, coś czego jeszcze nie ma na rynku:

• Rewolucyjny algorytm, który sam tworzy nowe planety. Pozwalał on na wygenerowanie ponad 18 trylionów planet, dzięki czemu rozgrywka miała być na długie godziny.

• Setki, a nawet tysiące różnych gatunków fauny i flory wygenerowanych losowo.

• Epickie bitwy kosmiczne

• Złożony system rozwoju postaci, statków.

Miała to być swego rodzaju “rewolucja” w grach, a wszyscy wiemy co z tego wyszło…

Jednakże mimo tego, że gra zbierała i nadal zbiera negatywne opinie w różnych serwisach dystrybucji, to twórcy nie poddali się, ba – cały czas pracują nad ulepszeniem gry, naprawiają różne błędy i bugi, dodają zawartość, która ma jeszcze bardziej poszerzać i tak bardzo szeroki i obszerny świat oraz nadal zachęcają graczy do kupna ich niegotowego dzieła.

Co tak naprawdę wprowadza owa aktualizacja? Czy jest ona taka jak poprzednie, czyli bezwartościowa i nikomu niepotrzebna? Dziś postaram odpowiedzieć się na to pytanie.

Jak zapewniają twórcy aktualizacja “Atlas Rises “, wprowadza zupełnie nową i przebudowaną fabułę, portale, nowy system misji proceduralnych , poprawę handlu , gospodarkę systemu , wspólne poszukiwania i wiele innych rzeczy. Postaram się Wam przybliżyć kilka najważniejszych zmian.

Nowa Fabuła

Developerzy oferują nam nową, 30-to godzinną fabułę, która ma na celu zaprowadzić nas w nowe nieodkryte dotąd miejsca, mamy odkrywać tajemnicze portale, poznać nowe rasy, a także dzięki tej historii mamy podwoić swoją wiedzę i interakcje z produkcją, a co najważniejsze – mamy poznać prawdę, którą kryją za sobą tajemnicze budowle.

Regeneracja Galaktyczna

Zaktualizowano interfejs mapy galaktycznej, a co za tym idzie odświeżona zostanie również mapa świata. Dzięki temu “odświeżeniu” mamy odczuć zwiększony poziom bogactwa układów planetarnych, większy poziom gospodarki oraz więcej konfliktów w systemach międzygwiezdnych.

Nowe Światy

Zmianę przeszły również same planety, po których możemy się poruszać. Zmieniono między innymi różnorodność i jakość wizualną samych planet, a co za tym idzie planety mają wyglądać naturalniej i prezentować się lepiej niż dotychczas.

Screenshot of new worlds

Uszkodzone frachtowce

Od teraz, gdy będziemy podróżować po planetach mamy być świadkami gigantycznych rozbitych frachtowców kosmicznych z ładunkami, które możemy zbierać.

Screenshot of crashed freighters

Całkiem Nowy System Misji

Wprowadzony zostanie nowy, a co najważniejsze bardzo rozbudowany system misji. Aby rozpocząć misję mamy odwiedzić agenta misji, który znajduje się w wielu statkach kosmicznych.

Jak zapewniają twórcy – nowe misje są stale generowane i zawierają w sobie wszystkie style gry (skanowanie, handel, walka i poszukiwania). Dostaliśmy również możliwość zbudowania wizerunku swojej postaci przy pomocy różnych gildii i dzięki temu będziemy mogli odblokować bardziej wymagające i satysfakcjonujące misje.

Narzędzie do modyfikacji terenu

Aktualizacja niesie za sobą również bardzo proste i użyteczne narzędzie do modyfikacji terenu. Możemy dodawać lub usuwać teren, aby ukształtować krajobraz według swoich własnych potrzeb. Mamy do wyboru wiele materiałów, kształtów i rozmiarów i dzięki temu możemy tworzyć swoje własne budowle oraz epickie dzieła architektoniczne.

Portale – Odkrywaj tajemnice glifów i dziel się nimi ze społecznością graczy!

Nie mogło zabraknąć całkiem nowej rzeczy, która są portale. Aby je uruchomić musimy nauczyć się “języka portali”. Uczymy się go poprzez podróżowanie przez wszechświat i otwieranie tajemniczych glifów.  Interakcja z portalem i wprowadzenie określonej kombinacji glifów pozwala na szybką podróż do określonej planety. Twórcy dali nam również możliwość udostępniania kombinacji glifów ze społecznością w celu ułatwienia innym graczom szybkich podróży do konkretnych planet i punktów zainteresowania.

Portal screenshot

Po więcej informacji i dokładny katalog zmian zapraszam na stronę twórców:

http://www.nomanssky.com/atlas-rises-update/

Podsumowując, twórcy ze studia HelloGames postawili sobie wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o swój produkt. Na początku może i nas zawiedli, ale zmierzają w dobrym kierunku jeśli chodzi o spełnienie wszystkich obietnic, które dali graczom. Aktualizacja na pewno ma w sobie potencjał i nie jest kolejną łatką, która wprowadza parę nieistotnych rzeczy i poprawia błędy. Atlas Rises jest ogromnym Update’em, który wprowadza rewolucyjne rozwiązania i aspekty rozgrywki, na które czekaliśmy od początku i myślę, że każdy z nas zobaczy w niej choć cień szans na to, że w przyszłości No Man’s Sky zostanie jedną z najlepszych gier osadzonych w uniwersum nieskończonego  wszechświata.

 

* Fragmenty wyżej wykorzystane tj: zdjęcia oraz nagrania wideo należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg. prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Źródła: 

http://www.nomanssky.com/atlas-rises-update/

https://www.youtube.com/watch?v=5328iuzHw-w/

https://www.youtube.com/watch?v=k5E4CtRVPtQ/

WARTO PRZECZYTAĆ:

Witamy na 8. turnieju zelaznej piesci Recenzja Tekken 8 Recenzja Tekken 8 – witamy na 8 turnieju żelaznej pięści!
Znane powiedzenie mówi, że “jeśli coś nie jest zepsute, nie staraj się tego naprawić”. To świetne podsumowuje moje podejście do bijatyk, które zawsze sprawiają wrażenie,
Recenzja Palworld Czy to Pokemony na miarę 2024 roku?! Sprawdź w recenzji Palworld!
Tak już jest zbudowany świat, że gdy pojawia się coś popularnego, wszyscy próbują to skopiować i uszczknąć dla siebie kawałek tortu. Nie inaczej jest z
nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *