Potwierdzają się przypuszczenia, że nowy flagowiec firmy Apple obsługiwać będzie bezprzewodowe ładowanie. Ponadto płyta główna, aby zapewnić miejsce na baterię w kształcie litery L wykonana będzie w technologii “piętrowej”. To znaczy, że będzie zbudowana z kilku warstw.  Zdjęcia rzekomych projektów produkcyjnych umieszczone zostały w sieci przez przez pracownika fabryki Foxconn w której to właśnie o wielu lat powstają nowe iPhone’y.

 

Zebrane z chińskich mediów społecznościowych, zdjęcia zostały przesłane do serwisu SlashLeaks. Czarne plamki widoczne na zdjęciach najwyraźniej pokazują układ inżynieryjny indukcyjnej bezprzewodowej cewki ładującej, co oczywiście wymagałoby bezprzewodowej podkładki do ładowania. Co ciekawe nie ma być ona dołączona w zestawie do telefonu. Gigant z Cupertino ma ją sprzedawać oddzielnie.

Fotografie potwierdzają, że i w tym modelu inżynierowie nie znaleźli miejsca na złącze słuchawkowe typu jack.  Inne ciekawostki jakie odczytać możemy ze zdjęć? Proszę bardzo – dokumenty przedstawiają również tylną soczewkę z dwoma obiektywami, schemat budowy płyty głównej  i możliwe – nowe czujniki 3D dla przedniej kamery. Autentyczności zdjęciom dodaje widoczny code-name “Ferrari” – nazwa kodowa z którą iPhone’a 8 po raz pierwszy powiązał portal AppleInsider już w grudniu 2016 roku.

UPDATE 20:48 – W dokumentach przekazanych przez pracownika Foxconn’u wyczytać możemy, iż w 2017 roku planowane są premiery w sumie trzech urządzeń oznaczonych wewnętrznie jako “D20”, “D21” i “D22”. Ciekawe, że niedawno odkryta, nieudokumentowana jeszcze wersja systemu dla urządzeń typu HomePod, w systemie iOS zawierała odniesienia do urządzeń, które nie zostały jeszcze wydane a ich oznaczenia pokrywały się z tymi z przecieków. Najwyższy model iPhone’a (z bezramkowym wyświetlaczem) wystąpił w tej nomenklaturze pod kryptonimem “D22” właśnie.

Trzeba przyznać, że przekazane dziś do sieci materiały wyglądają bardzo wiarygodnie a w powiązaniu z dotychczasowymi, szczątkowymi informacjami na temat nowego urządzenia Apple tworzą spójną całość.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *