Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka cały czas zachwycają tysiące użytkowników na całym świecie. Funkcjonalne, świetnie zaprojektowane, proste w użytkowaniu – tymi cechami charakteryzują się smartfony od giganta z Cupertino. Także w naszym kraju cieszą się one olbrzymią popularnością, co wcale nie jest zaskoczeniem.

Wymiana szyby iPhone 8

Jednak mimo wszystkich swoich zalet nadal są to delikatne urządzenia, które tak jak sprzęty od innych producentów mogą ulec awariom i uszkodzeniom wynikającym z ich niewłaściwego użytkowania lub po prostu wypadków.

Statystyki dotyczące napraw telefonów komórkowych jasno wskazują, że najczęściej uszkodzonym i wymienianym elementem w smartfonach są ich panele przednie. Dzieje się tak, ponieważ stanowią one znaczną część powierzchni telefonu i są wykonane z delikatnych i kruchych materiałów. Uszkodzenie ekranu lub szybki w smartfonie jest najczęściej wynikiem przypadku – wystarczy upuścić telefon nawet z niewielkiej wysokości na twardą powierzchnię i nieszczęście gotowe. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’ów – one także są bardzo podatne na tego typu uszkodzenia.

iPhone 8 to jeden ze świeższych modeli proponowanych przez Apple. Co prawda od chwili jego premiery minęło już trochę czasu, a w ofercie firmy pojawiły się już zupełnie nowe urządzenia, to nadal jest to świetny telefon, który doskonale spełnia wszystkie funkcje.

Wraz z modelem 7, Apple wprowadziło gruntowne zmiany w konstrukcji, co nieco utrudniło wymianę szybki w porównaniu z poprzednimi modelami. Od tego czasu zmiany te pojawiały się już w każdym kolejnym modelu.

Wymiana szybki w iPhone 8 to dosyć skomplikowany proces, podczas którego można popełnić mnóstwo błędów skutkujących trwałym uszkodzeniem telefonu. Podczas wykonywania każdego kroku należy więc bardzo uważać.

Szybka iPhone 8 – wymiana na własną rękę

Samodzielna naprawa rozbitego iPhone jest możliwa, jednak bardzo trudna, i osoby, które nie znają się na elektronice i nie mają zdolności manualnych, powinny z niej zrezygnować.

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw narzędzi naprawczych, a także we właściwe części. Zarówno ekrany, jak i elementy przedniego panelu i złącza wewnętrzne różnią się od siebie, co powoduje, że nie możemy zastąpić ich częściami z poprzednich modeli, mimo identycznych wymiarów i grubości. Co więcej – w przypadku telefonów od Apple nie można wymienić samej przedniej szybki, tzw. digitizera. Wynika to z faktu, że elementy panelu przedniego (szybka-digitizer i wyświetlacz) są ze sobą mocno połączone, a próby rozdzielenia ich mogą skończyć się uszkodzeniem całego elementu.

Kiedy mamy już komplet przedmiotów potrzebnych do przeprowadzenia naprawy możemy zacząć działać.

W pierwszej kolejności zabezpieczamy uszkodzony ekran zwykłą taśmą, aby podczas oddzielania go od obudowy nie pokruszył się i nie uszkodził innych elementów smartfona, a także, żeby zapobiec ewentualnym skaleczeniom. Kolejnym krokiem będzie wykręcenie dwóch śrubek w okolicach złącza ładowania, które zabezpieczają panel przedni. Następnie musimy zmiękczyć wodoodporny klej, który bardzo mocno i szczelnie trzyma ekran w obudowie. W tym celu używamy źródła ciepła w dolnej części smartfona. W następnym kroku musimy użyć przyssawki lub mocnej taśmy klejącej, aby delikatnie unieść ekran w miejscu, gdzie osłabiliśmy klej. Przy tym kroku należy zachować szczególną ostrożność – nie wolno odchylać ekranu zbyt mocno (nie więcej niż o 15 stopni), gdyż można uszkodzić taśmy łączące ekran i jego komponenty z płytą główną. W powstałą szparę należy wsunąć kostkę gitarową na niewielką głębokość i powoli przesuwać ją w kierunku górnej części smartfona, oddzielając w ten sposób przedni panel od obudowy. Cały czas trzeba uważać, aby nie odchylić go zbyt mocno.

Po oddzieleniu ekranu od obudowy powoli odchylamy go od lewej do prawej (odwrotnie niż otwieramy np. książkę) i naszym oczom ukaże się wnętrze telefonu. Teraz musimy dostać się do złącz, które są zakryte specjalną blaszką przykręconą na 4 śrubki. Pamiętaj, że różnią się one rozmiarem i długością, więc odłóż je w oznaczone miejsce, żeby wiedzieć, która jest która. Po zdjęciu osłony uzyskujemy dostęp do konektorów. W pierwszej kolejności odpinamy baterię, a następnie po kolei taśmy ekranu. To jednak jeszcze nie koniec – w przednim panelu znajdują się także czujniki, które również trzeba odłączyć. Ich złącze znajduje się pod osłoną w górnej części smartfona, która przykręcona jest 3 śrubkami. Po odkręceniu ich i odłączeniu ostatniego przewodu ekran jest wolny i możemy w całości go wyciągnąć. Teraz bierzemy nowy ekran i wykonujemy wszystkie te same kroki, tyle że od końca, pamiętając o usuwaniu tasiemek zabezpieczających warstwy kleju na nowej części.

Jak widać – wymiana szybki w iPhone 8 to skomplikowany proces, który wymaga ogromnych ilości czasu i pracy. Producent nie zaleca stosowania domowych metod, gdyż mogą one zakończyć się jeszcze mocniejszymi uszkodzeniami, a nawet całkowitym zniszczeniem urządzenia. Zamiast tego warto zaufać profesjonalistom i zgłosić się do serwisu, takiego jak np. Serwis24.pl, gdzie specjaliści przeprowadzą błyskawiczną, profesjonalną naprawę w atrakcyjnej cenie.

Sprawdź całą ofertę firmy pod adresem https://serwis24.org/k/serwis-apple/serwis-iphone/

WARTO PRZECZYTAĆ:

Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
brave Popularność Brave na iOS-ie gwałtownie wzrosła. Wszystko dzięki Unii
Od 6 marca 2024 roku obowiązują kluczowe postanowienia unijnego Aktu o rynkach cyfrowych, który m.in. zabrania technologicznym gigantom zamykania swoich platform przed konkurencją. Już widać
apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *