Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu, samodzielnie “odchudzając” oryginalną konsolę.

Fanowskie PlayStation 5 Slim ma zaledwie 2cm grubości!

Mieliśmy takie warianty konsol, jak PS4 Slim i PS3 Slim, więc można się spodziewać, że Sony kiedyś wypuści “odchudzoną” wersję również swojej najnowszej konsoli – PS5. Póki co nie jest ona jednak jeszcze dostępna, więc Matt Perks z kanału DIY Perks postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

PS5 Slim jego autorstwa jest wręcz komicznie małe w porównaniu z oryginalnym PlayStation 5, które jest zresztą konsolą dużą nawet jak na standardy Sony (wymiary “piątki” wynoszą 390 x 260 x 104 milimetrów i mówią same za siebie).

Cały proces “odchudzania” konsoli możecie obejrzeć poniżej:

 

Celem Matta była grubość na poziomie 20mm (dla przypomnienia, 104mm w wersji zwykłej, zaś w wersji pozbawionej napędu 92mm). Udało się ten cel plus-minus osiągnąć… jednak jest haczyk. W przypadku oryginalnego PS5 mamy jedną jednostkę, zaś Perks postanowił podzielić konsolę na dwie części.

Ciężko byłoby to zorganizować w inny sposób, jednocześnie unikając przegrzania całości czy dostarczania zbyt małej ilości energii (w oficjalnych modelach Slim poprzednich konsol ograniczano pobór energii, ale Sony ma w tym zakresie znacznie większe możliwości niż YouTuber, nawet tak kreatywny, jak Perk).

PS5 Slim wymagało zewnętrznego chłodzenia i zasilania

Pierwsza cześć odchudzonego PS5 to niewielka miedziana obudowa, która faktycznie ma zaledwie około 2cm grubości… jednak mieści się w niej w zasadzie tylko płyta główna.

ps5 slim obudowa
Źródło: DIY Perk na YouTube

Inne elementy, w tym m.in. te związane z chłodzeniem i zasilaniem, znalazły się w ogromnym, specjalnie przygotowanym długim “korytku”.

playstation 5 slim zasilanie
Źródło: DIY Perk na YouTube

W praktyce więc jest to dość naciągane PlayStation 5 Slim. Chodzi w tym projekcie o to, aby móc postawić na szafce małą jednostkę, a resztę chować poza zasięgiem wzroku. Osiągnięcie pożądanego efektu wymagało jednak stworzenia zupełnie nowego wodnego systemu chłodzenia, a także wymianę zasilania.

W oryginalnym PS5 wykorzystywany jest zasilacz o poborze prądu 31A i napięciu 12V, zamiast tego Matt zastosował zasilacz HP DP5-750RB A o mocy 750W, oferujący do 62,5A przy 12V.

Jak Wam się podoba PlayStation 5 Slim autorstwa Matta Perka? Chcielibyście mieć coś takiego w domu? Jest to raczej ciekawostka, a nie coś, co przypadkowa osoba byłaby w stanie odtworzyć (zresztą koszt materiałów do samej miedzianej obudowy przewyższył koszt oryginalnej konsoli), ale i tak robi wrażenie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

YouTube otrzyma nową funkcję YouTube z nową funkcją. To coś, czego potrzebowaliśmy!
Znacie tę sytuację, kiedy jakiś utwór utkwił Wam w głowie, ale za żadne skarby nie pamiętacie jego tytułu, przez co nie możecie go znaleźć? Już
psvr2 produkcja Sony rzekomo pauzuje produkcję PSVR2, sprzedaż nie powala
Ambicje Sony na rynku wirtualnej rzeczywistości najwyraźniej natrafiły na przeszkodę. Gigant technologiczny oficjalnie zawiesił produkcję swoich gogli PSVR2, które trafiły na rynek zaledwie rok temu.
PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *