Były już smartfony składane na boki, były smartfony składane na pół. Mieliśmy smartfona, który w zasadzie składał się z dwóch osobnych telefonów połączonych ze sobą zawiasem (Microsoft Surface Duo). Teraz przyszła pora na LG Rollable, czyli smartfon z ekranem, który w razie potrzeby płynnie zwija się i rozwija.

Nie jest to pierwsze zastosowanie tego typu konceptu (nad czymś podobnym pracowało m.in. Oppo), ale wygląda to naprawdę ciekawie i rzekomo już za relatywnie niedługi okres ma pojawić się w sprzedaży.

LG Rollable zapowiedziano na CES 2021

Zapowiedź nowego smartfona od LG miała miejsce na targach CES 2021, tym razem odbywających się w formie elektronicznej z wiadomych względów. Na razie nie wiemy wiele. Nie mamy dokładnych informacji na temat specyfikacji (przekątnej ekranu, RAM-u etc.).

Wiemy za to, jak smartfon ma wyglądać i jak działać ma jego kluczowa cecha, czyli rozwijany ekran, znamy też przybliżoną datę premiery. Sami zobaczcie poniżej, jak to wygląda.

Jak widać, ekran będzie się po prostu po uruchomieniu tej funkcji wysuwał ze specjalnych szyn, błyskawicznie zmieniając smartfona w mały tablet. Kiedy już skończymy zabawę, ekran zsunie się z powrotem do domyślnej pozycji, w której to smartfon ma zupełnie typowe rozmiary.

Taka konstrukcja zapewne będzie wiązała się z faktem, że przy wsuniętym ekranie smartfon będzie dość gruby, ale ciężko to ocenić z dostępnych w tym momencie materiałów. Być może niedługo dowiemy się więcej, bowiem zgodnie z zapowiedzią przedstawiciela LG premiera LG Rollable jest przewidywana już na 2021 rok.

Nasz zarząd chciał pokazać, że to prawdziwy produkt, ponieważ wokół tego telefonu krążyło wiele plotek. Ponieważ został pokazany na targach CES 2021, mogę powiedzieć, że zostanie uruchomiony w tym roku – przedstawiciel LG

To nie jedyny nietypowy smartfon LG

LG prowadzi od dłuższego czasu tak zwany “Explorer Project”, w ramach którego wykonuje różne innowacyjne prototypy, które niekoniecznie później trafiają na rynek – chociaż też nie wszystkie z nich trafiają do kosza.

Częścią Explorer Project jest między innymi właśnie LG Rollable, ale też LG Wing, smartfon z dwoma obracalnymi ekranami OLED, który obecnie jest już bez problemu dostępny nawet w polskich sklepach z elektroniką.

lg wing

Nie wiemy jak Wy, ale dla nas póki co wygląda to wszystko naprawdę nieźle, czekamy jednak na więcej informacji. Koniecznie dajcie znać co sądzicie o LG Rollable i czy uważacie, że ten smartfon ma szansę odnieść sukces!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *