Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zmiana języka Windows 10 może być niekiedy konieczna, choćby w sytuacji, kiedy na przykład chcemy poćwiczyć nasz angielski lub dzielimy sprzęt z osobą, która nie posługuje się językiem polskim. Na szczęście jest ona stosunkowo prosta i szybka do przeprowadzenia, jeśli wiemy, gdzie szukać.

Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, jak zmienić język w Windows 10, z polskiego na dowolny inny i vice versa. Zapraszamy!

Jak zmienić język w Windows 10? Poradnik

Jeśli chcesz zmienić język w Windows 10, w pierwszej kolejności wejdź w Ustawienia systemu. Następnie przejdź do zakładki “Czas i język”.

język polski w windows 10

Po lewej stronie okna wybierz kategorię “Język”.

język angielski w windows 10

Jeśli masz już zainstalowany pakiet językowy języka, na który chcesz przejść, wystarczy, że wybierzesz go z listy rozwijanej pod “Język wyświetlania systemu Windows”. Alternatywnie, możesz powyżej nacisnąć na “Ekran”, “Klawiatura” czy “Mowa” i dokonać zmian w tych zakładkach, aby nie zmieniać wszystkiego, tylko poszczególne elementy.

W przypadku, kiedy nie masz pobranego danego pakietu językowego (co zapewne będzie częściej spotykaną sytuacją), musisz nacisnąć na “Dodaj język”.

zmiana języka w windows 10

Następnie wybierz z listy ten język, który Cię interesuje. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na sam język, ale też region. Pakiet English (United States) nie będzie do końca taki sam, jak English (Ireland) czy English (Australia).

windows 10 zmiana języka

Przejdź dalej i wybierz, jakie elementy Cię interesują. Najważniejszy będzie pakiet językowy, ale mogą przydać się również takie funkcje, jak zamiana tekstu na mowę czy pismo odręczne (aczkolwiek nie są one niezbędne, jeśli zależy nam tylko na zmianie języku wyświetlania).

Jeśli nie chcesz po zainstalowaniu nowego pakietu musieć ręcznie się na niego przełączyć, zaznacz okienko przy “Ustaw jako język wyświetlania systemu Windows” – dzięki temu po pobraniu pakietu automatycznie system się na niego przełączy.

jak zmienić język w windows 10

Przejdź dalej i poczekaj, aż pakiet językowy się pobierze. To, ile to zajmie, zależne jest od wybranych elementów, a także szybkości łącza internetowego. Żeby język wyświetlania został w pełni zmieniony, konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera.

W przypadku, kiedy nie zostało zaznaczone okienko przy “Ustaw jako język wyświetlania systemu Windows”, żeby przejść na nowy język, konieczne będzie wejście w Ustawienia, potem “Czas i język”, “Język” i wybranie świeżo pobranego języka z listy rozwijanej pod “Język wyświetlania systemu Windows”. Następnie będzie trzeba ponownie uruchomić komputer.

zmiana języka windows 10

Zmiana języka Windows 10 – podsumowanie

Jak widać, zmiana języka Windows 10 nie jest szczególnie skomplikowana. To, ile dokładnie nam ona zajmie, zależy po części od naszego łącza internetowego, ponieważ może być konieczne pobranie nowego pakietu językowego.

Jeśli ten poradnik był dla Was przydatny, być może spodobają się Wam także inne nasze artykuły. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zmienić język na Facebooku i jak wyłączyć aktualizacje systemu. Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie do kolejnych tematów, które powinniśmy poruszyć, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *