Animal Crossing New Horizons to sympatyczna gra od Nintendo, w której gracz według własnych upodobań modyfikuje i ozdabia swoją wyspę, zaprasza na nią nowe postacie i zarabia miliony na handlu rzepą. Miała premierę na platformie Nintendo Switch 20 marca 2020 roku i już wiadomo, że jest to tytuł rekordowy. Stał się on bowiem najlepiej sprzedającą się cyfrowo w pierwszym miesiącu grą w historii konsol.

W miesiąc sprzedano cyfrowo 5 milionów kopii Animal Crossing New Horizons

Od 20 marca do 20 kwietnia 2020 roku sprzedano ponad 5 milionów cyfrowych kopii Animal Crossing New Horizons. Całkowity wynik sprzedaży tytułu, jeśli wliczymy kopie fizyczne, jest niewątpliwie jeszcze wyższy (aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że z uwagi na pandemię koronawirusa zamknięto większość fizycznych sklepów i dla wielu zakup cyfrowy był jedyną opcją).

W marcu tego roku tytuł ten był najwięcej zarabiającą grą na konsole (na podium znalazła się także FIFA 20 i MBL The Show 20).

5 milionów kopii sprzedanych cyfrowo w pierwszym miesiącu oznacza, że nowa gra Nintendo uzyskała najlepszą w historii gier sprzedaż cyfrową na konsolach w pierwszym miesiącu sprzedaży. Dotychczas tym rekordem mogło się poszczycić Call of Duty: Black Ops III.

Co ciekawe, 5 milionów to mniej więcej tyle, ile razem cyfrowo sprzedały w pierwszym miesiącu dwa inne popularne tytuły Nintendo, Super Smash Bros. Ultimate oraz Pokémon Sword i Shield.

Do marca 2020 na całym świecie sprzedano nieco ponad 53 miliony kopii Nintendo Switcha, z czego kilkanaście milionów w samej Japonii. Oznacza to, że plus minus co dziesiąty posiadacz konsoli powinien już posiadać New Horizons, a liczba ta będzie zapewne tylko rosła.

Dlaczego nowe Animal Crossing tak dobrze się sprzedaje?

Odpowiedź jest prosta – ludzie siedzą zamknięci w domach, są zestresowani i znudzeni jednocześnie. Animal Crossing New Horizons to gra spokojna i relaksująca, a przy tym taka, w którą można “wsiąknąć” na długi czas.

Krytycy powiedzą niewątpliwie, że jest to tytuł przeznaczony dla dzieci, ale w naszym odczuciu jest to raczej gra z grupy tych przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, przy której dobrze bawić może się (niemal, ponieważ niektórzy tego typu gier po prostu nie lubią i wiek nie ma tu nic do rzeczy) każdy.

Zakupiliście nowe Animal Crossing, a może dopiero to planujecie? Czy jednak nie jest to gra dla was i nie rozumiecie jej popularności? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *