Choć w dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera oglądanie filmów za pośrednictwem platform streamingowych, to naziemna telewizja cyfrowa jest cały czas nieodłącznym elementem w życiu wielu osób. Zwłaszcza jeśli chodzi o starsze pokolenie. Dlatego też decydując się na podłączenie telewizji, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej anteny pokojowej, dzięki którym uzyskasz najlepszy, wyświetlany obraz. W poniższym artykule zapoznasz się z rankingiem anten pokojowych DVB-T, które warto wziąć pod uwagę. 

Najlepsza antena pokojowa do naziemnej telewizji cyfrowej – czyli jaka?

Wybierając najlepszą antenę pokojową DVB-T, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby zapewnić sobie jak najlepszą siłę dostarczanego sygnału. O czym warto pamiętać? Do wyboru masz antenę wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, czyli na antenę pokojową DVB-T, która będzie stała np. na telewizorze, musisz wziąć pod uwagę, że urządzenie niskiej jakości, nie będzie w stanie dostarczać mocnego sygnału.

Może to wynikać z wielu aspektów np. przez zaburzenie sygnału z racji gęstej zabudowy miejskiej. Najlepsze pokojowe anteny DVB-T powinny być więc umieszczone blisko nadajników telewizyjnych w odległości nie większej niż 40 km. Należy również pamiętać o tym, aby nie stawiać anteny blisko urządzeń, które mogą zakłócać sygnał.  Jakościowa antena wewnętrzna DVB-T daje możliwość przesyłania obrazu w jakości Full HD, a także 4K Ultra HD. Niektóre oprócz telewizji ściągają sygnał radiowy m.in. poprzez sygnał FM.

W co powinna być wyposażona antena pokojowa DVB-T do telewizora?

Nie każdy o tym wie, ale naziemna telewizja podzielona jest na kilka multipleksów, a więc grupy programów, które są wyświetlane na poszczególnych pasmach i częstotliwościach. Przykładowo na ósmym multipleksie obejrzysz takie kanały jak: WP1, Zoom TV, TVP Rozrywka, TVP Kultura HD, Metro TV i Nowa TV. Wymieniony multipleks nadawany jest na paśmie UHF, a inne multipleksy mogą być nadawane na paśmie VHF. Dlatego też wybierając antenę pokojową DVB-T, warto wziąć pod uwagę taką, która odbiera sygnał na obu tych pasmach. Co jeszcze powinny zawierać dobre anteny pokojowe?

 • Dobry zysk anteny, czyli inaczej zysk energetyczny. Określany jest w oparciu o jednostkę decybeli. Bardzo mocne anteny pokojowe zapewniają zysk na poziomie +45 dB. 
 • Eliminacja wzmocnienia już i tak bardzo mocnego sygnału, co mogłoby być przyczyną gorszej jakości obrazu, ponieważ antena mogłaby ulec „przesterowaniu”.
 • Filtry niwelujące zakłócenia pochodzące od sieci telefonicznych.
 • Dobry kabel anteny, który zabezpieczy gniazdko i wejście urządzenia.

Na jakie anteny pokojowe warto zwrócić uwagę? Ranking najlepszych anten pokojowych na rynku

Poniżej znajdziesz zestawienie anten pokojowych o najlepszych parametrach na rynku.

Najmocniejsza antena pokojowa W1F SpaceX DVB-T2

antena pokojowa dvb t2 spacex wss na 100km

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła antena W1F SpaceX DVB-T2, która jest najprawdopodobniej najmocniejszym tego typu produktem na rynku.  Ciekawym akcentem jest to, że mamy do czynienia z produktem polskim, stworzonym przez doświadczonego krótkofalarza. Każdy element jest przemyślany, a całość imponuje wysoką jakością wykonania.

Co sprawa, ten sprzęt jest taki mocny? Dużą rolę odgrywa tutaj wchodzący w zestaw wzmacniacz, który skutecznie separuje antenę od zakłóceń. Siłę sygnału można regulować przy pomocy separatora, jednak, w przeciwieństwie do wielu innych produktów, tutaj obniżenie siły sygnału nie wpływa negatywnie na jego jakość. Wisienką na torcie jest niezwykle mocny, a przy tym bezpieczny zasilacz, który został wyposażony w niezbędne zabezpieczenia, a ponadto nie przegrzewa się i umożliwia obsłużenie wielu anten jednocześnie. Bez problemu można zasilać go prądem z instalacji fotowoltaicznej, wysokie napięcie nie obniży jego żywotności.

Miły dodatek to adapter do płaskich TV, który pomoże, jeśli mamy telewizor ustawiony blisko ściany i nie jesteśmy w stanie włożyć do niego tradycyjnego, grubego wtyku od separatora. Swoją drogą, 10-metrowy, gruby kabel R6, który znajdziemy w pudełku, to prawdziwy przewód do zadań specjalnych. Zapewnia wysoką siłę sygnału, a jednocześnie daje możliwość ustawienia anteny znacznie dalej od telewizora, niż w przypadku większości kabli dołączanych do anten.

antena pokojowa dvb t2 spacex wss ranking

Antena pokojowa Telmor DSP-860

Antena pokojowa Telmor DSP-860

W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na temat tej wielokierunkowej anteny. Pobiera ona sygnał na kilku częstotliwościach od 88 do 862 MHz. Oznacza to, że jej użytkownicy mogą odbierać nawet trudno dostępne sygnały.

Aby cieszyć się jakościowym obrazem i silnym sygnałem, antena powinna być umieszczona bardzo blisko odbiornika TV. Produkt ten został wyposażony w funkcję, której próżno szukać w innych modelach – możliwość bezpośredniego zasilania z tunera DVB-T przedwzmacniacza antenowego.

Antena pokojowa DVB-T Maclean MCTV-963Antena pokojowa DVB-T Maclean MCTV-963

Zdecydowanie przyciąga swoim designem, ale nie tylko. Zapewnia również świetną jakość telewizji cyfrowej. Umożliwia również przechwycenie sygnału radiowego, a także pozwala wzmocnić sygnał o wartości 100 dB, nie obniżając jakości obrazu. Antena obsługuje częstotliwości od 40 do 862 MHz i nie pozwala na generowanie zbyt dużych zakłóceń (do 5,5 dB).

Antena pokojowa Wiedyska Antena Dvb-T SlimAntena pokojowa Wiedyska Antena Dvb-T Slim

Kolejna warta uwagi antena pokojowa DVB-T w rankingu umożliwia odbieranie sygnału cyfrowego i radiowego. Zapewnia wysoką jakość obrazu i szybko redukuje jakiekolwiek zakłócenia. Pracuje na częstotliwościach w przypadku telewizji cyfrowej od 174 do 230 MHz i od 470 do 790 MHz w przypadku telewizji analogowej.

Antena pokojowa Wiedyska Antena Dvb-T Slim może być ładowana poprzez gniazdo USB, a także dzięki niewielkim wymiarom można z łatwością przetransportować ją z miejsca na miejsce oraz zadbać o mocny sygnał, dzięki przyssawce umożliwiającej zamocowanie anteny na oknie.

Antena pokojowa DPM HP22Antena pokojowa DPM HP22

Urządzenie to cechuje się zdecydowanie innym designem niż anteny o nowoczesnym designie wymienione w zestawieniu powyżej. Kolejna antena, którą warto wziąć pod uwagę, posiada siatkowy wygląd i pracuje w orientacji pionowo-poziomej.

Jej konstrukcja jest bardzo prosta, a samo podłączenie jest dziecinnie łatwe, ponieważ można ją zamontować od razu po wyjęciu z opakowania. Obsługuje częstotliwość od 210 do 858 MHz. Wyposażona jest we wzmacniacz, którego moc wynosi 44 dB, dzięki czemu jej zasięg może osiągnąć do 20 km. Dedykowana jest dla użytkowników posiadających tunery DVB-T.

Antena pokojowa Telmor AP-108CFAntena pokojowa Telmor AP-108CF

Kolejna w zestawieniu antena o bardzo nowoczesnym designie. Służy do odbioru sygnału cyfrowego i radiowego. Przekazywany przez antenę sygnał jest czysty, dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi niskoszumowemu i filtrowi LTE. Dodatkowo antena jest kompatybilna z częstotliwościami VHF i UHF. Urządzenie może pracować w orientacji pionowej i poziomej.

Antena pokojowa Sonus TVAntena pokojowa Sonus TV

To dedykowana do obsługi telewizji naziemnej o zasięgu wynoszącym 30 km. Wyposażona jest we wzmacniacz, umożliwiający wzmocnienie wynoszące do 40 dB. Dużą zaletą tego urządzenia jest niska cena i możliwość obsługi UHF i VHF oraz odbieranie telewizji cyfrowej. Natomiast nie jest wyposażona we wsparcie w zakresie FM.

Antena pokojowa W1E Najmocniejsza-Antena-Pokojowa-W1E-MUX123-8

Antena pokojowa W1E to wyjątkowy produkt na rynku anten telewizji naziemnej DVB-T2 HEVC H.265. Zaprojektowana i produkowana w Polsce, ta antena nie tylko gwarantuje wyjątkową moc, ale także wyjątkowy design i niezawodność.

To produkt, który łączy w sobie moc, elegancję, jakość i niezawodność. Jest to doskonały wybór dla osób poszukujących wydajnej anteny pokojowej z długoterminową gwarancją i wsparciem od zaufanego lokalnego producenta. Niezależnie od Twoich potrzeb, W1E będzie prawie bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

Co powinno zwrócić Twoją uwagę podczas wyboru anteny pokojowej?

Kupowana antena pokojowa DVB-T powinna satysfakcjonować jej użytkowników. Dlatego też, zanim zakupisz jakąkolwiek z nich, zwróć uwagę na poniższe aspekty:

 • Łatwy montaż m.in. na oknie za pomocą przyssawki.
 • Wbudowane filtry LTE/GSM, które nie pozwalają na zakłócanie jakości obrazu.
 • Dopasowanie do najnowszych telewizorów.
 • Najlepsze parametry techniczne.
 •  Wbudowany wzmacniacz lub syntetyzator.
 • Jakościowy zasilacz antenowy.
 • Możliwość podłączenia kilku odbiorników.
 • Obudowa z wysokiej jakości komponentów.
 • Design dopasowany do aranżacji mieszkania.
 • Kompaktowe wymiary. 

Dlaczego warto zdecydować się na antenę pokojową DVB-T?

Dziś telewizja cyfrowa oferuje odbiorcom bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku. Nie ma mowy o śnieżeniu czy odbiciach. Dodatkowo telewizja naziemna udostępniła użytkownikom funkcję nagrywania programów i przewodnika po kanałach. Stanowi ona bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie chcą płacić np. za telewizję kablową czy satelitarną. Wymiary anten pokojowych są niewielkie, więc nie zaburzają one aranżacji danego pomieszczenia. Jeżeli więc chcesz, od czasu do czasu, bezpłatnie obejrzeć coś w telewizji, to skorzystaj z powyższych porad i wybierz jedną z anten wymienionych w powyższym zestawieniu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nokia Nokia zbuduje antenę 4G na Księżycu, możliwa będzie późniejsza rozbudowa do 5G
Fińska firma Nokia wygrała kontrakt na budowę na powierzchni Księżyca ultra-kompaktowej anteny 4G/LTE. NASA zapłaci jej za to 14.1 milionów dolarów. Kontrakt ten jest częścią
aplikacja do ustawienia anteny satelitarnej Aplikacja do ustawienia anteny satelitarnej – zestawienie
Jeszcze kilkanaście lat temu poprawna konfiguracja anteny satelitarnej wiązała się z posiadaniem specjalnego miernika lub ustawianiem metodą prób i błędów. Dziś praktycznie każdy może zainstalować
jak przyspieszyć internet Jak przyspieszyć Internet? Sprawdzone sposoby na zwiększenie prędkości transferu
Wolny internet to bardzo uciążliwa kwestia. Zdarza się, że szybkość transferu w ogóle nie zależy od samego dostawcy. Wiele problemów z łączem można rozwiązać samodzielnie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

 • Czarek, 4 października 2022 @ 11:24 Odpowiedz

  Antena pokojowa powinna być bierna ,posiadać wbudowany filtr LTE (jeśli nie ma to filtr należy dodatkowo zamontować) i obsługiwać 1 odbiornik . Jeśli w danym miejscu wymagana jest antena ze wzmacniaczem to antena wewnętrzna będzie sobie słabo radzić. DVB-T Maclean MCTV-963 z opisu zdecydowanie nie polecam : brak filtru LTE (pasmo do 860) , wzmocnienie bez zakłóceń sygnału o poziomie 100dB to czysta fikcja , podobnie nie polecam Antena pokojowa DPM HP22 – bo wzmocnienie 44dB jest zdecydowanie za duże – albo sygnał jest tak mały że zginie w szumach, albo przesteruje antenę. A polecanie anten o paśmie do 860MHz to sabotaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *