Serwis Bloomberg wypuścił raport, z którego wynika, że Apple planuje stworzenie własnego headsetu VR. Poznaliśmy już przybliżoną datę premiery, uchylono także rąbek tajemnicy w kwestii ceny i parametrów.

Rzekomy headset VR Apple ma zadebiutować w 2022 roku

Bloomberg ujawnił, że premiera rzekomego headsetu Apple jest póki co przewidywana na 2022 rok. Trzeba wskazać, że Bloomberg jest rzetelnym serwisem i informacje o planach Apple są z dużym prawdopodobieństwem prawdziwe, natomiast firma w każdej chwili może porzucić swoje plany, nawet, jeśli będą już na zaawansowanym etapie rozwoju.

Według serwisu headset jest już właśnie w późnym stadium rozwoju, co nie dziwi, biorąc pod uwagę relatywnie nieodległą potencjalną datę premiery. Co ciekawe, inteligentne okulary z funkcją AR (rozszerzonej rzeczywistości), nad którymi również rzekomo pracuje Apple, są podobno na znacznie wcześniejszym etapie i mogą pojawić się w sklepach najszybciej w 2023 roku.

Wracając do headsetu VR – sprzęt ma mieć rozmiar zbliżony do Oculus Questa. Jeśli chodzi o zawarte w raporcie informacje sprzętowe, to wiemy między innymi, że headset Apple ma być wyposażony we wbudowany zasilacz. Ma się w nim znaleźć bardzo potężny jak na standardy firmy procesor – nawet mocniejszy niż M1 Apple Silicon, którego możecie kojarzyć m.in. z MacBooków Air i Pro.

Headset ma być drogi i niszowy

Rzekomo według aktualnych planów headset Apple ma być jednym z droższych urządzeń tego typu. Nie wykluczone, że jego cena przekroczy 1000 dolarów. Wynika to z faktu, że aktualnie firma nie planuje, aby był on dostępny na szeroką skalę i skierowany do typowych konsumentów, tak jak iPhone’y czy MacBooki.

Headset VR ma, przynajmniej pierwotnie, z założenia być raczej niszowy i skierowany do ekspertów, profesjonalistów czy bardzo wymagających użytkowników, a nie zwykłych Kowalskich. Mniej więcej na tej samej zasadzie, jak ekran Pro Display XDR, którego cena sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Apple najpierw chce postawić na drogie, ale wydajne urządzenie, aby być może w przyszłości wypuścić coś także nieco bardziej budżetowego. Firma rozważa podobno nawet stworzenie czegoś w rodzaju App Store tylko dla aplikacji VR.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jesteście zainteresowani potencjalnym headsetem VR od Apple? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *