Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Battlefield 5 to tytuł, którego fanom tej słynnej serii strzelanek przedstawiać zapewne nie trzeba. Premierę miał w 2018 roku i spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony krytyków (81/100 na Metacriticu)… a przy tym dość chłodnym odbiorem fanów (3.2/10 na tymże portalu). Mimo wszystko ma on

Jednak lata mijają, a Battlefield V wciąż do tanich gier nie należy, więc warto przed zakupem upewnić się, czy na pewno sprzęt bez problemu ten tytuł odpali. W tym celu przydadzą się oficjalne Battlefield 5 wymagania – zebraliśmy je dla Was poniżej. Zarówno wymagania sprzętowe zalecane, jak i minimalne, tak, abyście wiedzieli, jakiej wydajności możecie się spodziewać.

Battlefield 5 wymagania – minimalne oraz zalecane

Zanim wymienimy Battlefield 5 wymagania, jest kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim Battlefield V jest grą głównie wieloosobową, o czym należy pamiętać przy analizie poniższych wymagań. Jeśli sprzęt nie będzie spełniał wymagań minimalnych lub będzie je spełniał ledwo-ledwo, jest ryzyko ścinania się, lagów i innych nieprzyjemności.

W sieciowych strzelankach, gdzie wystarczy ułamek sekundy nieuwagi, aby zostać rozgromionym przez przeciwnika, ma to ogromne znaczenie. Warto więc upewnić się, czy na pewno spełniamy chociaż wymagania minimalne, najlepiej z pewnym zapasem. Zapewni to komfortową rozgrywkę i brak niepotrzebnej frustracji podczas grania.

battlefield v
Źródło: DICE

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor: AMD FX-8350/ Core i5 6600K
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce® GTX 1050 / NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB lub AMD Radeon™ RX 560 / HD 7850 2GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Wymagania zalecane (rekomendowane)

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
 • Procesor: AMD Ryzen 3 1300X/Intel Core i7 4790
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB/AMD Radeon™ RX 580 8GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Battlefield V jest dostępny nie tylko na PC, ale również na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Jeśli więc Wasz komputer nie spełnia powyższych wymagań, a macie którąś z tych konsol, możecie rozważyć zakup gry na tych właśnie platformach.

Battlefield V jest dostępny w ramach EA Play

Omówiliśmy już Battlefield 5 wymagania, czas więc zająć się kwestią tego, gdzie można obecnie wejść w posiadanie tego tytułu. Battlefielda V można po prostu kupić, czy to na Originie, czy Steamie, czy wersję pudełkową. Jest też inna opcja, a mianowicie zagranie w ten tytuł w ramach abonamentu EA Play.

Jest to usługa subskrypcyjna, która m.in. daje dostęp do garści popularnych gier od EA, pozwala wypróbować przez kilka godzin najnowsze tytuły, a także wiąże się z pewnymi bonusami, takimi jak chociażby paczki do Ultimate Team (trybu wieloosobowego w grach z serii FIFA).

EA Play było wcześniej dostępne pod nazwą EA Access, więc część osób może kojarzyć je właśnie w ten sposób. Aktualnie abonament EA Play kosztuje 14,99 złotych miesięcznie. Dostępny jest też roczny abonament za 79,90 złotych, w takim przypadku jeden miesiąc kosztuje około 6,65 złotych.

Przy czym trzeba pamiętać, że, jeśli anuluje się subskrypcję, to utraci się dostęp do gier. Każdy musi więc sam zdecydować, czy woli zapłacić i mieć grę na zawsze, czy zasubskrybować EA Play i mieć do niej (a także do wielu innych tytułów i bonusów) dostęp przez ograniczony czas.

battlefield 5 wymagania sprzetowe
Źródło: DICE

Gra nie jest już wspierana

Battlefield 5 (a właściwie Battlefield V) był następcą Battlefielda 1 z 2016 roku (który to z kolei poprzedził Battlefielda 4 z 2014 – tak, nazewnictwo kolejnych części tej serii ma tyle sensu, co nazwy kolejnych systemów Windows).

Jak to z reguły bywa w przypadku serii gier, w przypadku których nowe odsłony pojawiają się dość często, Battlefield 5 nie był wspierany zbyt długo. Jak wspomniano już we wstępie, gra wyszła w 2018 roku. Ostatnią dużą aktualizację otrzymała niespełna dwa lata później, latem 2020 roku.

Na pierwszy rzut oka sprzedaż wydawałaby się imponująca (od premiery 20 listopada 2018 do końca 2018 sprzedało się ponad 7 milionów kopii), ale wydawca rzekomo uznał ją za rozczarowującą. Być może BF5 mógłby liczyć na dłuższe wsparcie, gdyby jego wyniki były bardziej zadowalające.

Co ciekawe, prezes EA wskazał za powód słabych (jak na oczekiwania firmy) wyników sprzedaży… zbyt duże skupienie się deweloperów na kampanii dla jednego gracza, a zbyt małe na trybie battle royale, który był wtedy niezwykle popularny (i wciąż w pewnym stopniu jest). Grę stworzyło studio DICE, natomiast wydawcą było właśnie EA, jak to na grę z serii Battlefield przystało.

Następcą Battlefielda 5 stał się w 2021 roku Batltefield 2042 (który zresztą również został bardzo mocno skrytykowany przez wielu graczy, przede wszystkim za różnego rodzaju problemy techniczne, ale też ubogą zawartość). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kolejna odsłona z serii będzie bardziej dopracowana!

Battlefield 5 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyżej omówione Battlefield 5 wymagania nie okazały się dla Was rozczarowaniem i Wasz sprzęt spełnia je z nawiązką. Nie jest to co prawda gra najnowsza, ale też nie szczególnie wiekowa, więc bez gamingowego sprzętu raczej się nie obejdzie. Mówimy tutaj w końcu o tytule AAA (wysokobudżetowym), a nie tzw. indyku.

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do tego, czy Wasz PC lub laptop poradzi sobie z Battlefieldem 5, jest kilka rozwiązań, z których możecie skorzystać. Pierwszą opcją jest użycie jakiegoś programu do porównywania specyfikacji sprzętu z wymaganiami gry, jak Can You Run It. Zawsze można też przejść przez taki proces samodzielnie.

Mogą się wtedy przydać nasze poradniki odnośnie do tego, jak sprawdzić parametry komputera oraz jak sprawdzić model laptopa. Jeśli jeszcze nie tłumaczyliśmy jakiejś kwestii, a Waszym zdaniem powinniśmy, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach – chętnie uzupełnimy ewentualne braki!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *