Premiera Call of Duty: Black Ops Cold War zbliża się wielkimi krokami. Będzie miała miejsce już 13 listopada 2020 roku, tymczasem Activision przedstawiło daty nadchodzących w przyszłym miesiącu betatestów. Dowiedzieliśmy się także więcej o trybie multiplayer.

Otwarta beta już w październiku

W pierwszej kolejności w otwartą betę Call of Duty: Black Ops Cold War zagrają gracze PlayStation 4 – już 8 października. Potrwa do 12 października. Jest jednak pewien haczyk. 8 i 9 października mogą grać tylko osoby, które już złożyły preorder Cold War na PS4 lub PS5. Dopiero od 10 do 12 października beta będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy PS4.

15 października ruszy beta crossplayu na Xboxie One, PC i PS4. Przez pierwsze dwa dni ponownie będą mogli pograć jedynie ci, którzy zakupili grę w przedsprzedaży, a od 17 do 19 października będzie ona dostępna dla wszystkich posiadaczy tych konsol. Nie dotyczy to posiadaczy PS4, którzy będą mogli testować grę przez całe 4 dni, niezależnie od tego, czy złożyli preorder.

Już po premierze razem będą mogli grać ze sobą nie tylko gracze z różnych platform wewnątrz tej samej generacji, ale również np. gracze PS4 z graczami PS5.

Co wiemy o trybie multiplayer?

Wśród map w trybie multiplayer możemy spodziewać się sporego przekroju. Zagramy na pustyni Angoli, w Uzbekistanie, Miami, na wodach Atlantyku, a także w Moskwie. Activision nie pozbyło się oczywiście najbardziej znanych i lubianych trybów (Team Deathmatch, Search & Destroy, Domination, Control i Kill Confirmed), ale dodało także kilka nowości.

Jedną z nich jest tryb VIP Escort. Jak można się domyślić, jedna drużyna będzie miała pod swoją opieką VIP-a, którego będzie musiała bezpiecznie dostarczyć do wyznaczonego miejsca, druga zaś będzie próbowała się rzeczonego VIP-a pozbyć. Starcia będą rozgrywały się w 6-osobowych grupach.

Kolejna warta uwagi nowość to tryb Combined Arms, w którym starcia będą już nieco większe. Rozegrają się między dwoma grupami liczącymi po 12 graczy, a Activision obiecuje znacznie większą skalę potyczek. W walkę mają zostać zaangażowane m.in. helikoptery i różnego rodzaju pojazdy.

Ogłoszono także tryb Fireteam. Jeszcze nie wiadomo o nim zbyt wiele, poza tym, że weźmie w nim udział maksymalnie 10 czteroosobowych grup, a dużą rolę ma odgrywać otoczenie, w którym rozgrywać się będą walki. Pierwszy typ rozgrywki w trybie Fireteam będzie nosił nazwę Dirty Bomb.

Trailer trybu multiplayer Cold War możecie obejrzeć poniżej.

Planujecie skorzystać z otwartej bety Cold War, czekacie do premiery, a może w ogóle nie jesteście tym tytułem zainteresowani? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *