Diablo to firma, którą zapewne bardziej kojarzycie z fotelami gamingowymi. Na przykład z recenzowanym przez nas swego czasu fotelem Diablo X-Horn 2.0. Nie każdy wie, że oferuje graczom także inny element wystroju pokoju gracza, a mówiąc dokładniej – biurko Diablo X-Mate 1400.

Jako że jest to biurka dedykowane właśnie graczom, nie zabrakło tutaj kilku ciekawych rozwiązań, m.in. pozwalające łatwiej zachować porządek na biurku i w jego pobliżu. Jednak nie wyprzedzajmy faktów. Wszystkiego, co najważniejsze o Diablo dowiecie się z poniższej recenzji!

Biurko Diablo X-Mate 1400 – specyfikacja

diablo x-mate 1400 specyfikacja

Pełna specyfikacja biurka Diablo wygląda tak:

Długość podstawy nogi od biurka53 cm
Głębokość (w najszerszym miejscu)66 cm
Głębokość (w najwęższym miejscu)60 cm
Grubość blatu biurka2 cm
Szerokość140 cm
Waga23 kg
Wysokość całkowita76 cm
Wysokość nogi (od ziemi)68 cm
Udźwig80 kg

W paczce znajdziemy wszystkie elementy biurka, narzędzia montażowe, instrukcję, naklejki oraz plastikową kartę lojalnościową Diablo.

Cena biurka Diablo X-Mate 1400

Biurko Diablo X-Mate 1400 można zakupić na oficjalnej stronie producenta za 697 złotych. Jest również dostępne w różnych sklepach z elektroniką.

Montaż zasadniczo bezproblemowy

Montaż biurka Diablo nie jest szczególnie skomplikowany, a w pudełku znajduje się obrazkowa instrukcja, za którą można bez problemu podążać.

Zasadniczo wraz z biurkiem Diablo otrzymujemy wszystkie elementy i narzędzia montażowe. W praktyce jednak proponujemy zaopatrzyć się dodatkowo w śrubokręt, a najlepiej wkrętarkę.

Przydadzą się do małych śrubek, których do wkręcenia jest naprawdę sporo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że biurko Diablo, z uwagi na swoje dość duże rozmiary, składa się z dwóch płyt, które trzeba ze sobą złączyć.

spod
Tak od spodu wygląda połączenie obu płyt.

Na plus trzeba ocenić fakt, że nie było problemów z wywierconymi otworami, przez co montaż przebiegł sprawniej. W przypadku wielu mniejszych elementów (śrubek, „stópek” biurka) otrzymujemy ich nawet więcej niż potrzebujemy do kompletnego montażu, jeśli więc coś zgubimy, nie będzie problemu.

element montazowe
Zapasowe elementy pozostałe po montażu.

Z naszego doświadczenia da się bez problemu złożyć biurku samodzielnie, natomiast dla wygody, i żeby całość poszła szybciej, warto poprosić kogoś o asystę.

Estetyczny design z gamingowym zacięciem

Design biurka jest dość prosty, ale przy tym atrakcyjny wizualnie i mocno gamingowy. Na bokach nóg znajdziemy czarno-czerwoną naklejkę z motywem brandowym, jest nim okraszona również mata na blat, co dodaje całości dynamizmu.

logo

Nie ma z tyłu żadnej belki łączącej nogi, w związku z czym gracz zyskuje więcej miejsca, aby czy to wyciągnąć swoje nogi, czy wstawić coś po biurko. Mamy tylko po jednej nodze na każdej stronie, przy czym na każdej z nich znajdują się dwie „stópki”. Można za ich pomocą delikatnie regulować biurko zgodnie ze swoimi preferencjami.

oparcie

Blat ma grubość 2 centymetrów i jest naprawdę solidny – i to mimo faktu, że jest skręcony z dwóch płyt. Nie „lata”, nawet przy intensywnym stukaniu w klawiaturę.

grubosc blatu

Pokryto go odpornym na zarysowania karbonem, który jest naprawdę ładny, więc aż szkoda, że trzeba go zakryć. Zasadniczo nie ma takiego obowiązku, ale jest to raczej zalecane, żeby zakryć szparę między płytami.

karbon

Podkładka jest wodoodporna, gładka i łatwa w czyszczeniu. Rozciąga się na całe biurko, w związku z czym można zrezygnować z korzystania z osobnej podkładki pod klawiaturę i myszkę.

mata

W biurze wywiercono ponadto dwa otwory na kable. Do zestawu dołączone są dwa plastikowe „zatyczki”, które można włożyć w biurko, aby całkowicie je zasłonić, bądź też częściowo.

otwarty otwor na kable

Spory udźwig i optymalna wysokość

Deklarowany udźwig X-Mate 1400 to 80 kilogramów. W połączeniu z szerokością 140 centymetrów i głębokością 66-60cm daje to naprawdę sporą przestrzeń, na którą bez problemu i strachu można ustawić dwa monitory i peryferia, a powinien się zmieścić jeszcze komputer.

Jeszcze raz warto zauważyć, że całość jest wykonana z solidnych materiałów – o wytrzymałości biurka dobrze świadczy już sama waga, która wynosi 23 kilogramy. Możliwość regulacji przy pomocy „stópek” nie jest duża, natomiast domyślna wysokość całkowita 76 centymetrów dla większości osób powinna być optymalna.

Nie zabrakło dodatków dla graczy

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, X-Mate 1400 to biurko stworzone z myślą o graczach. W związku z tym wyposażono je w garść ciekawych gadżetów, które mają uprzyjemnić wielogodzinne posiedzenia przez monitorem – i nie tylko.

Mamy do dyspozycji między innymi podstawkę na napój (bez problemu zmieści się w niej puszka czy typowych rozmiarów kubek), a także uchwyt na słuchawki.

uchwyt na sluchawki

W zależności od swoich preferencji można zamontować podstawkę po lewej stronie biurka, a uchwyt po prawej lub na odwrót.

uchwyt na kubki

Dodatkowo, na tyle biurka znajduje się wąska dodatkowa przestrzeń, na której można na przykład postawić podstawkę monitora, aby oszczędzić nieco miejsca.

Z kolei do tej przestrzeni montuje się organizer na przewody, w którym można ułożyć i uporządkować właśnie kable, ale też chociażby przedłużacz. Posiada po bokach specjalne otwory, które utrzymają kable w ryzach – zmieszczą się zarówno wąskie kable USB, jak i przykładowo nieco grubsze HDMI.

polka na kable

O otworach na kable, które w razie potrzeby można całkowicie zasłonić, już pisaliśmy, podobnie jak o użytecznej podkładce na blat, tak więc w tym temacie nie będziemy się powtarzać.

zamkniety

Biurko Diablo X-Mate 1400 – podsumowanie

Biurko Diablo X-Mate 1400 jest duże, solidne i całkiem atrakcyjne wizualnie. Do tego nie zapomina o unikalnych potrzebach graczach i oferuje takie rozwiązania, jak otwory do przepuszczania kabli, podstawka pod kubek czy uchwyt pod słuchawki. Miłym dodatkiem jest także gruba mata do założenia na blat, która zasadniczo eliminuje potrzebę wykorzystywania dodatkowej podkładki pod myszkę.

Jasne, nie jest to najbardziej zaawansowane technicznie biurko dla graczy. Nie ma podświetlenia LED czy portów USB. Trudno się jednak temu dziwić, patrząc na jego cenę. Jeśli ktoś nie chce wydawać fortuny na porządne biurko gamingowe i nie zależy mu na tego typu bajerach (lub planuje wdrożyć je sam – własnoręczne naklejenie na mebel pasków LED nie jest trudnym zadaniem), propozycja od Diablo jest zdecydowanie warta rozważenia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

biurko dla gracza Biurko dla gracza – czy warto?
Biurko to nasze centrum dowodzenia – nie tylko w zakresie grania, ale dla wielu osób również nauki czy pracy. Dlatego też, kiedy jakieś wybieramy, z
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *