Nieodzownym elementem wyposażenia każdego szanującego się gracza – oprócz oczywiście odpowiednio wydajnego sprzętu – jest idealnie dopasowane biurko. Można co prawda wykorzystać dowolny stół, by zasiąść do ulubionej rozgrywki, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu, z pomocą przychodzą biurka gamingowe. Czym różnią się od zwykłych biurek i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Wyjaśniamy!

Co wyróżnia biurko gamingowe?

Biurko gmaingowe dla wielu osób wydawać się może zwykłym meblem użytkowym jednak dla miłośników gier komputerowych czy też zawodowych gamerów biorących udział w rozgrywkach na najwyższym poziomie, dobrze dopasowane biurko stanowi jeden w ważniejszych elementów wyposażenia gaming roomu. Źle dobrane i niewygodne biurko powodować może szereg uciążliwych dolegliwości, w tym wady postawy, bóle pleców i szyki czy skurcze mięśni. Biurka dla graczy to produkty stworzony z myślą o maksymalnym komforcie podczas wielogodzinnego grania.

To, co wyróżnia najlepsze biurka gamingowe to ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Ważna jest tutaj ergonomia oraz odpowiednia wysokość i szerokość blatu. Zakłada się, że biurko gamingowe powinno mieć co najmniej 120 cm szerokości i 60 cm głębokości, co pozwala pomieścić cały niezbędny sprzęt wraz z wszystkimi peryferiami. W coraz większej ilości biurek pojawia się możliwość regulacji wysokości. Biurko gamingowe z regulacją wysokości pozwala na dopasowanie wysokości blatu do konkretnego modelu krzesła czy wręcz uniesienie go na tyle wysoko, by możliwe było granie w pozycji stojącej. Kluczowa dla biurek gamingowych jest również stabilna i trwała konstrukcja, która bez problemu wytrzyma duże obciążenia.

Funkcjonalność biurka dla gracza – bo wygoda jest najważniejsza

Prócz ergonomii, równie ważne są dodatkowe funkcjonalności, które zapewniają biurka dla gracza. Duże biurko gamingowe pozwala pomieścić wszystkie sprzęty, których potrzebuje gracz – kilka monitorów, uchwyt na słuchawki, stojak na pady, klawiaturę czy myszkę. Znajdzie się także miejsce na statyw mikrofonu czy kamery – dla tych, którzy lubią streamować swoją rozgrywkę. Duże biurka gamingowe często wyposażone są także w akcesoria ułatwiające cable management – przepusty i maskownice do kabli oraz uchwyty na listwy zasilające. Dzięki temu na blacie, jak i pod samym biurkiem nie uświadczymy plątaniny przewodów. Wisienką na torcie są huby USB, często instalowane na blacie biurka, które umożliwiają bezproblemowe podpięcie akcesoriów czy sprzętu peryferyjnego i jeszcze lepszą organizację przestrzeni.

Każdy szanujący się gracz prócz wygody oczekuje także efektownego wyglądu swojego biurka. Z tego względu są one coraz częściej wyposażone w wielokolorowe oświetlenie LED, które współgra z podświetlaną obudową, myszką, klawiaturą czy podkładką pod mysz. Dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów i modeli biurek gamingowych, w tym biurko narożne gamingowe. Znaleźć można także biurko gamingowe z szufladami – model ten idealnie sprawdzi się do przechowywania akcesoriów, które nie są użytkowane na co dzień, a które gracz chce mieć pod ręką.

WARTO PRZECZYTAĆ:

diablo x-mate 1400 Biurko Diablo X-Mate 1400 – solidna propozycja dla graczy w dobrej cenie
Diablo to firma, którą zapewne bardziej kojarzycie z fotelami gamingowymi. Na przykład z recenzowanym przez nas swego czasu fotelem Diablo X-Horn 2.0. Nie każdy wie,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *