Fani marki musieli trochę na to poczekać, ale stało się. BMW rozszerzyło dostępność swojego rozwiązania Digital Key Plus, a więc sposobu na otwieranie auta telefonem, na wybrane telefony z Androidem.

Digital Key Plus jest dostępne na topowych smartfonach 2 producentów

Funkcja Digital Key Plus jest dostępna już dość długo – od 2021 roku, jednak dotychczas mogli z niej korzystać tylko posiadacze iPhone’ów i urządzeń z serii Apple Watch. Teraz stała się dostępna także na niektórych smartfonach z Androidem 13.1, a konkretnie topowych sprzętach dwóch producentów: Google i Samsunga. 

Funkcję można skonfigurować przy pomocy aplikacji mobilnej My BMW, przy czym smartfony Samsunga będą dodatkowo wymagały aplikacji Samsung Wallet. Dokładna lista urządzeń, które w tej chwili obsługują Digital Key Plus przedstawia się następująco:

  • Google Pixel 7 Pro
  • Google Pixel 6 Pro
  • Samsung Galaxy S23 Plus / Ultra
  • Samsung Galaxy S22 Plus / Ultra
  • Samsung Galaxy S21 Plus / Ultra
  • Samsung Z Fold 3
  • Samsung Z Fold 4
  • Samsung Note 20 Ultra.

Digital Key Plus opiera się na UWB (ang. Ultra WideBand), technice radiokomunikacji, która pozwala samochodowi wykryć smartfon ze sporej odległości (nawet kilku metrów) i vice versa.

Użytkownik może skonfigurować swój cyfrowy kluczyk tak, aby pojazd automatycznie się odblokowywał, gdy właściciel zbliży się do jego drzwi. Jeden samochód może być połączony z maksymalnie 5 różnymi smartfonami.

Na razie funkcja Digital Key Plus jest dostępna tylko dla najnowszych modeli BMW (wyprodukowanych najdalej w listopadzie 2022 roku), ale producent zarzeka się, że udostępni ją także na starszych modelach za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania.

BMW wcześniej stworzyło podobne rozwiązanie oparte na NFC

Nie należy mylić funkcji Digital Key Plus z zaprezentowanym w grudniu 2021 roku rozwiązaniem BMW Digital Key, które co prawda było dostępne na smartfonach z Androidem (a dokładniej Pixelu 6 i Samsungu Galaxy S21), ale działało na innej zasadzie.

Funkcja Digital Key wykorzystywała nie UBW, a technologię NFC, która działa na znacznie krótszych dystansach – żeby odblokować samochód, trzeba było zbliżać smartfon do klamki pojazdu.

To mniej wygodna opcja niż odblokowanie pojazdu z kilku metrów, czy to automatyczne, czy po wybraniu odpowiedniej opcji na smartfonie. Mogą pojawiać się natomiast wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa. BMW zapewnia jednak, że technologia UBW jest tak precyzyjna, że przechwycenie czy zakłócenie sygnału jest wręcz niemożliwe.

Co o tym wszystkim sądzicie? Uważacie, że cyfrowe kluczyki do samochodu to krok w dobrą stronę, czy niekoniecznie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *