Jest wiele aplikacji mobilnych, w przypadku których lokalizacja użytkownika odgrywa pewne znaczenie. W niektórych przypadkach może być nam to nie na rękę, ponieważ na przykład znajdujemy się w lokalizacji X, a wolelibyśmy, aby aplikacja widziała nas jako osoby z lokalizacji Y. Można więc zapytać: jak zmienić lokalizację w telefonie?

Nie jest to na szczęście takie trudne, jak można by się obawiać. Poniżej omówimy ten proces krok po kroku, a także wskażemy kilka konkretnych przypadków, w których fałszowanie lokalizacji (tzw. geo-spoofing) może okazać się przydatne. Zapraszamy!

Do czego może się przydać zmiana lokalizacji w telefonie?

Zmiana prawdziwej lokalizacji w telefonie na inną (czyli właśnie wspomniany geo-spoofing) może być przydatna choćby w takich grach, jak Pokemon Go, gdzie od lokalizacji zależy przebieg gry i osiągnięcie sukcesu wymaga znajdowania się w określonym miejscu lub częstej zmiany lokalizacji.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że z reguły regulaminy gier zabraniają zmiany lokalizacji i możemy za takie praktyki, jeśli zostaną wykryte, zostać zbanowani. Geo-spoofing może bowiem dać użytkownikowi nieuczciwą przewagę nad innymi graczami. Warto więc mieć to na uwadze przed podjęciem takich kroków.

Niekiedy można też spotkać się z pytaniem, jak zmienić lokalizację na Snapie, ponieważ ta platforma społecznościowa wyświetla lokalizację użytkowników – czasami moglibyśmy z jakiegoś względu chcieć, aby nie została wyświetlona nasza prawdziwa lokalizacja, a inna, choćby w ramach żartu.

Jak zmienić lokalizację w telefonie?

Odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić lokalizację w telefonie, można najprościej w taki sposób: poprzez specjalną aplikację. Aplikacja do geo-spoofingu pozwala ustawić naszą lokalizację w dowolnym miejscu na świecie. Niektóre z nich oferują także możliwość wyświetlania na ekranie specjalnego joysticka, za pomocą którego możemy powoli poruszać się po mapie, tak, aby symulować chodzenie.

Aplikacji, które oferują geo-spoofing, jest naprawdę wiele. Można wśród nich wymienić m.in. Fake GPS Location, Fake GPS i Fake GPS Location Spoofer Free. Poszczególne narzędzia różnią się ceną (są aplikacje darmowe, ale z reguły posiadają one reklamy lub mają zablokowane niektóre funkcje, są też aplikacje płatne), zakresem możliwości czy łatwością obsługi.

Zmiana lokalizacja smartfona krok po kroku

W pierwszej kolejności wybierz aplikację do geo-spoofingu, na przykład którąś z tych wskazanych powyżej. Pobierz ją i zainstaluj.

Następnie odblokuj opcje programistyczne w smartfonie (jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie tłumaczyliśmy w osobnym artykule), znajdź wśród nich opcję “Wybierz aplikację pozorującą lokalizację”, naciśnij na nią i wybierz z listy świeżo zainstalowane narzędzie.

Włącz dostęp do lokalizacji w smartfonie wchodząc w Ustawienia, a następnie zakładkę Lokalizacja i przesuwając suwak obok “Dostęp do lokalizacji”. Alternatywnie możesz po prostu rozwinąć pasek skrótów poprzez przesunięcie palca w dół w górnej części ekranu i naciśnięcie na ikonkę lokalizacji (w podobny sposób można szybko włączyć m.in. Wi-Fi lub Bluetootha).

Ostatni krok to wejście w aplikację do geo-spoofingu, wybranie miejsca na mapie, w którym chcemy się znaleźć i uruchomienie zmiany lokalizacji, zazwyczaj za pomocą jakiegoś przycisku na ekranie. To, jak dokładnie będzie to wyglądało, zależy od tego, jaką aplikację do zmiany lokalizacji wybierzemy.

Jak zmienić lokalizację telefonu – podsumowanie

Liczymy, że ten poradnik, jak zmienić lokalizację telefonu, okazał się dla Was przydatny. Nie jest to jak widać szczególnie skomplikowane, a do tego do wyboru jest sporo aplikacji, więc każdy powinien sobie z tym poradzić. Trzeba jednak wskazać, że twórcy gier mobilnych czy aplikacji niekiedy próbują się przed geo-spoofingiem bronić i nadają karty za tego typu praktyki.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaproponować Wam zajrzenie także do naszych innych poradników. Omawialiśmy dotychczas między innymi takie tematy, jak to, jak połączyć telefon z komputerem i jak zmienić kolor klawiatury na Androidzie. Cały czas tworzymy nowe artykuły, więc, jeśli jest jakiś temat, którym chcielibyście, abyśmy się zajęli, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *