Klawiatura na Androidzie to coś, z czego korzystamy codziennie, warto więc, aby była dostosowana do naszych preferencji. W przeciwnym wypadku źle się nam będzie na nią patrzeć, a do tego częściej będziemy robić literówki czy inne błędy. Jednym z istotnych aspektów jest kolor. Jak zmienić kolor klawiatury na Androidzie? Wszystko tłumaczymy poniżej. Zapraszamy!

Jak zmienić kolor klawiatury na Androidzie?

Odpowiedź na pytanie, jak zmienić kolor klawiatury, może nieco się różnić w zależności od tego, jakiej klawiatury używamy. Popularnym wyborem jest Gboard od Google, dlatego też poniżej omówimy ten proces krok po kroku właśnie dla tej klawiatury, ale w przypadku innych powinno to wyglądać podobnie.

W pierwszej kolejności należy wejść w Ustawienia swojego smartfona, a następnie przejść do sekcji Języki i metody wprowadzania.

To, gdzie dokładnie będzie ona ulokowana, zależy od smartfona. Na przykład, w przypadku Xiaomi Mi 9T Pro, trzeba wejść w sekcję Dodatkowe ustawienia i tam dopiero znajdziemy Języki i metody wprowadzania.

kolor klawiatury android

Dla ułatwienia można po prostu wpisać Język i wprowadzanie w pasek wyszukiwania w Ustawieniach.

zmiana koloru klawiatury

W tym miejscu mamy możliwość wyboru klawiatury z klawiatur zainstalowanych na naszym urządzeniu, naciskając na “Obecna klawiatura”.

inny kolor klawiatury

Jeśli chodzi o to, jak zmienić kolor klawiatury, należy nacisnąć na Zarządzaj klawiaturami, a potem Ustawienia.

kolor klawiatury

Będziemy mieli możliwość dostosowania różnych parametrów naszej klawiatury. Jeśli chcemy zmienić kolor, należy nacisnąć na Motyw.

jak zmienić kolor klawiatury

Będziemy mieli możliwość wyboru spośród wielu różnych propozycji. Musimy nacisnąć na interesującą nas opcję i na przycisk “Zastosuj” – i gotowe!

jak zmienić kolor klawiatury na androidzie

Inny kolor klawiatury na Androidzie – podsumowanie

Warto wiedzieć, jak zmienić kolor klawiatury na Androidzie. Dobrym pomysłem jest też eksperymentowanie z różnymi klawiaturami i ich ustawieniami, aż znajdziemy taką, z której będzie nam się wygodnie korzystało. Dzięki temu wymienianie wiadomości z innymi, pisanie postów w mediach społecznościowych i nie tylko będą znacznie prostsze i szybsze.

Jeśli zainteresował Was ten temat, zapraszamy do zapoznania się również z naszymi innymi artykułami dotyczącymi Androida. Poruszyliśmy już między innymi temat tego, jak cofnąć aktualizację aplikacji, a także, jak zainstalować Adobe Flash Player na Androidzie. Dajcie znać, jeśli jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie wyjaśniliśmy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

promocje na black friday dla geeków Najlepsze oferty na Black Friday dla geeków. Na to warto polować
Black Friday tuż tuż, niektóre sklepy już odpaliły największe promocje, inne dopiero to zrobią. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach z przebiegiem tego wydarzenia w Polsce, stworzyliśmy
the witcher monster slayer The Witcher: Monster Slayer zadebiutuje 21 lipca na Androidzie i iOS
CD Projekt Red oficjalnie ogłosił datę premiery swojej nowej gry mobilnej w świecie Wiedźmina, The Witcher: Monster Slayer. Z tej okazji udostępniono też krótki trailer.
darmowy vpn na telefon Darmowy VPN na telefon – czy taki istnieje?
Według analityków tendencja wzrostowa udziału VPN w rynku aplikacji będzie tylko wzrastać. Nie ma w tym na dobrą sprawę nic zaskakującego. Internet wciąż ewoluuje, a
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *