Call of Duty: Warzone zadebiutował w marcu 2020 roku, ale twórcy jeszcze nie składają broni. Planują wersje na konsole najnowszej generacji, a jak się teraz okazało, chcą stworzyć także mobilną grę AAA na podstawie tego tytułu.

Call of Duty: Warzone na smartfony zapowiedziano… ofertami pracy

Activision zapowiedziało mobilne Call of Duty: Warzone w dość nietypowy sposób. Mianowicie poprzez oferty pracy dla wielu specjalistów, którzy mają zajmować się tworzeniem tego tytułu.

Firma szuka m.in. różnego rodzaju programistów, product managerów i producentów, którzy będą działać w ramach różnych wewnętrznych studiów deweloperskich (takich jak chociażby Solid State Studios, Beenox, Digital Legends czy Demonwar).

W związku z taką, a nie inną formą zapowiedzi na razie szczegółów mamy niewiele. Wiemy, że ma to być gra AAA i, co ważne, nie będzie to zwykły port wersji konsolowej/PC-towej, a tytuł tworzony natywnie na urządzenia mobilne.

Czy w związku z tym będzie znacząco różniła się od tego, co znamy z dotychczasowych formatów? Ciężko powiedzieć, ale można zakładać, że trzon rozgrywki, czyli tryb battle royale, zostanie zachowany.

Plusem takiego rozwiązania jest za to fakt, że być może dzięki temu sterowanie będzie bardziej intuicyjne i precyzyjne, z czym w przypadku portów 1:1 na urządzenia mobilne bywa bardzo różnie.

Ale co z Call of Duty: Mobile?

Niektórzy z Was po przeczytaniu o zapowiedzi COD na urządzenia mobilne mogli powiedzieć: “ale przecież taka gra już jest”. Faktycznie, gracze mobilni już od dawna (a dokładniej mówiąc, od 2019 roku) mogą cieszyć się Call of Duty: Mobile, które też jest grą z gatunku battle royale – i jest ogromnie popularne.

Jest jednak pewna ważna różnica. Jak wiemy z ogłoszeń pracy, twórcy mobilnego Warzone będą pracować w ramach wewnętrznych studiów Activision. Natomiast Call of Duty: Mobile stworzył zewnętrzny podmiot – chiński deweloper TiMi Studio Group.

Studio to możecie kojarzyć poza COD: Mobile chociażby z Pokémon Unite. Nie każdy wie, że jest to filia giganta w świecie chińskiego gamingu – Tencenta.

Co się stanie z COD: Mobile? Czy dwie battle royale z uniwersum COD będą po prostu egzystować koło siebie? Na razie nic dokładnie w tym zakresie nie wiadomo. Dajcie znać, jak Wy się zapatrujecie na kolejne mobilne Call of Duty!

WARTO PRZECZYTAĆ:

iem 2024 podsumowanie IEM 2024 przeszedł do historii. Sprawdź wyniki!
Wszystko, co dobre, musi kiedyś dobiec końca. Ledwo pisaliśmy o tym, że IEM już trwa, a już zastał nas poniedziałek, a to oznacza, że IEM
3 sezon diablo 4 3. sezon Diablo 4 już niebawem – zbliża się zapowiedź
Trwają przygotowania do zapowiedzi 3. sezonu zmagań w Diablo 4. W tym tygodniu ma pojawić się zwiastun, a oprócz tego również transmisja na żywo, w
diablo 4 ray tracing Niebawem Diablo 4 będzie jeszcze piękniejsze? To możliwe!
Diablo 4 pojawiło się na rynku w zeszłym roku, ale dopiero teraz wiadomo, że doczeka się pełnego wsparcia dla ray tracingu. To informacja, którą potwierdziła
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *