Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 nie należał do udanych premier. Na szczęście CDPR uczy się na błędach i zapewnił, że przyszłe projekty będą lepsze i cały zespół wyciągnął wnioski z pomyłek popełnionych lata temu.

Proces twórczy Wiedźmina został usprawniony

Fani gier od CD Projekt RED doskonale pamiętają, jak Cyberpunk 2077 zadebiutował wraz z niemałymi problemami. Najważniejsze jest jednak to, że polskie studio uczy się na błędach i przepracowało problemy, dzięki czemu proces twórczy Wiedźmina ma być usprawniony.

Collin Walder, czyli dyrektor inżynieryjny Cyberpunka 2077 na wydarzeniu Inven Game Conference mającym miejsce w Korei Południowej, opowiedział co nieco o pracy nad dźwiękiem, charakterystyce RPG i Projekcie Polaris, który ma być pierwszą odsłoną nowej sagi w świecie Wiedźmina.

Co się zmieni?

Co dokładnie się zmieni? Chociażby to, że konsolowe wersje gry będą poddawane testom już od samego początku.

Weźmy na przykład konsole; musimy upewnić się, że działają od samego początku. W przypadku naszego następnego projektu, Polaris, już od samego początku prowadzimy nasze wersje demonstracyjne i wewnętrzne recenzje na konsoli. To krok, który podjęliśmy dopiero na późniejszym etapie rozwoju Cyberpunka – Collin Walder, dyrektor inżynieryjny Cyberpunka 2077

Zapewniono również, że zmieniło się podejście deweloperów do pracy. Walder podkreślił, że istotna jest organizacja i podtrzymanie morale całego zespołu. Nie trzeba nikomu mówić, że te spadło w obliczu problemów, które wtedy się pojawiły.

Musisz pokazać zaangażowanie. Na przykład gdy zbliża się termin, zamiast panikować, możemy powiedzieć: „zmieńmy harmonogram” lub „podejdźmy do tego inaczej”. Gdy będziemy to powtarzać, gdy zespół zobaczy, jak zapobiec kryzysowi, wtedy zaufanie i morale zaczynają się odbudowywać. Ludzie muszą to zobaczyć, aby w to uwierzyć.

Aktualnie Wiedźmin 4 jest w fazie przedprodukcyjnej, więc trudno powiedzieć, kiedy będzie można sprawdzić ten tytuł. Czekacie na premierę? Koniecznie dajcie znać!

Źródło obrazka wyróżniającego: CD Projekt Red

WARTO PRZECZYTAĆ:

Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 za darmo. Idealny prezent dla graczy na długi weekend
Nie mieliście jeszcze szansy zagrać w Cyberpunka 2077? Teraz nadchodzi do tego świetna okazja, ponieważ studio CD Projekt Red wypuści próbną wersję produkcji całkowicie za
Projekt Orion Nad kontynuacją Cyberpunka 2077 pracuje powiększony zespół
Chociaż sequel Cyberpunka 2077 wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, pojawiła się szansa, że teraz prace nad produkcją znacząco przyspieszą, ponieważ ekipa odpowiedzialna za jej
Najlepsze mody do Wiedźmina 3 Najlepsze mody do Wiedźmina 3
W co gracie w te święta? Czyżby w (według niektórych) najlepszą polską produkcję w historii, Wiedźmina 3? W końcu dopiero co miała miejsce premiera serialu
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *