Czy wiesz, że możesz ułatwić sobie wszystkie sprawy księgowe związane z Twoją firmą? Wystarczy, że zarejestrujesz się do Krajowego Systemu e-Faktur, który już niebawem będzie obowiązkowy. To jednak nie koniec! Już nie musisz zaprzątać sobie głowy terminami dostarczenia albo wystawienia dokumentów, bowiem mali i duzi przedsiębiorcy mogą skorzystać z platformy Comarch EDI pozwalającej m.in. na szybką rejestrację tzw. faktur ustrukturyzowanych. Poznaj jej zalety i sprawdź, jak może Ci pomóc w prowadzeniu biznesu!

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest KSeF i jakie zmiany już wkrótce obejmą wszystkich podatników?
  • Integracja Comarch EDI z KSeF – jak ułatwić sobie prowadzenie biznesu?
  • Dlaczego warto wybrać platformę Comarch EDI i przejść na e-fakturowanie?

Krajowy System e-Faktur – jakie zmiany czekają nas w 2024 roku?

Jeśli prowadzisz własną firmę z pewnością dobrze wiesz, że obieg dokumentów może czasami generować wiele problemów. Obowiązujący w Polsce model post-audit z jednej strony pozwala na swobodną wymianę faktur, a z drugiej obliguje podatników do archiwizowania takich dokumentów przez 5 lat. Według wielu przedsiębiorców nie jest to doskonałe rozwiązanie. Na szczęście mogą oni dobrowolnie przejść na model clearance, który pozwala organom podatkowym sprawdzać faktury w czasie rzeczywistym, co znacznie ułatwia i przyspiesza prowadzenie spraw księgowych.

Aby wspomniany model clearance mógł sprawnie działać, potrzebny jest system do e-fakturowania. Dlatego Ministerstwo Finansów wprowadziło Krajowy System e-Fakturowania. Rząd już zapowiedział, że KSeF od 1 stycznia 2024 roku obejmie wszystkich podatników. Na razie można z niego korzystać dobrowolnie, co w znacznym stopniu ułatwia m.in. wystawianie, przesyłanie, przechowywanie i otrzymywanie tzw. faktur ustrukturyzowanych.

System pozwala też na oznaczanie ich numerem ID, który jest automatycznie przydzielany, oraz weryfikuje zgodność FV z określonym wzorem. Wszystkie te czynności odbywają się za pomocą aplikacji KSeF pomagającej zachować porządek w dokumentach księgowych.

KSeF – integracja z rządowym systemem łatwiejsza niż myślisz!

Dla niektórych przedsiębiorców rozpoczęcie przesyłania e-faktur do KSeF może być sporym wyzwaniem. Potrzeba bowiem wiedzy technicznej i odpowiednich zasobów programistycznych pozwalających na integrację z rządowym systemem. Aby ułatwić sobie to zadanie i zaoszczędzić czas oraz nerwy, warto sięgnąć po profesjonalne wsparcie, jakie proponuje firma Comarch, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie jako operator elektronicznej wymiany dokumentów i jest od samego początku aktywnie zaangażowana w projekt KSeF.

Comarch z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą przejść na e-fakturowanie, stworzył specjalną platformę B2B opartą na technologii cloud i ułatwiającą klientom wysyłanie oraz odbieranie faktur do lub z KSeF. Teraz możesz skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania, aby nie przejmować się regulacjami prawnymi i zapewnić sobie transparentność przepływu dokumentów w firmie. Dzięki Comarch EDI masz szansę na zmniejszenie prac administracyjnych o 60%, niższe koszty związane z zarządzeniem danymi i lepsze relacje z kontrahentami!

Co zyskasz po przejściu na e-fakturowanie i integracji Comarch EDI z KSeF?

Przejście na e-fakturowanie niesie dla Ciebie wiele korzyści. Przede wszystkim nie musisz już archiwizować faktur przez 10 lat, masz prawo do zwrotu podatku VAT we wcześniejszym terminie, jesteś zwolniony z obowiązku udostępniania FV w strukturze JPK, a dodatkowo otrzymujesz szereg ułatwień, które dotyczą rozliczania faktur korygujących ustrukturyzowanych. Możesz więc liczyć na automatyzację żmudnych procesów, które nie tylko zajmowały Ci sporo czasu, ale też niosły ze sobą ryzyko pomyłek wywołujących stres podczas kontroli podatkowych.

Jeżeli postawisz na Comarch EDI, w zamian otrzymasz intuicyjne rozwiązanie dostępne w systemie SaaS, które idealnie sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej firmie. Wszystkie dokumenty będziesz mieć zawsze pod ręką – wraz z ich numerami identyfikującymi, statusami oraz UPO (Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru).

  • Comarch EDI dostosuje format faktury do wymogów specyfikacji KSeF.
  • Platforma da Ci możliwość zachowania walidacji procesów wielodokumentowych.
  • Możesz przechowywać w niej dokumenty w formacie KSeF XML wraz z całą historią (od wystawienia poprzez wysyłkę i doręczenie) i mieć do nich wgląd za pośrednictwem aplikacji webowej albo automatycznego dostępu.

Oprócz tego do wyboru masz jeden z dwóch dostępnych modeli integracji. Pierwszy wiąże się z wymianą e-dokumentów wraz z walidacją podstawową, zaś drugi opiera się na walidacji biznesowej wymaganej przez kontrahentów. Aby sprawdzić, jak działa platforma, wystarczy zapisać się na demo i przetestować wysyłanie faktur elektronicznych do rządowego systemu. A może już wcześniej korzystałeś z aplikacji Comarch WEB EDI? W takim przypadku musisz jedynie zalogować się na swoje konto i postępować według instrukcji. Przekonaj się na własnej skórze, jakie to proste!

Dowiedz się więcej o platformie Comarch EDI. Poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące integracji z KSeF!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *