Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Kilka lat temu słuchawki AirPods od Apple podbiły rynek. Sporo osób zapragnęło je mieć – w tym także osoby, które nie posiadają iPhone’ów, a jedynie smartfony z Androidem. Przed zakupem tych słuchawek pojawia się więc jedno kluczowe pytanie: czy AirPods działają z Androidem? Jeśli tak, to w jakim stopniu i jak połączyć AirPods do Androida? Odpowiadamy!

Czy AirPods działają z Androidem?

Odpowiedź na pytanie, czy AirPods działają z Androidem, brzmi: tak, ale w ograniczonym stopniu. Słuchawki te można bez problemu sparować z dowolnym smartfonem wykorzystującym system Android za pomocą Bluetootha i słuchać muzyki czy oglądać filmiki na YouTube, a także prowadzić rozmowy telefoniczne i nie tylko.

Gdzie zatem pojawia się różnica? Przede wszystkim AirPods na Androida nie obsługują funkcji automatycznego spauzowania piosenki czy filmiku po wyjęciu ich z uszu, która to funkcja jest dostępna przy sparowaniu ich z iPhone’em. Co więcej, chociaż na Androidzie działa skrót pozwalający na zatrzymanie/wznowienie muzyki poprzez dwukrotne stuknięcie w słuchawkę, nie można zmienić go na inny.

Na iOS jest za to możliwość dostosowania skrótów związanych z każdą słuchawką do swoich preferencji – na Androidzie jesteśmy skazani na ustawienia domyślnie. Alternatywnie możemy pożyczyć na chwilę od kogoś iPhone’a, zmienić ustawienia skrótów za jego pomocą i potem połączyć się z powrotem ze swoim smartfonem z Androidem.

airpods na androida

Jak połączyć AirPods do Androida?

Wiemy już, czy AirPods działają z Androidem, warto więc wyjaśnić także, jak połączyć te słuchawki ze smartfonami wykorzystującymi ten system operacyjny. Żeby to zrobić, trzeba najpierw włączyć Bluetootha na swoim telefonie. Następnie musimy otworzyć pudełko z AirPodsami i przycisnąć przez chwilę przycisk znajdujący się na jego tyle. Po puszczeniu przycisku powinien on migać na biało.

Ostatni krok to znalezienie słuchawek na liście dostępnych urządzeń Bluetooth na smartfonie i połączenie się z nimi. Bez obaw – AirPodsy łączą się szybko i bezproblemowo także z urządzeniami z Androidem, a po pierwszym ładowaniu nie trzeba już przyciskać przycisku z tyłu, aby się połączyć. Wystarczy włączyć Bluetootha na smartfonie i otworzyć wieczko pudełka.

Android AirPods – podsumowanie

Na szczęście odpowiedź na pytanie, czy AirPods działają z Androidem, nie jest całkowicie negatywna (ale też nie jest całkowicie pozytywna – brakuje pewnych funkcji, które dostępne są po sparowaniu tych słuchawek z iPhone’em). Nie jest to takie oczywiste, biorąc pod uwagę, że na przykład Apple Watcha nie da się połączyć z Androidem wcale i niezbędny jest do korzystania z niego smartfon z iOS-em. Tylko czy warto kupować AirPods na Androida, biorąc pod uwagę omówione wcześniej ograniczenia? Cóż, na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Na ostatek przypominamy, że swego czasu przygotowaliśmy dla Was ranking słuchawek bezprzewodowych – znalazło się tam sporo innych ciekawych propozycji poza AirPodsami. Omawialiśmy także temat tego, gdzie kupować produkty Apple. Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie pomysły na jakieś kolejne kwestie, którymi powinniśmy się zająć!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *