Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Niezwykle łatwe w konfiguracji i kompatybilne z VR na komputerze – wirtualne gogle Oculus Quest 2 to propozycja dla wymagających. Wyposażone w szybki procesor Qualcomm Snapdragon XR2 i doskonałą grafikę nowej generacji nie bez powodu zyskują kolejnych zwolenników. Czy opłaca się je kupić? Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję.

Czym są gogle Oculus Quest 2? Zapewniają zabawę bez ograniczeń

Oculus Quest 2 to pierwsze autonomiczne gogle VR, zaproponowane przez Oculus. Gadżet działa samodzielnie, co oznacza że nie wymaga wsparcia komputera ani dodatkowych kabli, a w efekcie – zapewnia maksymalną swobodę ruchu i pozwala całkowicie wejść do wirtualnego świata. Niewątpliwą zaletą Oculus Quest 2 są specjalnie zaprojektowane kontrolery – niewielkie i bezprzewodowe, dotrzymają Ci kroku bez względu na stopień trudności rozgrywki, w której bierzesz udział. Dzięki opcji śledzenia dłoni perfekcyjnie zapanujesz nad akcją.

Czy warto kupić Oculus Quest 2?

Zdaniem zwolenników ultranowoczesnych gogli – warto. Jeśli jednak do zakupu nie przekonają Cię poniższe argumenty, skorzystaj z opcji wynajmu Oculus Quest 2 w Plenti i zyskaj całkowitą pewność.

  1. Doskonała specyfikacja. Zaawansowana konstrukcja to nie jedyna zaleta gogli proponowanych przez Oculus. Quest 2 to model, który zaskakuje wbudowaną pamięcią 128 GB, wbudowaną pamięcią RAM 6 GB (zapewniającą maksymalnie płynne działanie), wspomnianym już szybkim procesorem Qualcomm Snapdragon XR2 i maksymalną funkcjonalnością, głównie dzięki bezprzewodowym kontrolerom. Zaletą są także wbudowane głośniki kierunkowe.
  2. Maksymalnie płynna grafika. Wbudowane w Oculus Quest 2 gogle to aż 50% więcej pikseli i wyraźnie płynniejsza grafika w stosunku do modelu Quest. W praktyce oznacza to niespotykaną dotychczas rozdzielczość – aż 1832 x 1920 pikseli na każde oko! Takie rozwiązanie wyraźnie poprawia komfort gry i sprawia, że (dosłownie!) nic nie umknie Twojej uwadze – bez względu na to, jak szybko poruszasz się w konkretnej rozgrywce.
  3. Łatwa transmisja obrazu. Wejście do świata VR jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki goglom Oculus Quest 2 możesz swobodnie transmitować obraz bezpośrednio do TV lub aplikacji Oculus. Szalenie atrakcyjne dla graczy może okazać się rozwiązanie umożliwiające wejście do ogólnoświatowej społeczności gier za pośrednictwem konta w serwisie Facebook. Co ciekawe, w tym świecie nie musisz być sobą – możesz wykreować nową osobę, tworząc unikatowy profil VR.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *