Dopiero co jakiś czas temu Sony ogłosiło podniesienie cen PlayStation 5 dwa lata po premierze, a pojawiła się informacja o kolejnym produkcie tej firmy, którego zakup może dać graczom mocno po kieszeni. Chodzi o gogle PlayStation VR2, dla których właśnie ogłoszono datę premiery i cenę, a także zapowiedziano garść tytułów, w które będzie można zagrać już na starcie.

PSVR2 zadebiutuje już na początku przyszłego roku, ale cena może przerażać

Premiera PlayStation VR2 została ustalona na 22 lutego 2023 roku, a więc tak naprawdę jest już tuż-tuż. Zamówienia przedpremierowe będzie można zacząć składać już 15 listopada.

Twórcy obiecują “oszałamiającą” grafikę w rozdzielczości 4K z HDR, dwa ekrany OLED i nawet do 120 klatek na sekundę (“do” jest tutaj jednak słowem-kluczem). Do tego dochodzą cztery kamery zamontowane w urządzeniu, pole widzenia w 110º, technologia Tempest 3D AudioTech i responsywne wibracje.

W podstawowym zestawie znajdziemy headset PlayStation VR2, kontrolery Sense i słuchawki. Za taki pakiet trzeba będzie zapłacić 549,99 dolarów / 599,99 euro – oficjalnej polskiej ceny jeszcze nie podano, natomiast 599.99 euro to według obecnego kursu około 2 825 złotych.psvr2Oprócz tego dostępny będzie także bundle z kodem do gry Horizon Call of the Mountain, oczywiście za odpowiednio wyższą kwotę – 599,99 dolarów / 649,99 euro, czyli przeliczając euro na złotówki mniej więcej 3 060 złotych.

bundle playstation vr2

Osobno będzie można też kupić dedykowaną stację ładującą do kontrolerów Sense (bez niej w celu podładowania kontrolerów trzeba podłączyć je do PlayStation 5). Wyceniono ją na 49,99 dolarów / 49,99 euro (tak, dla tego gadżetu cena w euro i dolarach jest zrównana, w przeciwieństwie do samej konsoli), czyli około 240 złotych.

psvr2 stacja ladujaca

Przy okazji zapowiedziano szereg gier, w tym sporo zupełnie nowych

W momencie premiery na PlayStation VR2 ma być dostępne ponad 20 tytułów, z czego 11 zostało właśnie ujawnionych. Wśród nich znajdziemy:

 • After the Fall – kooperacyjną strzelankę w klimacie postapo
 • Cities: VR – Enhanced Edition – adaptację Cities: Skylines, czyli popularnego symulatora budowania miasta
 • Cosmonious High – kosmiczną przygodówkę
 • CROSSFIRE: Sierra Squad – strzelankę z perspektywy pierwszej osoby
 • The Dark Pictures: Switchback VR – przygodowo-horrorową strzelankę
 • Hello Neighbor VR: Search and Rescue – adaptację skradanki Hello Neighbor
 • Jurassic World Aftermath Collection – odświeżoną wersję kultowej skradanki
 • The Light Brigade – rougelike’a dla jednego gracza
 • Pistol Whip – rytmiczną grę akcji
 • Tentacular – uroczą grę logiczno-przygodową, i
 • Zenith: The Last City – RPG-a z otwartym światem.

Powyższa lista jest całkiem różnorodna, więc każdy powinien być w stanie znaleźć na niej coś dla siebie. Poza wspomnianymi tytułami na PSVR2 będzie można zagrać także m.in. w No Man’s Sky, wymienione wcześniej Horizon Call of the Mountain czy Resident Evil Village.

Dajcie znać, co sądzicie o wszystkich tych nowych informacjach związanych z PlayStation VR2! Macie w planach zakup, a może nie jesteście zainteresowani?

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Comment

 • Luxurski_pl, 7 listopada 2022 @ 04:10 Reply

  Rewelacja, napewno kupię , jestem fanem playstation od ich pierwszej konsoli wiec doceniam i widzę wielki postęp w rozwoju technologi, którą nam oferują. Obecnie Posiadam i ps5 i ps4 plus vr1 i jest rewelacja, z nowym zestawem zapewne będzie jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *