Aplikacja Dolby Atmos for Headphones cieszy się sporym zainteresowaniem, przede wszystkim ze strony audiofilów, którym zależy na jak najlepszej jakości dźwięku. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona przeznaczona dla osób używających słuchawek.

Czym dokładnie jest, co robi i dlaczego warto się nią zainteresować? Ile kosztuje? Wszystkiego dowiecie się poniżej – zapraszamy do dalszej lektury!

Czym jest i co robi Dolby Atmos for Headphones?

Aplikacja nadaje efekt głębi wrażeniom dźwiękowym, korzystając z technologii dźwięku przestrzennego (3D) w standardzie Dolby Atmos, na konsolach Xbox, oraz komputerach PC, do gier takich jak na przykład: Forza Horizon 5, Psychonauts 2, Call of Duty: Vanguard, Battlefield 2042 i Gears 5.

Dolby Atmos to technologia dźwięku, stworzona na potrzeby filmu komputerowego oraz animowanego, w wytwórni filmów Pixar. Pozwala realizatorom dźwięku na nagrywanie realistycznych scen dźwiękowych w jakości 3D.

Standard Dolby Atmos działa na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S, a więc konsolach Microsoftu obecnej i poprzedniej generacji. Na telewizorach można skonfigurować za darmo w aplikacji Dolby Access, zainstalowanej uprzednio na konsoli.

Dolby Atmos for Headphones, czyli kinowa jakość dźwięku

Aplikacja, Dolby Atmos for Headphones w mistrzowski sposób pozycjonuje dźwięk w trójwymiarowej przestrzeni gry, dzięki budowaniu napięcia poprzez stopniowe „oddalanie i przybliżanie dźwięku” do użytkowników, co jest najlepszą rekomendacją dla koneserów dźwięku brzmiącego niemal jak w kinie.

Dzięki efektowi audio 3D, możliwe jest odbieranie głosu przed, za, nad oraz pod odbiorcą – oczywiście dla osób korzystających z słuchawek.

Właśnie, dlatego w słuchawkach i kompatybilnych telewizorach różnica (na korzyść Dolby Atmos, względem dźwięku odsłuchiwanego bez tej aplikacji) jest wyraźnie słyszalna dla ucha, i… natychmiast wbija w fotel?

Aplikacja Dolby Atmos for Headphones, dzięki użyciu meta danych obiektu audio, pozwala słyszeć dźwięk w 3D. Podczas rozgrywek gamingowych będą to np. odgłosy silnika, użyty w walce arsenał broni, dynamiczne burze i zagrożenia środowiskowe (co docenią miłośnicy kina oraz zwolennicy survivalowych rozgrywek gamingowych).

Ile kosztuje aplikacja Dolby Atmos for Headphones?

Dolby Atmos for Headphones to jednorazowy wydatek (nie trzeba płacić subskrypcji) oraz dla niezdecydowanych aplikacja oferuje tygodniowy okres próbny.

Aplikacja Dolby Atmos for Headphones w Microsoft Store kosztuje 79,99 zł. Użytkownicy z Polski mogą kupić aplikację 81% taniej przy pomocy VPN-a ustawionego na Argentynę.

Przy okazji zapraszamy więc do zapoznania się z artykułem o tym, czym jest VPN, jeśli dla kogoś skrót ten jest obcy. Przydatna może się okazać też nasza recenzja Surfshark VPN – jednej z tańszych usług tego typu na rynku, co jednak wcale nie wpływa negatywnie na jej jakość.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *