Nie da się ukryć, że aktualnie telewizja zdaje się tracić popularność na rzecz serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu. Wciąż ma ona jednak pewne zalety, które sprawiają, że nie do końca chcemy się z nią rozstać. Z drugiej strony nie uśmiecha nam się płacić osobno za usługę telewizji, z której korzystalibyśmy rzadko. Rozwiązaniem tego problemu może być darmowa telewizja w komputerze.

Wraz z upływem lat usługi tego typu stały się coraz łatwiej i szerzej dostępne, a także bardziej rozbudowane, w związku z tym cały czas rosną bazy ich użytkowników. Na jakich zasadach ona działa, gdzie jej szukać i czy jest legalna? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zapraszamy!

Czy darmowa telewizja w komputerze jest legalna?

Odpowiedź na pytanie, czy darmowa telewizja internetowa jest legalna, nie brzmi tak lub nie, tylko: to zależy. Podobnie jest z usługami streamingowymi – nikt raczej nie zarzuci Netflixowi działania nielegalnie, ale jest wiele stron do niego podobnych, które nie są zgodne z prawem. Wszystko zależy od tego, czy dany serwis ma wykupione licencje na udostępnianie danych programów, czy to na żywo, czy na żądanie.

Jeśli taka licencja jest wykupiona, to nie ma wątpliwości w zakresie tego, że darmowa telewizja w komputerze jest legalna. Jednak w przypadku, kiedy ktoś takiej licencji nie posiada i na przykład nagrywa jakiś program w telewizji czy ściąga go z innego, legalnie działającego serwisu streamingowego, a następnie udostępnia go innym bez zgody właściciela praw autorskich, pojawia się problem.

Witryny należące do drugiego z omówionych typów funkcjonują w tak zwanej szarej strefie. Niektóre z nich znikają bardzo szybko, inne są dostępne latami i cały czas udostępniają aktualne, wysokiej jakości treści, po czym z dnia na dzień znikają z powierzchni ziemi. Nie powinna dosięgnąć nas odpowiedzialność karna za korzystanie z nich, ale nie zawsze jest to bezpieczne (takie strony są zazwyczaj naszpikowane reklamami i nie tylko), a do tego można postulować, że nie jest to właściwe moralnie.

Jak oglądać TV przez Internet?

Darmowa telewizja w komputerze dostępna jest na wbrew pozorom całkiem sporej ilości stron. Jednymi z najbardziej znanych z nich są:

  • Ipla.tv
  • Player.pl
  • TVP Sport.

Oczywiście, nie wszystkie programy, czy to na żywo, czy na żądanie w ofercie tych serwisów są darmowe. Za niektóre trzeba zapłacić. Co więcej, żeby uzyskać dostęp do darmowych treści, w wielu przypadkach trzeba utworzyć konto, nie trzeba jednak nic płacić. Musimy się jednak liczyć z reklamami, z reguły przed rozpoczęciem programu, ale czasami także i w jego trakcie.

Pierwsza z wymienionych telewizji, Ipla.tv, należy do Cyfrowego Polsatu, więc z góry wiadomo, czego mniej więcej można się spodziewać po jej repertuarze. Znajdziemy tam sekcję VOD (Chłopaki do wzięcia, Mayday, Świat według Kiepskich, Kobiety Mafii 2 i wiele, wiele innych – nie tylko dzieła polskie, ale też zagraniczne), ale nie tylko.

Są też transmisje niektórych wydarzeń na żywo (mecze w ligach piłkarskich i koszykarskich i nie tylko), a także wybrane kanały telewizyjne (wszystkie kanały Polsatu, ale też np. CNN, National Geographic).

telewizja na komputerze

Na Player.pl znajdziemy z kolei przede wszystkim filmy i seriale z oferty TVP-u i innych programów tej stacji (m.in. TVN 7), a więc na przykład Brzydulę, MasterChefa, Królowe życia, ale też filmy i seriale klasy “premium”, czy to polskie, czy zagraniczne, w tym Watahę, Johna Wicka 3, Mroczne materie i nie tylko.

Jest też spory wybór programów na żywo, począwszy od Foxa, po różne programy z oferty Canal+. Oczywiście, spora część treści zawartych na Player.pl, podobnie jak na Ipli, wymaga wniesienia pewnej opłaty, aczkolwiek są też pozycje darmowe.

darmowa telewizja w komputerze

W witrynie TVP Sport możemy, jak łatwo się domyślić, obejrzeć na żywo różne wydarzenia sportowe (mecze piłki nożnej, konkursy skoków narciarskich i nie tylko), ale też, co ciekawe, e-sportowe (na przykład turniej w World of Tanks). Część transmisji jest darmowa, a część wiąże się z pewną opłatą.

jak oglądać tv przez internet

Darmowa telewizja w komputerze – podsumowanie

Darmowa telewizja w komputerze to rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów, stworzone jako ciekawa hybryda tradycyjnej telewizji z usługą streamingową. Jest ceniona za dużą wygodę i praktyczność. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym artykułem, nie będziecie już mieli wątpliwości w zakresie tego, czy telewizja na komputerze jest legalna, a ponadto będziecie wiedzieć, jak oglądać TV przez Internet.

Nie jest to trudne, a do tego wiele wartościowych treści można obejrzeć całkowicie za darmo (aczkolwiek z reklamami). Oczywiście, za dostęp do treści “premium” trzeba będzie zapłacić, ale trudno oczekiwać czegokolwiek innego. Darmowa telewizja internetowa będzie szczególnie użyteczna dla fanów sportu oraz e-sportu, bowiem często pozwala oglądać nawet topowe rozgrywki na żywo bez dodatkowych opłat.

Udostępnij

Administrator

1 Komentarz

  • Andrzej, 15 listopada 2022 @ 17:50 Odpowiedz

    Proszę o usunięcie awarii na stronie internetowej darmowa telewizja .Com
    Od kilku dni nie chodzi w ogóle na stronie internetowej darmowa telewizja.com channel,serwer is dos tvp info cored serwer 521 błąd Od końca lipca w ogóle ta strona internetowa darmowa.com w ogóle nie można oglądać telewizji darmowa telewizja. Com w internecie Od końca lipca do teraz listopada jest napis błąd serwer 521 jest napis tvp info darmowa telewizja. Com pilne bardzo prosze prosze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *