Epic Games Store jest dość kontrowersyjną platformą. Wiele graczy ma do niej urazę z powodu wykupywania czasowej ekskluzywności niektórych PC-towych premier, pojawiały się też pewne niepokoje odnośnie prywatności i bezpieczeństwa jej użytkowników. Inni jednak pałają do niej sporą sympatią, między innymi z uwagi na fakt, że już od długiego czasu EGS regularnie rozdaje osobom z niego korzystającym darmowe gry. Dotychczas, aby je otrzymać, wystarczyło posiadać konto w serwisie. Od teraz przez kilka tygodni będzie to jednak wymagać posiadania na koncie uwierzytelnienia dwuetapowego.

Darmowe gry w Epic Games Store tylko z uwierzytelnieniem dwuetapowym do 21 maja

Od 28 kwietnia do 21 maja uzyskanie darmowych gier z Epic Games Store będzie wymagało włączonego uwierzytelnienia dwuetapowego. Co po tej dacie? Ciężko powiedzieć. Sam Epic nie dostarcza dodatkowych informacji, wskazuje tylko, że wymaganie jest czasowe i określa ramy, w którym będzie obowiązywało. Możliwe, że jeśli akcja okaże się sukcesem, to zostanie ona przedłużona.

Jeśli dany gracz nie będzie go posiadał, przy próbie przyjęcia prezentu wyświetli mu się wiadomość informująca o konieczności aktywowania uwierzytelnienia dwuetapowego. Komunikat będzie wyglądał następująco:

Wymagane logowanie dwuetapowe

Aby odebrać tę darmową grę, musisz włączyć logowanie dwuetapowe na swoim koncie. Logowanie dwuetapowe zapewnia dodatkową ochronę konta Epic Games i pozwala zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi”.

To ograniczenie dotyczy tylko dodawania do konta darmowych tytułów – wciąż można normalnie kupować gry w sklepie i grać w nie bez aktywowania tej funkcji.

Czym podyktowana jest taka decyzja? Tak w notce na temat tej aktualizacji usprawiedliwił ją sam Epic:

Wprowadzamy tę zmianę, aby zachęcić graczy do podjęcia kroków zwiększających bezpieczeństwo ich kont Epic. Rozumiemy, że dla niektórych użytkowników jest to pewna niedogodność, ale zależy nam na stosowaniu najlepszych możliwych rozwiązań zapewniających ochronę Twojego konta Epic.

Aktualnie w Epic Games Store można za darmo uzyskać grę For The King. Od 30 kwietnia pojawi się możliwość przygarnięcia za darmo Crashlands, a także Amnesia: The Dark Descent.

Czym jest uwierzytelnienie dwuetapowe i dlaczego warto z niego korzystać?

W większości przypadków podczas logowania do jakiegoś serwisu, portalu czy gry wymagane jest od nas jedynie podanie hasła i loginu, względnie adresu e-mail. Jeśli te dane wpadną w niepowołane ręce, co może zdarzyć się nawet nie z winy użytkownika (a na przykład z powodu wycieku danych), konto zapewne szybko zostanie przejęte przez oszustów. Uwierzytelnienie dwuetapowe nie zapobiega takiemu obrotowi wydarzeń całkowicie, ale z pewnością jest wartościowym dodatkowym zabezpieczeniem. Na czym ono polega?

Po podaniu hasła i loginu zostaniemy poproszeni o przejście przez kolejny etap weryfikacji, który, w zależności od opcji oferowanych przez serwis, może przyjąć różną formę. W przypadku Epic Games Store konieczne będzie wpisanie specjalnego kodu bezpieczeństwa, który może zostać wysłany na nasz adres e-mail, poprzez SMS-a lub zostać wyświetlony w aplikacji mobilnej – decyzja należy do nas.

Niektórzy usługodawcy decydują się na uczynienie uwierzytelnienia dwuetapowego obowiązkowym, inni, jak Epic, jedynie dają taką możliwość i na różne sposoby zachęcają do skorzystania z niej. W naszym odczuciu jest to dobry pomysł – konieczność marnowania dodatkowych kilku sekund na drugi etap weryfikacji może z początku irytować, ale da się do tego przyzwyczaić, a dzięki temu potencjalnie unikniemy dużej ilości stresu i problemów.

Co o tym sądzicie? Korzystacie z uwierzytelnienia dwuetapowego, czy uważacie je za niepotrzebny bajer? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

mentzen kryptowaluty “Przekręt na Mentzena”. Analitycy ostrzegają przed nową akcją oszustów
Specjaliści z G Data biją na alarm: w sieci pojawił się nowy, całkiem sprytny przekręt. W rolach głównych Sławomir Mentzen, polityk Konfederacji, oraz kryptowaluty. Oszuści
signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *