Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Planowany termin turnieju to 11-13 grudnia. Dane spotkanie obejmuje region Ameryka Północna i będzie to rozgrywka w formie online. Skład drużyn i uczestniczące zespoły będą zgłoszone bliżej do daty rozpoczęcia turnieju Dota Pro Circuit, który jest częścią globalnej e-sportowej rywalizacji. Wszystkie turnieje DPC, w tym tegoroczna edycja Winter Tour 1, są dostępne również online, między innymi w serwisie https://gg146.bet/pl/dota2

W 2011 roku turniej The International zebrał najlepsze drużyny Dota ze wszystkich regionów (Europa Zachodnia, Ameryka Południowa, Chiny, Europa Wschodnia, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Północna) i wyznaczył nowy standard nagrody dla zwycięzców. Dota Pro Circuit stał się miejscem zaciętej rywalizacji, która odbyła się przez cały rok i polega na rywalizacji najlepszych esportowców. Format DPC obejmuje sezony i ligi regionalne oraz Major. Zacznijmy więc od początku. Jeśli chodzi o sezony, to pojedynczy rywalizacyjny sezon DPC trwa około jednego roku kalendarzowego. Zazwyczaj rozgrywki się zaczynają jesienią i się kończą latem.

Z kolei każdy sezon DPC ma tylko trzy tury. Pojedyncza tura składa się z jednej ligi regionalnej i jednego turnieju Major. Podczas danych tur gracze mają możliwość otrzymania punktów DPC, które są niezbędne dla otrzymania zaproszenia na The International. Swoją drogą każda liga regionalna cechuje się systemem kołowym, co pozwala zwycięzcom wziąć udział w Major — turnieju eliminacyjnym, w którym drużyny mogą dostać nagrody pieniężne i punkty DPC. W Majorze walczą ze sobą 18 drużyn z najlepszymi wynikami z ligi regionalnej, a ich celem jest zdobycie jak najwięcej ilości punktów DPC i nagród pieniężnych. Warto też wziąć pod uwagę to, że każdy region ma gwarantowane przynajmniej 2 miejsca dla drużyn.

W końcu po zakończeniu wszystkich 3 tur w sezonie DPC rozpoczyna się ostatni turniej The International, w którym uczestniczą 12 drużyn z największą liczbą punktów DPC. W przypadku, że zespoły nie dostali awans na turniej, mogą one spróbować swoich sił też w kwalifikacjach regionalnych, po których rozpoczyna się The International — finał sezonu Dota Pro Circuit. Zwycięzca The International zdobywa tytuł mistrza świata Dota 2 i atrakcyjną pulę nagród.

Punkty są zdobywane przez najlepsze 6 drużyn w trakcie I ligi regionalnej oraz przez najlepsze 8 zespołów uczestniczących w turniejach typu Major. Warto też pamiętać o tym, że tylko 12 najlepszych drużyn z najwyższą łączną liczbą punktów ma szansę na otrzymanie zaproszenia na The International 2022. Pozostałe zaproszone drużyny zostaną wybrane podczas kwalifikacji regionalnych. W każdym z sześciu regionów jest rozegrany jeden regionalny turniej kwalifikacyjny.

Dota Pro Circuit to system profesjonalnych turniejów e-sportowych w Dota 2, w których uczestniczą profesjonalne drużyny z całego świata. Ostatecznym celem najlepszych międzynarodowych zespołów jest pokonanie rywali i zdobycie tytułu mistrza świata The International Dota 2. Jednak droga do stania się mistrzami jest długa i pełna wyzwań. Tegoroczne rozgrywki DPC rozpoczną się w grudniu. Zimowa tura Open Qualifiers będzie miała miejsce od 11 do 13 grudnia. Closed Qualifiers są zaplanowane na 13-15 grudnia, a Division 1 i 2 Regional League Tournament będzie rozegrany w styczniu. Z kolei zobaczyć Major Tournament kibice będą mogli od 24 lutego do 5 marca.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *