Dying Light to gra, a właściwie już seria, o której słyszało zapewne większość polskich graczy, nawet, jeśli w nią nie grało. Wszystko dlatego, że odpowiada za nią uznany polski wydawca i deweloper w jednym, czyli Techland. Pierwsza część, która zadebiutowała w 2015 roku, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem graczy, nic więc dziwnego, że wielu z nich czekało na sequel.

Ten wreszcie trafił na półki i można już w niego grać, zanim jednak sfinalizujecie zakup, sprawdźcie koniecznie, jakie Dying Light 2 wymagania ma względem Waszych sprzętów (laptopów, komputerów). Dzięki temu unikniecie sytuacji, w której co prawda macie grę, ale obecnie i tak nie możecie w nią zagrać, bo za bardzo się ścina czy nawet nie chce się włączyć. Wszystkiego dowiecie się poniżej – zapraszamy do lektury!

Wymagania minimalne i zalecane – Dying Light 2

Twórcy Dying Light 2 Stay Human przygotowali dwa zestawy wymagań dla potencjalnych graczy, a mianowicie wymagania minimalne i zalecane. Pierwsze z nich mogą pomóc w ustaleniu, czy jest w ogóle sens grę kupować, to jest czy będzie płynnie chodziła przynajmniej na niskich ustawieniach grafiki. Z kolei wymagania zalecane pozwalają określić, czy uda się grać bez problemu na wysokich ustawieniach grafiki.

W związku z tym poniższe Dying Light 2 wymagania sprzętowe przydatne będą zarówno dla tych, którzy mają niezbyt mocny sprzęt, jak i dla posiadaczy potężniejszych urządzeń. Jeśli natraficie na problem z porównaniem wymagań sprzętowych Dying Light 2 z parametrami Waszego urządzenia, zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym artykułem na temat tego, jak sprawdzić parametry komputera. Jest na to kilka sposobów, każdy więc powinien być w stanie znaleźć taki, który będzie dla niego odpowiedni.

wymagania dying light 2
Źródło: Techland

Wymagania minimalne Dying Light 2

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że Dying Light 2 wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego, niezależnie od tego, jaki dokładnie model procesora czy wersję systemu operacyjnego posiadamy. Pozostałe wymagania minimalne prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows® 7
Procesor:Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X
Pamięć:8 GB RAM
Karta graficzna:NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti / AMD Radeon™ RX 560 (4GB VRAM)
Miejsce na dysku:60 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane Dying Light 2

Wymagania zalecane Dying Light 2 wyglądają natomiast tak:

System operacyjny:Windows® 10
Procesor:AMD / Intel CPU o taktowaniu 3.6 GHz lub wyższym: AMD Ryzen 5 3600X lub Intel i5-8600K lub nowszy
Pamięć RAM:16 GB
Karta graficzna:NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 6GB lub AMD RX Vega 56 8GB lub nowsza
Miejsce na dysku:60 GB dostępnej przestrzeni

Jak łatwo zauważyć, są one plus minus podwojone względem wymagań minimalnych.

Data premiery Dying Light 2, platformy i nie tylko

Omówiliśmy już, jakie Dying Light 2 wymagania sprzętowe stawia graczom, warto więc podzielić się także garścią innych ważnych informacji na temat tego tytułu. Premiera Dying Light 2 na platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Windows, Xbox One i Xbox One S/X miała miejsce 4 lutego 2022 roku. Za grę ponownie odpowiadało polskie studio Techland.

Pierwotnie premiera przewidywana była na wcześniejszy termin (najpierw na pierwszy kwartał 2020 roku, później na 7 grudnia 2021), ale z różnych względów konieczne było kilkukrotne jej przesunięcie. Czy ostatecznie wyszło to temu tytułowi na dobre? Cóż, opinie są mieszane. Krytycy dali wersji na PC ocenę 77/100 na Metacriticu, czyli całkiem niezłą. Za to gracze ocenili Dying Light 2 Stay Human na zaledwie 4.3/10.

dying light 2 wymagania sprzetowe
Źródło: Techland

Niektórzy narzekają na problemy techniczne, inni na opowieść, postacie czy mechanikę gry, natomiast trzeba też wziąć poprawkę na to, że sporo ocen 1/10 pojawiło się z zupełnie innego, prostego powodu: twórcy zdecydowali się na zaimplementowanie w grze Denuvo (mechanizmu zapobiegającego piraceniu gry). Każdy musi więc sam zdecydować, czy chce “dwójkę” wypróbować, czy też niekoniecznie.

Dla porównania, pierwsze Dying Light zebrało na tej samej witrynie ocenę 75/100 od krytyków i 8.1/10 od fanów. Dodatek do gry, Dying Light: The Following Enhanced Edition, został przyjęty jeszcze lepiej (87/100 od krytyków, 8.4/10 od fanów). Oczywiście, Metacritic nie jest jakąś nieomylną wyrocznią, a po prostu agregatem ocen innych ludzi, więc każdy może mieć inną opinię.

Warto dodać, że w przygotowaniu jest port gry na konsolę Nintendo Switch. Nie podano jeszcze konkretnej daty premiery, ale przewiduje się, że będzie ona miała miejsce w trzecim lub czwartym kwartale 2022 roku, a więc w najbliższej przyszłości. Niewykluczone jednak, że również premiera wersji na Switcha zostanie przesunięta, więc warto na bieżąco śledzić informacje w tym zakresie, jeśli ktoś ma w planach ją wypróbować.

Dying Light 2 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Mamy nadzieję, że opisane powyżej Dying Light 2 wymagania sprzętowe nie okazały się zbyt wymagające dla Waszych komputerów lub laptopów gamingowych. Biorąc pod uwagę, że mamy tutaj do czynienia z grą dość świeżą (z 2022 roku), trudno byłoby oczekiwać, aby były one jeszcze niższe.

Warto przypomnieć, że “dwójka” jest niewątpliwie bardzo solidnym tytułem, ale pierwsza część również ma wiele zalet. Jeśli ktoś jeszcze w nią nie grał lub chciałby ją sobie odświeżyć przed rozpoczęciem sequelu, zapraszamy do artykułu, w którym dokładnie opisywaliśmy wymagania Dying Light.

Jak łatwo się domyślić, są one znacznie niższe niż wymagania Dying Light 2, więc to również dobra opcja dla tych, których sprzęty nie pozwolą zagrać w najnowszą odsłonę. Dajcie nam znać w komentarzach, gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się dla Was zająć!

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
syberia 3 wymagania Syberia 3 wymagania na Windowsa i macOS – wszystko, co musisz wiedzieć
Syberia to cykl przygodówek, o którym najprawdopodobniej większość fanów tego gatunku gier miała okazję usłyszeć, nawet, jeśli sama w niego nigdy jeszcze nie grała. W
elden ring wymagania Elden Ring wymagania minimalne i zalecane na PC – sprawdź!
Elden Ring miało premierę stosunkowo niedawno, a już zdążyło zapisać się w historii gier komputerowych. To świetnie przyjęty (i genialnie sprzedający się) tytuł, który potwierdził,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *