Disney+ bierze przykład z Netflixa i już za chwilę nie będzie możliwości dzielenia kont. Taka zmiana zostanie wprowadzona m.in. w Polsce. Nie powinna nikogo dziwić, ponieważ w przypadku Netflixa ten ruch okazał się opłacalny – odkąd wprowadził taki zakaz, notuje ogromne przyrosty nowych użytkowników. O szczegółach poniżej!

Zmiany wejdą w życie już za nieco ponad miesiąc

O tym, że Disney+ chce walczyć z udostępnianiem kont, pisaliśmy już we wrześniu 2023 r. Jednak dopiero teraz podjęto konkretne kroki. W środę (31.01.24) abonenci Hulu otrzymali wiadomości e-mailowe, w których można przeczytać, że już od 14 marca zacznie obowiązywać ograniczenie dotyczące udostępniania konta poza gospodarstwem domowym. Jest to jednoznaczne z tym że użytkownicy nie będą mogli już dzielić się hasłem i korzystać z konta innej osoby.

Zgodnie z zawartymi umowami firma może sprawdzać, czy użytkownicy przestrzegają zasad prawidłowego udostępniania haseł. Jeśli dojdzie do wykrycia, że abonent łamie warunki, może dostać karę, jaką będzie ograniczone lub usunięte konto. Będzie to wyglądało podobnie jak w przypadku zasad panujących na Netflixie.

Jak na razie wciąż jest mało szczegółów dotyczących ograniczenia współdzielenia konta. Najprawdopodobniej więcej dowiemy się na ten temat już 7 lutego. Istotne informacje może przekazać nam Bob Iger, czyli prezes Disneya podczas zaplanowanego ogłoszenia wyników finansowych koncernu za pierwszy kwartał fiskalny tego roku.

W przypadku Netflixa zmiana się opłaciła

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Disney+ poszedł śladami Netflixa. Najpopularniejszy serwis streamingowy po wprowadzeniu takiej zmiany niejako zmusił użytkowników do zakupu własnego abonamentu. Wiadomo, że tylko w czwartym kwartale 2023 r. Netflix zdobył rekordowe 13 mln nowych subskrybentów. Wynik robi wrażenie, prawda? Czy tak samo będzie w przypadku Disney+? Czas pokaże.

Korzystacie z Disney+? Co myślicie o planowanych zmianach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *