Jak prawie każdy gigant z własną platformą streamingową, tak i Disney doszedł do wniosku, że dzielenie kont przez użytkowników jest problemem. Problemem, który należy zwalczyć, stąd już od pierwszego listopada dzielenie konta zostanie zakazane. Na razie testowo tylko w Kanadzie.

Być jak Netflix

Wszystkie firmy oferujące swoje dzieła w streamingu chcą być jak Netflix, który odniósł największy sukces na tym polu. Najwyraźniej z tego powodu starają się również kopiować mniej popularne rozwiązania. W końcu Netflix stale testuje nowe sposoby na ukrócenie korzystania z konta przez osoby trzecie. Kopiowanie udanych projektów to na pewno proste rozwiązanie, ale czy dobre? W końcu sam Netflix traci wielu długoterminowych subskrybentów, czego zdają się nie zauważać włodarze Disneya.

A Disney zdecydował się podążać właśnie w tę stronę. Firma właśnie poinformowała o tym za pomocą newslettera rozesłanego wczoraj do swoich kanadyjskich użytkowników. Z jego treści wynika, że Disney „wprowadza ograniczenia dotyczące możliwości udostępniania konta lub danych logowania poza gospodarstwem domowym”, czyli mówiąc wprost: zabrania dzielenia się kontem z użytkownikami mieszkającymi gdzie indziej.

W jaki sposób chcą tego dokonać? Disney nie podał jeszcze szczegółów, w jaki sposób planuje przeciwdziałać dzieleniu kont. Można to odebrać jako puste groźby, chociaż warto pamiętać, że w takich działaniach ważny jest element zaskoczenia – podanie szczegółów mogłoby spowodować, że użytkownicy zdążą się zabezpieczyć.

Potwierdza to nowa sekcja „udostępnianie konta” w kanadyjskiej umowie abonenckiej. Został tam dodany zapis, że firma zastrzega sobie prawo do „analizowania korzystania z konta”, a jego dzielenie może prowadzić do kary w postaci ograniczenia lub zamknięcia. Uściślono również, z kim można dzielić swoją subskrypcję Disney+:

Użytkownik nie może udostępniać subskrypcji poza swoje gospodarstwo domowe. „Gospodarstwo domowe” oznacza zbiór urządzeń powiązanych z głównym miejscem zamieszkania użytkownika, z których korzystają zamieszkujące w nim osoby — Disney

Disney szuka nowych sposobów na zwiększenie przychodów

Walka z dzieleniem konta to nie jedyny sposób na zwiększenie dopływu pieniędzy. Pierwszym było wprowadzenie reklam i podniesienie cen. Najwidoczniej to nie wystarczyło, ponieważ na spotkaniu dotyczącym wyników finansowych za trzeci kwartał Bob Iger (Disney CEO) zapowiedział właśnie walkę z dzieleniem kont. Według niego Disney ma możliwości monitorować, kto dzieli się hasłem w sposób do tego nieuprawniony. Czy to prawda? Przekonamy się już niedługo!

Po próbach w wielu państwach Netflix od maja tego roku narzucił blokadę na dzielenie kont u użytkowników amerykańskich, która działa na podstawie IP użytkowników. Obecni użytkownicy mogli dodać kolejne konta za dodatkową opłatą. Według Netflixa przyciągnęło to „nowych” użytkowników do platformy.

Czy zadziała to w przypadku Disney+? Na nasze szczęście pierwsi przekonają się o tym Kanadyjczycy. Popieracie pomysły Disneya? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *