Już kilka miesięcy temu można było usłyszeć, że Elon Musk planuje wprowadzić konkurencję dla ChatuGPT. Teraz założone przez niego przedsiębiorstwo xAl ogłosiło  chatbot Grok, który będzie miał dostęp do danych gromadzonych przez X i co więcej… ma mieć sarkastyczne poczucie humoru!

Chatbot Grok jest w wersji testowej

Jak na razie chatbot Grok przechodzi testy, choć niektórzy mogą już zobaczyć, jakie ma możliwości. Już teraz wiadomo, że jest w stanie przewyższyć ChatGPT. Elon Musk powiedział również, że chatbot będzie dostępny od wersji beta dla wszystkich subskrybentów platformy X, opłacających plan Premium+.

Grok będzie czerpał wiedzę z X

Na swoim koncie na X Elon Musk udostępnił zrzuty ekranowe z Groka w celu wskazania jego najważniejszych zalet. Wspomnieliśmy już, że jedną z nich będzie dostęp do informacji publikowanych na platformie X. To duży plus, ponieważ konkurencyjne chatboty opierają się na starszych danych z Internetu i trudno pomówić z nimi o obecnych sprawach. Wiele osób może w tym momencie się zastanawiać, czy taka integracja jest w ogóle legalna? Póki co nie ma odpowiedzi na to pytanie, choć sprawie na pewno przyjrzą się urzędnicy UE.

Nowy chatbot uwielbia żartować

Inną istotną cechą Groka ma być jego niesamowite poczucie humoru. Ponoć Elon Musk osobiście nadzorował pracę nad tym elementem, więc można oczekiwać, że będzie on odzwierciedlał osobowość miliardera. Najprawdopodobniej chatbot będzie posługiwał się żartem, gdy otrzyma pytanie, na które nie może odpowiedzieć. Co więcej, będzie w stanie udzielić odpowiedzi nawet na pikantne pytania. W takim przypadku ChatGPT czy inna konkurencja po prostu kończy rozmowę w nienaturalny sposób, więc Grok ma tutaj zdecydowaną przewagę!

Elon Musk ma wiele pomysłów, choć jak pokazuje przeszłość, wiele z nich okazało się po prostu kiepskich. Ten natomiast jest dość ciekawą opcją, szczególnie dla osób, które często korzystają z chatbotów. Jak sądzicie, Grok może być konkurencją dla ChatuGPT? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nowa opłata na X Dostęp do X będzie ograniczony? Musk chce wprowadzić nowe opłaty
Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego
pacjent z chipem mózgowym Jak wygląda pierwszy pacjent, u którego wszczepiono chip mózgowy? Już wiadomo
O tym, że wszczepiono chip mózgowy u pierwszego pacjenta, informowaliśmy już prawie dwa miesiące temu. Nieznane były jednak jego dane. Teraz to się zmieniło –
arabia saudyjska ai Arabia Saudyjska zainwestuje 40 miliardów dolarów w AI?
Czy Arabia Saudyjska stanie się jednym z największych inwestorów w sektor sztucznej inteligencji na świecie? Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi The New York Times, jest to
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *