Intensywne prace nad humanoidalnym robotem Optimusem od Tesli trwają! Ma być to robot, który będzie niezwykle pomocny dla ludzi w codziennych czynnościach. Elon Musk, właściciel Tesli, właśnie pokazał najnowszą umiejętność urządzenia, jaką jest… składanie prania. Internauci jednak dostrzegają najmniejsze szczegóły i zarzucili Elonowi Muskowi manipulację!

Robot Tesla Optimus potrafi składać pranie, ale czy samodzielnie?

Wiadomo już, że robot Tesla Optimus potrafi ćwiczyć, tańczyć i witać się z ludźmi, a teraz nabył nową umiejętność! Elon Musk udostępnił film na X z podpisem Optimus składa koszulę”. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak urządzenie powoli składa czarną koszulkę. Wydaje się, że wszystko robi bez żadnej pomocy.

Internauci jednak są naprawdę spostrzegawczy i napisali o podejrzanie wyglądającej dłoni, która wykonywała w prawej stronie kadru takie same ruchy jak robot, co wskazywało na to, że ruchami robota kierował człowiek. Po niedługim czasie Elon Musk skomentował post w taki sposób:

Ważna uwaga: Optimus nie może jeszcze zrobić tego autonomicznie, ale z pewnością będzie w stanie to zrobić i w dowolnym środowisku (nie będzie wymagał stołu z pudełkiem, w którym jest tylko jedna koszula).

Co potrafi robot Tesla Optimus?

Biorąc pod uwagę fakt, że Elon Musk nie był do końca szczery, informując o tym, że robot jest w stanie złożyć koszulkę, pojawia się pytanie, czy poprzednie nagrania, które pokazywały inne umiejętności robota Optimus firmy Tesla, takie jak np. podnoszenie ciężarów o dużej wadze, wykonywanie podstawowych ćwiczeń czy witanie się z ludźmi, podobnie naginały rzeczywistość? Cóż, na ten moment odpowiedź na nie pozostanie nieznana.

Co myślicie o tej całej sprawie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Tesla

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
chiny ai Chiny stworzyły model AI oparty na myśli Xi Jinpinga!
Filozoficzne rozważania prezydenta Chin są uważane w tym kraju za na tyle ważne, że w 2017 roku zdecydowano się wpisać je do konstytucji.  Tzw. myśl
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *