Seria Fallout zapewne większości graczy kojarzy się jako seria pierwszoosobowych post-apokaliptycznych strzelanek. Faktycznie, najnowsze części tak wyglądają, ale starsze odsłony, jak Fallout 2, oferowały zupełnie inną rozgrywkę. Postanowił to zmienić pewien fan cyklu – i wypuścił pełnoprawnego remake’a “dwójki”.

Fallout 2 Remake 3D można pobrać za darmo

Fallout 2 w swojej oryginalnej wersji z 1998 roku był izometryczną grą turową. Stworzyło go Black Isle Studios (które ma na swoim koncie też m.in. Planetscape: Torment), a nie znana z nowszych części Bethesda (Fallout 3, 4 i 76) czy Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas).

Fanowski remake z jednej strony obraca “dwójkę” do góry nogami, tworząc ją na nowo jako trójwymiarowego FPS-a, a z drugiej zachowuje klimat oryginału, m.in. poprzez wykorzystanie oryginalnych map i sprite’ów w 2D. Całość opiera się na silniku Construct.

Za Fallouta 2 w wersji FPS odpowiedzialny jest nasz rodak – Jonasz Osmenda Już teraz można w remake’a zagrać (oczywiście całkowicie za darmo, jako że jest to tylko kreacja fanowska, a nie licencjonowane dzieło), ale znajduje się on dopiero we wczesnej fazie rozwoju. Poniżej możecie zobaczyć, jak aktualnie wygląda:

FPS-owy Fallout 2 jest dostępny do pobrania tutaj. Można ściągnąć grę na swój PC lub odpalić ją bezpośrednio w przeglądarce. Na razie w wersji Early Access Alpha v 0.0.23, natomiast twórca zapowiada już kolejne aktualizacje, a także wprowadzenie zmian podyktowanych opiniami społeczności.

Remake stara się przenosić klasyczne mechaniki w FPS-owe realia

Chociaż remake Fallouta 2 różni się od oryginału perspektywą, to ma z nim także sporo elementów wspólnych, i to nie tylko wspomniane już mapy czy niektórzy przeciwnicy.

Zachowany został m.in. także system SPECIAL pozwalający personalizować postać, a walka opiera się na Vault-Tec Assisted Targeting System, nazywanym w skrócie systemem VATS, chociaż oczywiście na potrzeby widoku z pierwszej osoby trzeba było go nieco przerobić.

Całość przypomina poniekąd wczesne odsłony serii Doom. Dla fanów serii, którzy z jednej strony lubią jej nowoczesne odsłony, a z drugiej mają sentyment do bardziej RPG-owych początków, Fallout 2 Remake 3D może być naprawdę smakowitym kąskiem.

Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Fallout 5 został już co prawda zapowiedziany, ale będzie trzeba na niego prawdopodobnie jeszcze długo poczekać. Remake dwójki to raczej nie pozycja na wiele godzin rozrywki, a drobna ciekawostka, ale i tak warto się z nią zapoznać.

Jeśli już go wypróbowaliście, dajcie koniecznie znać w komentarzach, jakie są Wasze wrażenia!

WARTO PRZECZYTAĆ:

doom eternal wymagania pc Doom Eternal wymagania – jaki PC będzie optymalny?
Serii Doom większości graczy przedstawiać nie trzeba. Pierwszoosobowe strzelanki od id Software z Doomguyem w roli głównej cieszą się ogromną popularnością już od końcówki 1993
microsoft Microsoft kupił Bethesdę, twórców m.in. Skyrima i Fallouta
O tej transakcji będzie głośno jeszcze przez długi czas. Microsoft zdecydował się zakupić ZeniMax Media – firmę, w skład której wchodzi Bethesda Works, a także
skyrim wymagania TES V: Skyrim wymagania na PC – sprawdź kompletną listę
The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesdy to gra już wręcz legendarna. Przez wielu uważana za najlepszą lub chociaż jedną z najlepszych gier RPG w
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *