Foodsi to aplikacja, którą powinien znać każdy, kto nie chce przepłacać na jedzeniu i/lub zależy mu na ekologicznym stylu życia. Oczywiście, nie jest jedyną aplikacją w tej kategorii, natomiast jest stosunkowo popularna, co już sugeruje, że może być warta uwagi.

Niestety, nie każdy będzie mógł z niej korzystać – wszystko zależy od miejsca zamieszkania/przebywania. Czym dokładnie jest Foodsi, do czego służy i jak z tej aplikacji korzystać? Skąd można ją pobrać i czy to coś kosztuje? Wszystkie te kwestie postaramy się dokładnie objaśnić je poniżej.

Czym jest Foodsi?

Foodsi to aplikacja do zamawiania jedzenia – z jednym znaczącym haczykiem. Nie zamawiamy po prostu dowolnego dania z karty danej restauracji w normalnej cenie. Za to możemy dostać paczkę-niespodziankę zawierającą dania, które np. zostały zamówione i nieodebrane przez inne osoby, przez co mogłoby się zmarnować.

Celem Foodsi jest więc zmniejszenie częstotliwości i ilości marnowania się jedzenia w Polsce. W ramach aplikacji można otrzymać naprawdę wiele różnych typów jedzenia, od dań głównych (w tym np. sushi), przez przekąski, po desery i ogółem słodkości (nie tylko z restauracji, ale też piekarni).

foodsi aplikacja

Jednocześnie trzeba pamiętać, że otrzymujemy jedynie informację o wielkości paczki i o tym, jaka jest jej normalna cena przed obniżką z uwagi na “niepierwszą świeżość”. Jest więc zawsze ryzyko, że dostaniemy coś, czego jeść nie lubimy lub wręcz nie możemy (ponieważ przykładowo jesteśmy uczuleni na dany składnik).

Można zapytać: co klient ma z tego, że kupi jedzenie, które normalnie by się zmarnowało, a więc być może już nie tak świeże, jak zamówione tradycyjnie? Wspomnianą już niższą cenę. Za jedzenie zakupione przez Foodsi trzeba zapłacić nawet o kilkadziesiąt procent mniej niż za “normalne” zamówienie. Ekologia łączy się więc z oszczędnością pieniędzy.

Co zrobić, żeby być zadowolonym z jedzenia z aplikacji?

Jest kilka trików, które można wykorzystać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że będzie się zadowolonym z otrzymanego jedzenia. Można na przykład:

  • zamawiać z już znanych i lubianych restauracji
  • wejść na media społecznościowe danego lokalu i sprawdzić w karcie, co oferuje, żeby wiedzieć, czego się spodziewać
  • zweryfikować dotychczasowe oceny danej restauracji (np. w Google, na Facebooku – w aplikacji nie ma możliwości podejrzenia ocen).

Trzeba przy tym pamiętać, jeśli w karcie jest kilkanaście dań, a my otrzymamy małą paczkę, to niekoniecznie trafimy akurat na to, co lubimy najbardziej i co najbardziej nam się podoba z karty.

O alergeny i potencjalnie niebezpieczne składniki można zapytać pracowników przy odbiorze paczki.

Gdzie można skorzystać z Foodsi?

Ciężko wskazać dokładną listę miast, w których Foodsi jest dostępne, ponieważ jest ona dość długa, a cały czas z aplikacji zaczynają korzystać coraz to kolejne restauracje. Nie powinno być problemu ze znalezieniem jakiejś interesującej restauracji w Warszawie, Poznaniu czy innych dużych miastach.

W mniejszych miejscowościach bywa różnie. Po zainstalowaniu aplikacji można szybko sprawdzić na mapie, czy jakieś lokalne w okolicy oferują odbiór nadmiarowego jedzenia. Warto wspomnieć, że w momencie tworzenia tego artykułu Foodsi ma około 100 000 pobrań – wraz z rosnącą liczbą użytkowników również dostępność zostanie poszerzona.

To nie jedyna aplikacja tego typu, jeśli więc na danym obszarze nic nie jest dostępne, warto wypróbować także inne, na przykład Too Good To Go.

Jak zainstalować Foodsi?

Aplikacja Foodsi jest dostępna zarówno dla właścicieli iPhone’ów, jak i smartfonów z systemem Android. W obu przypadkach proces instalacji jest bardzo podobny. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz App Store/sklep Google Play.
  2. Wpisz w wyszukiwarkę “Foodsi” i znajdź aplikację w wynikach.
  3. Naciśnij na “Zainstaluj”, poczekaj aż aplikacja się pobierze i otwórz ją po instalacji.

instalacja

I gotowe! Uwaga: warto zwrócić uwagę na to, że pełna nazwa aplikacji to “Foodsi: Złap pyszne jedzenie!“, a nie po prostu Foodsi. Zainstalowanie aplikacji jest bezpłatne, płacić trzeba tylko za złożone zamówienia.

Korzystanie z Foodsi – jak to wygląda?

W największym skrócie, kiedy już zainstalujemy Foodsi i założymy konto (można logować się przez maila bądź przez Facebooka), korzystanie z aplikacji przebiega według następującego schematu:

  1. Wybierz swoją lokalizację.
  2. Znajdź restaurację/piekarnię/ofertę, która Cię interesuje.
  3. Zarezerwuj paczkę i zapłać.
  4. W wyznaczonych godzinach podejdź do lokalu i odbierz swoje zamówienie.

Co w sytuacji, gdyby otrzymana paczka nie spełniła naszych oczekiwań? Można próbować dogadać się z daną restauracją czy piekarnią. Bywa, że nie jest to celowe działanie, a po prostu błąd, ponieważ przykładowo nie dostrzeżono jakiegoś elementu, który dyskwalifikowałby dane danie z umieszczenia w paczce.

Gdy nie da się dogadać, można też spróbować złożyć reklamację do Foodsi, wraz ze szczegółowym opisem sytuacji i zdjęciami. Jednocześnie trzeba pamiętać, że tak, jak przy normalnych zamówieniach, samo “nie smakowało mi” to nie argument.

Podstawą do reklamacji może być np. sprzedaż przeterminowanych lub w oczywisty sposób niezdatnych do spożycia produktów.

Aplikacja Foodsi – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się nam wyjaśnić, czym aplikacja Foodsi jest, do czego służy i jakie są jej najważniejsze funkcje. Zdecydowanie warto się nią zainteresować – a jeśli nie nią, to podobnymi rozwiązaniami, czyli takimi, które również pozwalają na oszczędzanie pieniędzy i ratowanie jedzenia przed zmarnowaniem. W ten sposób zakupy spożywcze są dobre zarówno dla naszego portfela, jak i dla planety.

Oczywiście, Foodsi nie jest aplikacją idealną – część użytkowników narzeka m.in. na długi czas wczytywania się danych. Nie da się jednak ukryć, że w erze rosnących cen podstawowych artykułów żywnościowych, jest to niedogodność, którą można przeżyć, aby płacić mniej za pewne produkty. Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszym materiałem, w tłumaczymy, o co chodzi w aplikacjach mobilnych i dlaczego opłaca się z nich korzystać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wybór smartbanda Jak wybrać opaskę smartband?
Aktywność fizyczna to bardzo ważny element zdrowego stylu życia. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i chce monitorować swoją aktywność, a jednocześnie dbać
akcesoria do smartfona Jakie akcesoria przydadzą się do smartfona?
Smartfony zaczęły pełnić rolę podręcznych asystentów. To także kompaktowe biura, które za pomocą kilku kliknięć pomagają załatwić najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność i wydajność tych urządzeń są
Dlaczego Warto Konwertować Obrazy na Kody QR?
W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie szybkość i łatwość dostępu do informacji są kluczowe, kody QR stały się niezastąpionym narzędziem. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto konwertować
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *