Ludzki kręgosłup nie jest niezniszczalny, co oznacza, że niestety wielogodzinne sesje z ulubioną grą mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Są jednak pewne kroki, które można podjąć, aby temu zapobiec – należy do nich między innymi kupno odpowiedniego wyposażenia.

Dlatego też dobry fotel dla gracza staje się powoli koniecznością i coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Tylko jaki fotel kupić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czy w ogóle opłaca się kupować taki fotel, czy też może lepiej zakupić zwykły fotel biurowy?

Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej i przedstawimy wam naszym zdaniem najlepsze fotele dla gracza dostępne obecnie na rynku. Zapraszamy!

Jak dobrać fotel dla gracza?

Jest wiele czynników, które przesądzają o tym, czy dany fotel gamingowy będzie odpowiedni dla konkretnej osoby. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że dużo tutaj zależy od własnych preferencji. Nie tylko w zakresie wyglądu (chociaż to oczywiście również jest istotne), ale także chociażby materiału wykończenia. Wobec tego wybierając krzesło dla gracza powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • sposób konstrukcji
  • wymiary fotela (szerokość, głębokość i wysokość)
  • możliwości regulacji
  • dodatkowe akcesoria (na przykład podnóżek)
  • maksymalna dopuszczalna masa
  • materiał obicia i wypełnienia.

Wydawać by się mogło, że to delikatna przesada i po co tyle kombinować, skoro chodzi tylko o fotel. Musimy jednak pamiętać, że spędzimy w nim prawdopodobnie setki, jeśli nie tysiące godzin. Jest gwarantowane, że jeżeli coś nam nie będzie do końca w tym fotelu odpowiadało, to będzie to dla nas irytujące (czy w niektórych przypadkach wręcz szkodliwe dla zdrowia i bolesne).

Musimy więc zadbać o to, aby między innymi wymiary fotela były do nas dopasowane. Powinniśmy to sprawdzić jeszcze przed zakupem, ponieważ za niski czy za wąski fotel nie pozwoli na komfortową wielogodzinną rozgrywkę. Warto także zwrócić uwagę na maksymalną dopuszczalną masę – w teorii górna granica powinna być stosunkowo wysoka, ale w praktyce różnie z tym bywa, zwłaszcza w przypadku tańszych foteli.

Takie aspekty, jak wysokość siedziska są często możliwe do dostosowywania w ramach pewnych granic minimalnych i maksymalnych, przez co fotele stają się bardziej uniwersalne.

Nie dla każdego istotna będzie możliwość dowolnej regulacji podłokietników czy zagłówka, ale niektórzy uważają, że bez tego nie da się idealnie dopasować fotela do swoich potrzeb. Ciekawą opcją są też fotele gamingowe z wysuwanym podnóżkiem – jednak nie jest to funkcja bardzo często spotykana. Kolejnym, już popularniejszym dodatkiem jest poduszka lędźwiowa dołączona do fotela, wspierająca kręgosłup.

To, jaki materiał obicia będzie dla nas najlepszy zależy w dużej mierze od naszego gustu. Może to być na przykład poliester, skóra naturalna czy skóra sztuczna. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas materiał jest odporny na wodę i łatwy w czyszczeniu. Jeśli zaś chodzi o materiał wypełnienia, z reguły poleca się zimną piankę. Nie ma nic gorszego, niż odkształcony po długim użytkowaniu fotel, a to wypełnienie skutecznie temu zapobiega.

Ile kosztuje fotel gamingowy?

Fotel gamingowy można kupić już za kilkaset złotych (można znaleźć nawet fotel gamingowy do 300 zł, ale trzeba się przygotować na niską jakość), ale są też modele, które będą nas kosztować kilka tysięcy. Czym się one różnią? Głównie marką, ale często też jakością wykonania. Jest to o tyle istotne, że kiepskiej jakości tani fotel gamingowy ani nie będzie dobry dla naszego kręgosłupa, ani dla naszego komfortu podczas grania.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła typu “fotel gamingowy tani” czy “tanie fotele gamingowe”, z czego można wywnioskować, że na budżetowe fotele gamingowe jest popyt. Jeśli jednak już zdecydowaliśmy się na zakup tego typu produktu, być może warto poczekać nieco dłużej i zgromadzić większe fundusze. Nawet kilkaset złotych różnicy powinno być wyraźnie odczuwalne – już fotele dla graczy do 800-1000 zł oferują komfort na bardzo wysokim poziomie.

Nie chodzi tutaj o to, aby wydawać na fotel kilka tysięcy (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, o ile mamy takie fundusze – czy warto kupić fotel gamingowy za taką cenę każdy musi zdecydować sam). Rzecz po prostu w tym, aby nie oszczędzać tak, jak tylko się da i nie decydować się na fotele gamingowe zupełnie nieznanych marek, które nie mają nawet żadnych opinii ani recenzji.

Fotel gamingowy a fotel biurowy – różnice

Spotkać się można z opinią, że znacznie lepszym pomysłem niż zakup fotela gamingowego jest zakup fotela biurowego. Podnoszony jest argument, że w końcu oba te rodzaje foteli przeznaczone są do spędzania długiej ilości czasu przed komputerem, a do tego najtańsze fotele biurowe są z reguły nieco tańsze niż najtańsze fotele gamingowe. Jak jest w rzeczywistości?

Fotele biurowe różnią się od foteli gamingowych po wieloma względami, takimi jak:

  • wygląd
  • ilość funkcji
  • cena.

Fotele biurowe z reguły cechują się stonowanym, minimalistycznym wyglądem. Spotkać je można przede wszystkim w ciemnych, mało dynamicznych barwach (czerni, brązie). Zupełnie inaczej jest w przypadku foteli gamingowych, które swoim wyglądem nawiązują zazwyczaj do foteli w samochodach wyścigowych.

Bardzo popularnym kolorem jest zwłaszcza czerwony, ale też chociażby niebieski czy biały (przeplatane z czarnym). Oczywiście, wersje czarne czy szare, a więc bardziej subtelne również się zdarzają, więc każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie.

Możliwość regulacji podłokietników, zagłówka i wysokości siedzenia to funkcje spotykane niemal w każdym fotelu gamingowym, a już niekoniecznie w każdym fotelu biurowym. Ponadto w fotelach dla graczy pojawia się czasami funkcja “tilt”, czyli możliwość delikatnego bujania się fotela. To ciekawe rozwiązanie, które pozwala na zaznanie odrobiny relaksu po stresującej rozgrywce.

Istnieją zarówno bardzo drogie, jak i bardzo tanie fotele biurowe oraz gamingowe, więc w kwestii ceny sytuacja kształtuje się podobnie. Zarówno fotele biurowe, jak i fotele gamingowe zostały zaprojektowane z myślą o wielu godzinach spędzonych przed monitorem.

Nie sposób roztrząsać różnic w ich wygodzie, ponieważ tak naprawdę nie da się ich jednoznacznie określić. Wszystko tutaj zależy od poszczególnego modelu. Można spotkać niesamowicie wygodne fotele biurowe, w których można grać kilkanaście godzin bez przerwy i nie odczuwać bólu kręgosłupa.

Można również spotkać fotele gamingowe, które już po godzinie gry okażą się skrajnie niekomfortowe. Ciężko to przewidzieć, dlatego warto posiłkować się recenzjami, a także (o ile jest taka możliwość) osobiście przetestować wygodę danego fotela przed zakupem.

Czy warto kupić fotel dla gracza? Może jednak lepiej zdecydować się na fotel biurowy?

Wiemy już, czym zazwyczaj (chociaż oczywiście nie zawsze) różnią się fotele gamingowe od biurowych. W takim razie która opcja jest lepsza?

Tak naprawdę zależy to jedynie od tego, jaki wygląd fotela nas interesuje i na jakich funkcjach nam zależy. Nie każdemu podoba się estetyka związana z fotelami gamingowymi, a z drugiej strony fotele biurowe co prawda uznawane są za eleganckie, ale niektórym mogą wydawać się nudne. Jest to po prostu kwestia gustu.

Jeśli chodzi o ilość dostępnych funkcji, to bywają one podobne w obu przypadkach, chociaż nie da się ukryć, że fotele gamingowe zdają się mieć ich więcej, zwłaszcza w tańszym segmencie.

Ciężko jednoznacznie uznać jedną opcję za lepszą od drugiej, aczkolwiek w naszym odczuciu fotele gamingowe mimo wszystko wysuwają się na delikatne prowadzenie. Tak czy inaczej, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na dobrej jakości ergonomiczny fotel, jeśli planujemy spędzać długie godziny przez komputerem. W przeciwnym wypadku w pewnym momencie odczujemy nieprzyjemne konsekwencje.

Fotele gamingowe ranking – co polecamy?

W tym momencie paść może sakramentalne pytanie: to w końcu jaki fotel gamingowy wybrać? Oto naszym zdaniem najlepsze fotele gamingowe. Wybraliśmy krzesła dla graczy w różnych cenach, różnych marek i o różnym wyglądzie, tak, aby móc doradzić jak największej ilości osób.

Secretlab Titan Evo 2022 (około 549 euro)

Secretlab Titan Evo 2022
Źródło: Secretlab

Secretlab to firma znana z produkcji foteli gamingowych wysokiej jakości. Nie inaczej jest w przypadku znanego i lubionego modelu Titan Evo 2022, charakteryzującego się świetną jakością wykonania i eleganckim wyglądem. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, w tym wersjach z motywami z popularnych gier i seriali, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Można zakupić zarówno fotel Titan Evo 2022 materiałowy, jak i pokryty sztuczną skórą, wedle swoich upodobań. Niezależnie od wierzchniego materiału, całość wyróżnia absolutny komfort korzystania z fotela, a także duża ilość dostępnych opcji regulacji. Wysoką jakość wykonania (i ogółem aurę produktu premium) można zauważyć i wyczuć na każdym kroku.

Jeśli dodamy do tego bardzo łatwy montaż i fakt, że producent udziela do 5 lat rozszerzonej gwarancji, wniosek jest prosty: Titan Evo 2022 to zdecydowanie model, którym warto się zainteresować.

Diablo X-Ray (około 970 złotych)

diablo x ray krzesło dla gracza
Źródło: Diablo Chairs

Diablo Chairs to marka, której większości polskich entuzjastów foteli gamingowych zapewne nie trzeba przedstawiać. Ma w swojej ofercie wiele różnych modeli stworzonych właśnie z myślą o graczach, natomiast w pierwszej kolejności chcielibyśmy skupić się na modelu Diablo X-Ray.

Fotel jest dostępny w trzech wymiarach – Kids, Normal i Kingsize (dla wysokich), a więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wyróżnia się elegancką (i bardzo wygodną) tapicerką z ekoskóry oraz nylonowymi przeszyciami. Powyżej zobaczyliście wersję białą, ale dostępne jest ich więcej (m.in. czarno-czerwona i biało-różowa).

Co nie jest standardem w przypadku wielu foteli gamingowych, w pakiecie z fotelem otrzymujemy zarówno zagłówek, jak i poduszkę lędźwiową. Te dwa dodatki, wraz z ergonomicznością całej konstrukcji fotela, zapewniają niezrównany komfort podczas wielogodzinnych posiedzeń przed monitorem. Nie sposób nie podkreślić także świetnej jakości i precyzji wykonania wszystkich elementów, a także solidności i stabilności całej konstrukcji.

Jeśli dodamy do tego możliwość dostosowywania wysokości, regulację kąta nachylenia i funkcję bujania, otrzymujemy najwyższej klasy fotel dla graczy – i to za niespełna 1000 złotych w największym rozmiarze. Jest to więc model, którym zdecydowanie warto się zainteresować.

MSI MAG CH110 (około 1300 złotych)

fotel msi
Źródło: MSI

MSI MAG CH100 ma wszystko, czego za tą cenę można by się spodziewać: dobrej jakości wykonanie, sporą wytrzymałość (dużą rolę odgrywa tutaj pełna stalowa rama oparcia oraz siedziska), ciche kółka i duże możliwości regulacji. Co ważne, fotel jest dość szeroki.

Obicie wykonano ze skóry ekologicznej. Nie jest to najtańsza propozycja i nie każdemu będzie podobać się mocno gamingowy design, natomiast warto o tym modelu wspomnieć.

Diablo X-Horn 2.0 (około 970 złotych)

diablo x-horn 2.0 ranking foteli gamingowych
Źródło: Diablo Chairs

Kolejny model od Diablo Chairs, który chcielibyśmy Wam przedstawić w tym rankingu, to X-Horn 2.0. Jest to model nawiązujący bardzo mocno do nazwy firmy – mamy tutaj świetny „rogaty” zagłówek z piekła rodem.

Podobnie, jak w przypadku modelu X-Ray, poza zagłówkiem otrzymujemy też fenomenalną poduszkę lędźwiową z pianką Memory. Tapicerka z ekoskóry wygląda elegancko, a przy tym jest bardzo wygodna. Poza wersją całkowicie czarną, widoczną na powyższym zdjęciu, dostępna jest też m.in. czarno-zielona, czarno-czerwona, biało-czarna i nie tylko.

Bardziej szczegółowe informacje możecie znaleźć w pełnoprawnej recenzji Diablo X-Horn 2.0, którą przygotowaliśmy dla Was jakiś czas temu. Ogółem mówiąc, jest to fotel gamingowy klasy premium o nietypowej, rzucającej się w oczy stylistyce, która zapewne przypadnie do gustu niejednemu graczowi.

SPC Gear SR500 (około 1000 złotych)

spc gear sr500
Źródło: SPC

SPC Gear SR500 to dość popularny fotel gamingowy: model ten znany jest z szerokich możliwości regulacji, dobrej jakości skóry ekologicznej i wygody użytkowania.

Można jednak spotkać zarzuty wobec zbyt krótkich podłokietników, nie jest to też fotel dla osób bardzo wysokich. Jeśli komuś te kwestie nie przeszkadzają, warto zapoznać się z nim bliżej.

Diablo X-Player 2.0

diablo x player gamingowy fotel
Źródło: Diablo Chairs

Dotychczasowe fotele, jakie pojawiały się w tym rankingu, czy to firmy Diablo Chairs, czy innych producentów, były fotelami z obiciem z ekoskóry. Nie każdy może takie rozwiązanie preferować, dlatego tym razem mamy dla Was inną propozycję – fotel materiałowy klasy premium. Tapicerkę pokrywają specjalna siateczka Diablo oraz tkanina EcoFiber™, które zapewniają komfort, ale jednocześnie przewiewność.

Nylonowe przeszycia dodają całości uroku i zapewniają, że tapicerka jest odpowiednio napięta i, co za tym idzie, wygodna oraz atrakcyjna wizualnie. Tutaj również mamy do wyboru kilka rozmiarów oraz wersji kolorystycznych (m.in. żółto-czarną, czerwono-czarną oraz niebiesko-białą).

Szerokie, wygodne siedzisko, ergonomiczne oparcie, estetyczny wygląd, multum opcji regulacji – czegóż chcieć więcej? Zwolennicy foteli materiałowych powinni być zachwyceni.

DXRacer 1 (około 1000 złotych)

fotel gamingowy racer
Źródło: DXRacer

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć klasyki, a jest nią fotel gamingowy DXRacer 1. To bardzo popularny model, wyróżniający się przede wszystkim obiciem z tkaniny, a nie skóry.

Cechuje go duża wygoda użytkowania, a także nierysujące podłogi koła i duże możliwości regulacji. DXRacer 1 jest ciekawym wyborem zwłaszcza dla antyfanów skóry ekologicznej.

Genesis Nitro 890 (około 990 złotych)

genesis nitro 890 jaki fotel gamingowy
Źródło: Genesis

Genesis Nitro 890 to fotel gamingowy z dość wysokiej półki. Chwali się go przede wszystkim za dobrą jakość wykonania (w tym przede wszystkim stabilną i wytrzymałą konstrukcję), a także odpowiednią do ceny wygodę.

Jest to fotel ze skóry ekologicznej i tkaniny o, trzeba przyznać, dość stonowanym jak na fotel gamingowy designie. Brak tu wielu elementów ozdobnych, a producent ograniczył się do niewielkiego logo marki z tyłu. Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta.

SPC Gear SR300 V2 (około 720 złotych)

spc gear sr300
Źródło: SPC

SPC Gear SR300 nie odstaje dużo od wspomnianego nieco dalej droższego modelu, SPC Gear SR500. Jest do solidnie wykonany i atrakcyjny wizualnie portfel w cenie, która dla wielu może być jeszcze do zaakceptowania.

Pochwalić trzeba elegancki, minimalistyczny design, który przypadnie do gustu nie tylko graczom. Nie zabrakło wygodnej poduszki lędźwiowej i zagłówka (aczkolwiek mógłby on być nieco większy). Jako minus trzeba jednak wskazać relatywnie niskie maksymalne obciążenie – to w przypadku tego modelu jedynie 120 kilogramów.

Genesis Nitro 550 (około 650 złotych)

genesis nitro 550
Źródło: Genesis

Fotel gamingowy Genesis Nitro 550 charakteryzuje się tym, że nie jest w całości pokryty skórą ekologiczną, a jedynie częściowo, podczas reszta obita jest tkaniną poliestrową.

Jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Stworzono go z myślą o osobach o wzroście 160 do 195 centymetrów, a maksymalna dopuszczalna waga to 150 kilogramów.

Można powiedzieć, że jest to klasyczny fotel gamingowy ze średniej półki. Nie wyróżnia się tak wysoką jakością wykonania, jak droższe propozycje, ale adekwatnie spełnia swoją rolę.

Pro Gamer Atilla (około 350 złotych)

fotel gamingowy pro gamer
Źródło: Pro Gamer

Jak już wyżej pisaliśmy, polecalibyśmy jednak zaoszczędzenie na nieco droższe fotele. Jeśli jednak bardzo zależy nam na fotelu budżetowym, fotel gamingowy Pro Gamer Atilla jest ciekawym rozwiązaniem. Jest to jak na swoją cenę stosunkowo atrakcyjny wizualnie i wygodny fotel.

Wiadomo, że nie jest to taki poziom, jak chociażby w przypadku foteli Diablo Chairs, ale to zdecydowanie lepsza opcja dla pleców niż zwykłe tanie krzesło. Można krytykować jedynie brak regulacji oparcia – ta funkcja, znana z droższych modeli, bywa bardzo przydatna, ale ciężko jej oczekiwać w modelu za około 350 złotych.

Mamy nadzieję, że niezależnie od tego, czy wyszukiwaliście “krzesła gamingowe ranking” czy “fotel gamingowy ranking”, znaleźliście w powyższym zestawieniu coś dla siebie. Staraliśmy się wyselekcjonować dla Was tylko najlepsze i najciekawsze modele.

Najlepsze fotele gamingowe – podsumowanie

Wysokiej jakości fotel gamingowy to podstawa dla osób, które spędzają długie godziny przed monitorem na graniu, przeglądaniu Internetu czy pracy. Nie chodzi tutaj już nawet o aspekt wizualny czy dodatkowe funkcje, a po prostu o wygodę i ograniczenie negatywnego wpływu takich posiedzeń na kręgosłup.

Opcji jest wiele, dlatego też tak często pojawia się pytanie “jaki fotel gamingowy wybrać?”. W naszym artykule przedstawiliśmy kilka tych, które naszym zdaniem są najbardziej warte Waszej uwagi, ale na pewno są też dobre fotele, które zdarzyło nam się pominąć. Dajcie więc znać, czego wy używacie i jak wam się dany fotel sprawuje.


Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

lenovo y540 Laptopy gamingowe do 5000 zł w 2021 roku
Komputery czy konsole? Jeśli komputery to dobrze trafiłeś. Chcesz żeby Twój sprzęt dał radę nowym grom przez kilka lat i nie martwić się, że kolejna
msi MSI zapowiedziało nowe laptopy – ucieszą się fani mocnych maszyn i japońskich klimatów
Potężne podzespoły, niesamowite wrażenia wizualne i mnogość dostępnych opcji – brzmi znajomo? Tak, to znowu ten moment, a więc MSI zapowiedziało swoje nowe laptopy, w
laptopy-gamingowe-do-3000-zl-poradnik-zakupowy Laptopy gamingowe do 3000 zł – poradnik zakupowy
Laptopy gamingowe cieszą się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Nic w tym zresztą dziwnego – pozwalają one rozkoszować się grą dosłownie wszędzie, nie
19Komentarze
  • […] się zastanawiać, fotel gamingowy jaki kupić, aby nie przepłacić za fotel niskiej jakości, a naprawdę otrzymać za swoje pieniądze mebel […]

  • […] powinieneś uzupełnić swoją wiedzę. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jaki fotel gamingowy kupić, aby zagwarantować sobie komfort podczas […]

  • Ania, 30 sierpnia 2020 @ 20:58 Odpowiedz

    te fotele gamingowe są mega wygodne, maz ma genesis 🙂 nawet ja z niego czesto korzystam 🙂 sporo pracuje na kompie i faktycznie komfort duzo wiekszy niz na zwyklym

  • Karolina, 31 sierpnia 2020 @ 23:59 Odpowiedz

    Mój mąż też ma z tej firmy genesis czasem sama z niego korzystam 🙂 warto było mu zrobić taki prezent przynajmniej jak długo siedzi to mu wygodnie

  • Damianos, 29 września 2020 @ 15:54 Odpowiedz

    Genesis dobra marka, fotele i sprzęt dla graczy na prawdę solidny. Szukałem fotela ale z materiału, nie chce już skóry bo peka po jakimś czasie. Mam ten fotel Nitro 550- prosty ale ma wszystko co najwazniejsze- regulację oparcia, podłokietników no i tryb bujania. Dla mnie ok

  • Marlecki, 1 listopada 2020 @ 22:13 Odpowiedz

    Genesis potwierdzam dobra marka , choć ja jednak wole skórę i dlatego zdecydowaliśmy się na fotel Genesis Nitro 880 – eko skórzane siedzisko. Polecam , mega wygodny fotel , ma regulowane oparcie, podłokietnikiale w 4 płaszczyznach , tryb bujania fotel z regulowanym oparciem

  • krystian, 26 lutego 2021 @ 21:52 Odpowiedz

    Pewnie, ze warto, w koncu przy kompie spedza sie naprawde sporo czasu, wiec musi byc wygodnie, ja mam z genesis, super , mega komfort

  • Martyśka, 1 marca 2021 @ 00:12 Odpowiedz

    mam fotel z genesisa, model nitro 880 z eko skórzanym siedziskiem, regulacją oparcia Nie jest drogi a wygodny . Bardzo ładnie i elegancko się prezentuje

  • WeronikaP, 29 lipca 2021 @ 16:14 Odpowiedz

    Mój mąż też ma fotel genesis i bardzo sobie chwali. Teraz szukamy jakiegoś fotela dla syna, który jest miłośnikiem gier, no i oczywiście też chce mieć taki fotel, jak tata 😉 Myślę nad tym modelem z eko skóry, chociaż ktoś wspomniał, że po czasie się wyciera. W takim razie lepszym wyborem waszym zdaniem są fotele obite materiałem?

  • Karol, 1 sierpnia 2021 @ 07:41 Odpowiedz

    Genesis ma bardzo fajny wybór foteli gamingowych, ja od nich zamowilem jakis czas temu i jestem bardzo zadowolony

  • Facos, 23 sierpnia 2021 @ 14:39 Odpowiedz

    Spoczko jest Genesis Nitro 550, mam juz dosyć długi i sprawdza się na długie granie

  • danny, 5 października 2021 @ 07:48 Odpowiedz

    Ja tez mam ja też mam fotel Genesis ale Trit 600. Z materiałowym siedziskiem, z podświetleniem RGB, no i ma oczywiscie regulowane oparcie, tryb bujania, regulowane podłokietniki

  • Fascynat, 31 października 2021 @ 10:35 Odpowiedz

    Zawsze lubiłem wygodne fotele tzw. kanapy i można powiedzieć , że całe dzieciństwo przesiedziałem na takim grając w Gta. Jako młody chłopak oczywiście nie przejmowałem się w jaki sposób siedzę. I tak właśnie minęło kilka dobrych lat i teraz zaczynam odczuwać problemy z kręgosłupem. Nie mam za dużo kasy wieć szukałem czegoś w miarę taniego i tak od miesiąca zasiadam na takim ustrojstwie fotel-gn310 Dla osób powyżej 190 cm nie polecam i dla tych co mają poniżej 155 cm też nie ( sprawdzone na siostrze ) .

  • Serekk, 21 listopada 2021 @ 23:21 Odpowiedz

    Ja mam elegancki, wygodny fotel Genesis Nitro 880, polecam dobrej jakosci fotel

  • Maciej Żłobiński, 20 stycznia 2022 @ 09:50 Odpowiedz

    Który fotel gamingowy wybrać? ŻADEN. Za te same pieniądze można kupić jeden z wielu bardzo dobrych, ergonomicznych foteli biurowych, które mają znacznie więcej regulacji dostosowujących do indywidualnych cech antropometrycznych użytkownika (ważne zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży, aby fotel “rosnął” wraz z nimi), a także mają znacznie lepiej wyprofilowane siedziska i oparcia.
    I generalna uwaga – fotel nie ma być WYGODNY, bo to odczucie subiektywne, tylko ERGONOMICZNY.
    Bo często jako wygodne uznajemy rzeczy, np. meble, które nam szkodzą, bo nie mają nic wspólnego z ergonomią. To dotyczy też większości foteli gamingowych. Skąd to wiem? Bo praktyczną ergonomią pracy/zabawy/nauki z komputerem zajmuję się już 25 lat i w tym czasie przetestowałem setki foteli biurowych i gamingowych, klękosiadów, piłek i innych “wynalazków”.

  • Diegoz, 1 marca 2022 @ 14:36 Odpowiedz

    Mam własnie z Genesisa fotel Nitro 880, polecam mega wygodny, a i porzadny

  • Klark, 30 marca 2022 @ 13:48 Odpowiedz

    Spoko jest Genesis Nitro 880, juz z takich solidniejszych, i ekoskórka, polecam . sprawdza sie

  • Bartek, 2 listopada 2022 @ 12:22 Odpowiedz

    Fotele gamingowe są super, ja zamowilam juz jakis czas temu z Genesisa i jest swietny, bardzo wygodny

  • billek, 3 lutego 2023 @ 22:53 Odpowiedz

    Jaki masz model? u nas fotel Genesis Nitro 550 z materiałowym siedziskiem , wole takie jak skórzane. Mega wygodny fotel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *