Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Pisaliśmy jakiś czas temu o pobiciu rekordu w długości grania. Typowy gracz nie spędza oczywiście przed monitorem aż tak dużo czasu, ale nie oznacza to, że wielogodzinne sesje z ulubioną grą nie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Dlatego też dobry fotel dla gracza staje się powoli koniecznością i coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Tylko jaki fotel kupić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czy w ogóle opłaca się kupować taki fotel, czy też może lepiej zakupić zwykły fotel biurowy?

Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej. Dopasujemy się także do potrzeb osób wyszukujących takie frazy, jak “krzesła gamingowe ranking” i “fotele gamingowe ranking” i przedstawimy wam naszym zdaniem najlepsze fotele dla gracza dostępne obecnie na rynku.

Jak dobrać fotel dla gracza?

Jest wiele czynników, które przesądzają o tym, czy dany fotel gamingowy będzie odpowiedni dla konkretnej osoby. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że dużo tutaj zależy od własnych preferencji. Nie tylko w zakresie wyglądu (chociaż to oczywiście również jest istotne), ale także chociażby materiału wykończenia. Wobec tego wybierając krzesło dla gracza powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • sposób konstrukcji
 • wymiary fotela (szerokość, głębokość i wysokość)
 • możliwości regulacji
 • dodatkowe akcesoria (na przykład podnóżek)
 • maksymalna dopuszczalna masa
 • materiał obicia i wypełnienia.

Wydawać by się mogło, że to delikatna przesada i po co tyle kombinować, skoro chodzi tylko o fotel. Musimy jednak pamiętać, że spędzimy w nim prawdopodobnie setki, jeśli nie tysiące godzin. Jest gwarantowane, że jeżeli coś nam nie będzie do końca w tym fotelu odpowiadało, to będzie to dla nas irytujące (czy w niektórych przypadkach wręcz szkodliwe dla zdrowia i bolesne).

Musimy więc zadbać o to, aby między innymi wymiary fotela były do nas dopasowane. Powinniśmy to sprawdzić jeszcze przed zakupem, ponieważ za niski czy za wąski fotel nie pozwoli na komfortową wielogodzinną rozgrywkę. Warto także zwrócić uwagę na maksymalną dopuszczalną masę – w teorii górna granica powinna być stosunkowo wysoka, ale w praktyce różnie z tym bywa, zwłaszcza w przypadku tańszych foteli.

Nie dla każdego istotna będzie możliwość dowolnej regulacji podłokietników czy zagłówka, ale niektórzy uważają, że bez tego nie da się idealnie dopasować fotela do swoich potrzeb.

To, jaki materiał obicia będzie dla nas najlepszy zależy w dużej mierze od naszego gustu. Może to być na przykład poliester, skóra naturalna czy skóra sztuczna. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas materiał jest odporny na wodę i łatwy w czyszczeniu. Jeśli zaś chodzi o materiał wypełnienia, z reguły poleca się zimną piankę. Nie ma nic gorszego, niż odkształcony po długim użytkowaniu fotel, a to wypełnienie skutecznie temu zapobiega.

Ile kosztuje fotel gamingowy?

Fotel gamingowy można kupić już za kilkaset złotych (można znaleźć nawet fotel gamingowy do 300 zł, ale trzeba się przygotować na niską jakość), ale są też modele, które będą nas kosztować kilka tysięcy. Czym się one różnią? Głównie marką, ale często też jakością wykonania. Jest to o tyle istotne, że kiepskiej jakości tani fotel gamingowy ani nie będzie dobry dla naszego kręgosłupa, ani dla naszego komfortu podczas grania.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła typu “fotel gamingowy tani” czy “tanie fotele gamingowe”, z czego można wywnioskować, że na budżetowe fotele gamingowe jest popyt. Jeśli jednak już zdecydowaliśmy się na zakup tego typu produktu, być może warto poczekać nieco dłużej i zgromadzić większe fundusze. Nawet kilkaset złotych różnicy powinno być wyraźnie odczuwalne – już fotele dla graczy do 500 zł oferują komfort na całkiem przyzwoitym poziomie.

Nie chodzi tutaj o to, aby wydawać na fotel kilka tysięcy (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, o ile mamy takie fundusze). Rzecz po prostu w tym, aby nie oszczędzać tak, jak tylko się da i nie decydować się na fotele gamingowe zupełnie nieznanych marek, które nie mają nawet żadnych opinii ani recenzji.

Fotel gamingowy a fotel biurowy – różnice

Spotkać się można z opinią, że znacznie lepszym pomysłem niż zakup fotela gamingowego jest zakup fotela biurowego. Podnoszony jest argument, że w końcu oba te rodzaje foteli przeznaczone są do spędzania długiej ilości czasu przed komputerem, a do tego najtańsze fotele biurowe są z reguły nieco tańsze niż najtańsze fotele gamingowe. Jak jest w rzeczywistości?

Fotele biurowe różnią się od foteli gamingowych po wieloma względami, takimi jak:

 • wygląd
 • ilość funkcji
 • cena.

Fotele biurowe z reguły cechują się stonowanym, eleganckim wyglądem. Spotkać je można przede wszystkim w ciemnych, mało dynamicznych barwach (czerni, brązie). Zupełnie inaczej jest w przypadku foteli gamingowych, które swoim wyglądem nawiązują zazwyczaj do foteli w samochodach wyścigowych. Bardzo popularnym kolorem jest zwłaszcza czerwony, ale też chociażby niebieski czy biały (przeplatane z czarnym).

Możliwość regulacji podłokietników, zagłówka i wysokości siedzenia to funkcje spotykane niemal w każdym fotelu gamingowym, a już niekoniecznie w każdym fotelu biurowym. Ponadto w fotelach dla graczy pojawia się czasami funkcja “tilt”, czyli możliwość delikatnego bujania się fotela. To ciekawe rozwiązanie, które pozwala na zaznanie odrobiny relaksu po stresującej rozgrywce.

Istnieją zarówno bardzo drogie, jak i bardzo tanie fotele biurowe oraz gamingowe. Fakt faktem jednak ceny zazwyczaj przemawiają na delikatnie korzyść foteli biurowych, zwłaszcza w najtańszym segmencie.

Zarówno fotele biurowe, jak i fotele gamingowe zostały zaprojektowane z myślą o wielu godzinach spędzonych przed monitorem. Nie sposób roztrząsać różnic w ich wygodzie, ponieważ tak naprawdę nie da się ich jednoznacznie określić. Wszystko tutaj zależy od poszczególnego modelu.

Można spotkać niesamowicie wygodne fotele biurowe, w których można grać kilkanaście godzin bez przerwy i nie odczuwać bólu kręgosłupa. Można również spotkać fotele gamingowe, które już po godzinie gry okażą się skrajnie niekomfortowe. Ciężko to przewidzieć, dlatego warto posiłkować się recenzjami, a także (o ile jest taka możliwość) osobiście przetestować wygodę danego fotela przed zakupem.

Czy warto kupić fotel dla gracza? Może jednak lepiej zdecydować się na fotel biurowy?

Wiemy już, czym zazwyczaj (chociaż oczywiście nie zawsze) różnią się fotele gamingowe od biurowych. W takim razie która opcja jest lepsza?

Tak naprawdę zależy to jedynie od tego, jaki wygląd fotela nas interesuje i na jakich funkcjach nam zależy. Nie każdemu podoba się estetyka związana z fotelami gamingowymi, a z drugiej strony fotele biurowe co prawda uznawane są za eleganckie, ale niektórym mogą wydawać się nudne. Jest to po prostu kwestia gustu.

Jeśli chodzi o ilość dostępnych funkcji, to jeśli dobrze poszukamy, to jest spora szansa, że uda nam się znaleźć nie tylko fotel gamingowy, ale także fotel biurowy, który je oferuje. Może się to jednak wiązać z nieco większymi kosztami.

Jak widać, ciężko jednoznacznie uznać jedną opcję za lepszą od drugiej. W większości przypadków fotel biurowy sprawdziłby się u gracza, fotel dla gracza w biurze już jednak niekoniecznie (głównie z powodu wyglądu).

Tak czy inaczej, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na dobrej jakości ergonomiczny fotel, jeśli planujemy spędzać długie godziny przez komputerem. W przeciwnym wypadku w pewnym momencie odczujemy nieprzyjemne konsekwencje.

Fotele gamingowe ranking – co polecamy?

W tym momencie paść może sakramentalne pytanie: to w końcu jaki fotel gamingowy wybrać? Oto naszym zdaniem najlepsze fotele gamingowe. Wybraliśmy krzesła dla graczy w różnych cenach, różnych marek i o różnym wyglądzie, tak, aby móc doradzić jak największej ilości osób.

Pro Gamer Atilla (około 350 złotych)

fotel gamingowy pro gamer
Źródło: Pro Gamer

Jak już wyżej pisaliśmy, polecalibyśmy jednak zaoszczędzenie na nieco droższe fotele. Jeśli jednak bardzo zależy nam na fotelu budżetowym, fotel gamingowy Pro Gamer Atilla jest ciekawym rozwiązaniem. Jest to jak na swoją cenę stosunkowo atrakcyjny wizualnie i wygodny fotel. Można krytykować jedynie brak regulacji oparcia.

Genesis Nitro 550 (około 540 złotych)

genesis nitro 550
Źródło: Allegro

Fotel gamingowy Genesis Nitro 550 charakteryzuje się tym, że nie jest w całości pokryty skórą ekologiczną, a jedynie częściowo, podczas reszta obita jest materiałem nylonowym. Niektórzy mogą uznać to za wadę, inni zaś za zaletę.

SPC Gear SR300 (około 750 złotych)

spc gear sr300
Źródło: SPC Gear

SPC Gear SR300 nie odstaje dużo od wspomnianego nieco dalej droższego modelu, SPC Gear SR500. Jest do solidnie wykonany i atrakcyjny wizualnie portfel w cenie, która dla wielu może być jeszcze do zaakceptowania.

Genesis Nitro 880 (około 900 złotych)

genesis nitro 880
Źródło: GimBu.eu

Genesis Nitro 880 to fotel gamingowy z nieco wyższej półki. Chwali się go przede wszystkim za dobrą jakość wykonania (w tym przede wszystkim stabilną i wytrzymałą konstrukcję), a także odpowiednią do ceny wygodę.

DX Racer 1 (około 1000 złotych)

fotel gamingowy racer
Źródło: X-Kom

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć klasyki, a jest nią fotel gamingowy Racer 1. To bardzo popularny model, wyróżniający się przede wszystkim obiciem z tkaniny, a nie skóry. Cechuje go duża wygoda użytkowania, a także nierysujące podłogi koła i duże możliwości regulacji. DX Racer 1 jest ciekawym wyborem zwłaszcza dla antyfanów skóry ekologicznej.

SPC Gear SR500 (około 1000 złotych)

spc gear sr500
Źródło: SPC Gear

1000 złotych za fotel gamingowy to już cena, na widok której niejedna osoba może się skrzywić. SPC Gear SR500 nie bierze jej jednak znikąd: model ten znany jest z szerokich możliwości regulacji, dobrej jakości skóry ekologicznej i wygody użytkowania. Można jednak spotkać zarzuty wobec zbyt krótkich podłokietników, nie jest to też fotel dla osób bardzo wysokich.

MSI MAG CH110 (około 1300 złotych)

fotel msi
Źródło: MSI

MSI MAG CH100 ma wszystko, czego za tą cenę można by się spodziewać: dobrej jakości wykonanie, elegancki jak na fotel gamingowy wygląd, ciche kółka i duże możliwości regulacji. Co ważne, fotel jest dość szeroki. Jeśli szukamy produktu z górnej półki, to zdecydowanie powinniśmy się nim zainteresować.

Mamy nadzieję, że jeśli wyszukiwaliście “krzesła gamingowe ranking” czy “fotel gamingowy ranking” i trafiliście na powyższe zestawienie, to znaleźliście to, czego szukaliście. Staraliśmy się wyselekcjonować dla was tylko najlepsze i najciekawsze modele.

Najlepsze fotele gamingowe – podsumowanie

Jeśli chodzi o to, czy fotel gamingowy jest w ogóle potrzebny, opinie są bardzo sprzeczne. Dlatego też warto w miarę możliwości przetestować (na przykład u znajomego), czy coś takiego w ogóle nam się na żywo podoba.

Opcji jest wiele, dlatego też tak często pojawia się pytanie “jaki fotel gamingowy wybrać?”. W naszym artykule przedstawiliśmy ich kilka, ale na pewno są też dobre fotele, które zdarzyło nam się pominąć. Dajcie więc znać, czego wy używacie i jak wam się dany fotel sprawuje.

Gry - zobacz ceny

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

12 Comments

 • Czy sprzęt gamingowy jest warty swojej ceny? | Mordewind.pl, 15 kwietnia 2020 @ 16:01 Reply

  […] się zastanawiać, fotel gamingowy jaki kupić, aby nie przepłacić za fotel niskiej jakości, a naprawdę otrzymać za swoje pieniądze mebel […]

 • Na co zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy? Sprawdź, 24 kwietnia 2020 @ 13:48 Reply

  […] powinieneś uzupełnić swoją wiedzę. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jaki fotel gamingowy kupić, aby zagwarantować sobie komfort podczas […]

 • Ania, 30 sierpnia 2020 @ 20:58 Reply

  te fotele gamingowe są mega wygodne, maz ma genesis 🙂 nawet ja z niego czesto korzystam 🙂 sporo pracuje na kompie i faktycznie komfort duzo wiekszy niz na zwyklym

 • Karolina, 31 sierpnia 2020 @ 23:59 Reply

  Mój mąż też ma z tej firmy genesis czasem sama z niego korzystam 🙂 warto było mu zrobić taki prezent przynajmniej jak długo siedzi to mu wygodnie

 • Damianos, 29 września 2020 @ 15:54 Reply

  Genesis dobra marka, fotele i sprzęt dla graczy na prawdę solidny. Szukałem fotela ale z materiału, nie chce już skóry bo peka po jakimś czasie. Mam ten fotel Nitro 550- prosty ale ma wszystko co najwazniejsze- regulację oparcia, podłokietników no i tryb bujania. Dla mnie ok

 • Marlecki, 1 listopada 2020 @ 22:13 Reply

  Genesis potwierdzam dobra marka , choć ja jednak wole skórę i dlatego zdecydowaliśmy się na fotel Genesis Nitro 880 – eko skórzane siedzisko. Polecam , mega wygodny fotel , ma regulowane oparcie, podłokietnikiale w 4 płaszczyznach , tryb bujania fotel z regulowanym oparciem

 • krystian, 26 lutego 2021 @ 21:52 Reply

  Pewnie, ze warto, w koncu przy kompie spedza sie naprawde sporo czasu, wiec musi byc wygodnie, ja mam z genesis, super , mega komfort

 • Martyśka, 1 marca 2021 @ 00:12 Reply

  mam fotel z genesisa, model nitro 880 z eko skórzanym siedziskiem, regulacją oparcia Nie jest drogi a wygodny . Bardzo ładnie i elegancko się prezentuje

 • WeronikaP, 29 lipca 2021 @ 16:14 Reply

  Mój mąż też ma fotel genesis i bardzo sobie chwali. Teraz szukamy jakiegoś fotela dla syna, który jest miłośnikiem gier, no i oczywiście też chce mieć taki fotel, jak tata 😉 Myślę nad tym modelem z eko skóry, chociaż ktoś wspomniał, że po czasie się wyciera. W takim razie lepszym wyborem waszym zdaniem są fotele obite materiałem?

 • Karol, 1 sierpnia 2021 @ 07:41 Reply

  Genesis ma bardzo fajny wybór foteli gamingowych, ja od nich zamowilem jakis czas temu i jestem bardzo zadowolony

 • Facos, 23 sierpnia 2021 @ 14:39 Reply

  Spoczko jest Genesis Nitro 550, mam juz dosyć długi i sprawdza się na długie granie

 • danny, 5 października 2021 @ 07:48 Reply

  Ja tez mam ja też mam fotel Genesis ale Trit 600. Z materiałowym siedziskiem, z podświetleniem RGB, no i ma oczywiscie regulowane oparcie, tryb bujania, regulowane podłokietniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *