Spragnieni przygód, magii i niezwykłych krajobrazów gracze z całego świata już od kilku lat masowo podbijają Teyvat, fantastyczny świat Genshin Impact. Dzieło chińskiego studia miHoYo to zdaniem wielu prawdziwa perełka wśród gier MMORPG, ale aby móc w pełni zanurzyć się w jej magicznej rzeczywistości na PC-tach, trzeba spełniać jej wymagania sprzętowe.

Gra ta, chociaż dostępna całkowicie za darmo (z możliwością opcjonalnych mikrotransakcji, do których jednak twórcy starają się graczy bardzo mocno zachęcać na różne sposoby), oferuje jakość grafiki i detali na poziomie gier AAA. Do tego jest to produkcja z ogromnym otwartym światem. To wszystko przekłada się na wymagania Genshin Impact na PC, które przedstawimy Wam szczegółowo w dalszej części tego materiału.

Genshin Impact — wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe Geshin Impact to po prostu zestaw dwóch specyfikacji sprzętowych — minimalnej oraz zalecanej. Szczególną uwagę warto zwrócić na tę pierwszą, jako że trzeba posiadać sprzęt o co najmniej ekwiwalentnej wydajności, aby w ogóle móc komfortowo grać w ten tytuł. Wymagania zalecane pełnią raczej rolę ciekawostki dla osób, którym zależy na grze na jak najwyższych ustawieniach graficznych.

Zarówno minimalne, jak i zalecane wymagania Genshin Impact na PC znajdziecie poniżej, ale jak porównać je do własnego urządzenia? Najprostszą opcją jest wykorzystanie programu typu Can You Run It, który wszystko robi za użytkownika.

Wystarczy wskazać interesującą nas grę, a narzędzie samo weryfikuje naszą specyfikację, sprawdza benchmarki poszczególnych podzespołów i zestawia je z benchmarkami podzespołów z oficjalnych wymagań danego tytułu. Jeśli ktoś nie chce udostępniać programowi informacji o swoim komputerze, to wszystkie te kwestie można także sprawdzić ręcznie, po prostu zajmie to chwilę dłużej.

wymagania sprzetowe genshin impact
Źródło: Cognosphere

Przy okazji warto wspomnieć, że chociaż Genshin Impact jest w dużej mierze grą dla jednego gracza, to wymaga stałego połączenia z Internetem. Wynika to z faktu, że jest to produkcja free-to-play, a więc twórcy muszą mieć stałe baczenie nad tym, aby gracze np. nie dodawali sobie waluty, za którą normalnie trzeba zapłacić prawdziwe pieniądze. W związku z tym do gry potrzebna jest nie tylko odpowiednio mocna konfiguracja sprzętowa, ale też szybkie, stabilne połączenie z siecią.

Wymagania minimalne

Tak wyglądają wymagania minimalne Genshin Impact na PC:

System operacyjny 64-bitowy Windows 7 z SP1, 64-bitowy Windows 8.1 lub 64-bitowy Windows 10 (wersje deweloperskie Windows 10 nie są obsługiwane)
Procesor Intel Core i5 lub jego odpowiednik
Pamięć RAM 8 GB
Wolne miejsce na dysku 30 GB
DirectX 11
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT 1030 lub lepsza

Wymagania zalecane

Oto zaś wymagania zalecane Genshin Impact na komputerach osobistych:

System operacyjny 64-bitowy Windows 7 z SP1, 64-bitowy Windows 8.1 lub 64-bitowy Windows 10 (wersje deweloperskie Windows 10 nie są obsługiwane)
Procesor Intel Core i7 lub jego odpowiednik
Pamięć RAM 16 GB
Wolne miejsce na dysku 30 GB
DirectX 11
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 1060 z 6 GB lub lepsza

O co chodzi z fenomenem Genshin Impact?

Wymagania Genshin Impact są dość istotne, ponieważ, jeśli ich nie spełniamy, to co prawda nie stracimy pieniędzy (jako że gra jest darmowa), ale niepotrzebnie zmarnujemy czas na jego pobranie. Natomiast warto zwrócić uwagę także na inne kwestie. To produkcja, która w rekordowym czasie podbił serca graczy na całym świecie. Skąd wziął się taki sukces? Kluczem do zrozumienia fenomenu jest analiza najważniejszych elementów, które wpłynęły na globalne zainteresowanie tym tytułem.

Początki tej gry sięgają roku 2017, kiedy to twórcy, inspirowani hitowym The Legend of Zelda: Breath of the Wild, zdecydowali na stworzenie nowego, unikalnego tytułu. Ostatecznie Genshin Impact trafiło do graczy w 2020 roku. Wieloletni proces tworzenia gry zaowocował wyjątkową wizją artystyczną, która łączy w sobie elementy anime i wpływy z różnych kultur świata. Gra jest po prostu piękna, dopracowana i wciągająca, a jednocześnie na tyle uniwersalna, że świetnie odnajdują się w niej także gracze z Zachodu.

genshin impact wymagania pc
Źródło: Cognosphere

To, co wyróżnia Genshin Impact, to długoterminowy plan rozwoju przygotowany przez twórców. Gra jest wciąż regularnie rozbudowywana o kolejne ogromne pakiety zawartości. To zobowiązanie do stałego rozwijania gry sprawia, że gracze są ciągle zaangażowani.

Teraz, po kilku latach od premiery, nowy gracz zyskuje całkowicie za darmo zawartość na setki, jeśli nie tysiące godzin dobrej zabawy. Trzeba jedynie uważać, aby nie wpaść w wir mikropłatności. Chociaż czasami mogą one kusić, to w praktyce da się z powodzeniem grać bez wydawania ani złotówki.

Wymagania Genshin Impact — podsumowania

Przed zanurzeniem się w wielobarwny, otwarty świat Genshin Impact, ważne jest zrozumienie, że do pełnej satysfakcji z rozgrywki potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Co prawda jest to gra single player (z możliwością pewnej współpracy między graczami), ale wszelkie ścinki mogą i tak mocno grać na nerwach i przeszkadzać w rozgrywce. Gra, pomimo swojego animowanego stylu, zaskakuje bogactwem detali i różnorodnością krajobrazów, co wpływa na jej wymagania.

Wymagania sprzętowe Genshin Impact, zwłaszcza te minimalne, nie są szczególnie drakońskie, ale nie można ich nazwać także zupełnie niskimi. W razie potrzeby, gdyby gra nie działała zupełnie płynnie mimo ich spełniania, warto spędzić chwilę przy ustawieniach graficznych tytułu, aby znaleźć optymalną konfigurację. Co istotne, produkcja jest dostępna także na urządzenia mobilne (Androida oraz iOS-a), a także na konsolach PlayStation, więc w razie czego jest szansa, że będzie można cieszyć się nią na innej platformie niż PC.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *