Niedawno do sieci supermarketów Biedronka trafiły nowe produkty elektroniczne, a wśród nich znalazł się głośnik Bluetooth. Hykker Mood BT, bo taka jest dokładna nazwa tego głośnika to urządzenie niewielkich rozmiarów, które nosić można nawet w kieszeni. Sprawdźmy zatem, czy jest warty uwagi.

Urządzenie dotarło do mnie w ciekawym plastikowym opakowaniu, na którym znaleźć można kilka podstawowych informacji o sprzęcie. Producent przewidział tutaj okienko, które jeszcze przed zakupem sprzętu pozwala nam go obejrzeć. To bardzo uczciwa praktyka i w pełni popieram tego typu inicjatywy. Po otworzeniu opakowania oprócz samego głośnika znaleźć można także kabel miniUSB do ładowania oraz skromną ilość papierologii.

Wygląd głośnika i pierwsze wrażenie

Zgodnie z tym, co widać na zdjęciach; recenzowany głośnik posiada kształt walca. Jego obudowa w górnej części została wykonana z metalu. Oznacza to, że jest bardzo solidna i bez wątpienia trudno ją zniszczyć. Podstawka głośnika w moim modelu ma kolor czarny i jest plastikowa. To właśnie na niej znajdują się wszelkie elementy pozwalające na przesuwanie utworów, włączanie głośnika, podłączanie kabla zasilającego i umieszczanie karty microSD.

Poza tym należy wspomnieć, że masa głośnika jest tutaj bardzo dobrze odczuwalna. Nie wiem dlaczego, ale w moim rozumieniu utarło się stwierdzenie, że jest to w pewnym sensie ikona wytrzymałości. Głośnik Bluetooth Hykker Mood BT wywarł na mnie bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. W zasadzie sprzęt wydaje się być całkiem ciekawym akcesorium podręcznym, ale zanim wydamy sobie na nim ostateczny werdykt, przetestujmy go dokładniej.

Głośnik Bluetooth Hykker Mood BT i jego obsługa

Kilka zdań wyżej wspomniałem, że głośnik posiada plastikową podstawkę, a na niej kilka elementów funkcyjnych. W tej części recenzji chciałbym powrócić do tego elementu, gdyż w kwestii obsługi sprzętu odgrywa on ważną rolę. Z tego powodu pierwsze, co powinno nas zainteresować to suwak włączający głośnik Bluetooth. Hykker Mood BT posiada dwa tryby w związku z tym suwakiem i możemy go przesunąć w lewo, żeby uruchomić tryb Bluetooth lub w prawo by uruchomić tryb zewnętrznego wejścia dźwięku.

Po wybraniu lewej opcji należy odnaleźć głośnik Bluetooth Hykker Mood BT i w spisie urządzeń na telefonie, a następnie się z nim sparować. Jeśli parowanie przebiegnie pomyślnie to w zasadzie już można odsłuchiwać muzyki. Po wybraniu opcji prawej należy się upewnić, że w głośniku umieszczona została karta microSD o maksymalnej pojemności 32GB.

Niezależnie od wykorzystywanego trybu mamy możliwość manipulowania głośnością, przesuwania i pauzowania utworów z poziomu suwaka umiejscowionego tuż obok włącznika. Sposoby na używanie tego elementu zostały wspomniane w instrukcji obsługi urządzenia załączonej do opakowania. Jedyne, co mogę powiedzieć na podstawie kilku dni testów to to, że sprzęt reaguje na wszelkie komendy prawidłowo.

Jakość dźwięku i głośność muzyki w Mood BT

Jeśli dziwnym trafem oczekujecie od tego maleństwa jakości, jaką szczyci się JBL to możecie śmiało skreślić go z listy swoich zakupów w Biedronce. Sprzęt nie gra fatalnie, aczkolwiek nie jest też niczym idealnym w tej kategorii. Jakość dźwięku mówiąc zwięźle nie powala, ale nie oznacza to, że głośnik Bluetooth Hykker Mood BT traci na zastosowaniu z tego powodu. Śmiało można go bowiem wykorzystywać, jako wzmocnienie dźwięku ze smartfona. Zdecydowanym plusem w tym wypadku będzie to, że głośnik bezprzewodowy gra głośniej od telefonu komórkowego zatem sprawdzi się na kameralnej imprezie wśród kilku znajomych.

Chcąc na siłę coś powiedzieć o jakości tego sprzętu nie da się pominąć tego, że Mood BT niestety posiada tendencję do trzeszczenia przy dużej głośności. Z tego powodu nie ma szans na obecność soczystego bassu, czy przepięknych dźwięków. Szukając idealnego zastosowania dla tego przedmiotu przypominam sobie lekcje języka angielskiego w technikum. Pani nauczycielka korzystała wówczas z podobnego głośnika do odtwarzania dialogów w trakcie ćwiczeń ze słuchania. Niewielkie pomieszczenie klasy sprawiało, że postaci występujące w nagraniu były słyszane bardzo wyraźnie bez względu na to, czy coś trzeszczy.

Podsumowanie

Niewielki, tani i bardzo wytrzymały głośnik, ale i przy tym trzeszczący, ze słabą jakością dźwięku. Taka ocena brzmi mało atrakcyjnie w oczach i uszach ludzi, którzy szukają czegoś naprawdę fajnego. W takim przypadku zdecydowanie odradzam jego kupno, ale z drugiej strony proponuję adekwatną alternatywę dotyczącą adresatów tego produktu. Wielkimi krokami zbliża się do nas Wielkanoc i jest to idealna okazja do tego, żeby sprezentować ten mały gadżet jakiemuś dziecku. Najmłodsi konsumenci bardzo rzadko oceniają tego typu urządzenia pod kątem jakości dźwięku, ważne jest bowiem to, że mają coś, co gra głośniej od smartfona. Idąc tym tropem, sprezentowałem głośnik mojej młodszej siostrze i ona jest z niego zadowolona.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *