Zdarza wam się czasem pootwierać dziesiątki kart w przeglądarce? Mnie z pewnością tak. Z ich późniejszym segregowaniem i odnalezieniem tej właściwej… no cóż, tutaj bywa różnie. Na szczęście Google planuje rozwiązać problemy takich bałaganiarzy jak ja i wprowadzi do swojej przeglądarki opcję automatycznego sortowania.

Jeden klik i jest porządek w kartach

Funkcja grupowania kart w Google Chrome jest dostępna od bardzo dawna. Możemy tworzyć grupy, nazywać je, nadawać grupom wyróżniający się kolor, czy przenosić wszystkie karty z grupy do nowego okna. Na ten moment funkcja ta jest jednak obsługiwana manualnie. Oznacza to, że aby dodać kartę do grupy musimy najechać na nią kursorem, kliknąć prawy przycisk myszy i na koniec wybrać odpowiednią opcję. Na całe szczęście przed tą operacją jesteśmy w stanie wybrać kilka kart naraz poprzez przytrzymanie klawisza Control i kliknięcia karty lewym przyciskiem myszy. Wciąż jeśli mamy naprawdę dużo kart do grupowania, to ten proces może chwilę potrwać.

Nowa funkcja sortowania kart o wyszukanej nazwie „Organise Tabs” (dosłownie: organizuj karty) ma rozwiązać wszystkie problemy z obecnym systemem segregacji. Google zapowiada, że po wprowadzeniu Organise Tabs w lewym górnym rogu przeglądarki zobaczymy mały przycisk. Jego kliknięcie będzie oznaczało przypisanie wszystkich otwartych kart do utworzonych wcześniej grup. Istnieje też duża szansa, że Organise Tabs dostanie opcję tworzenia zupełnie nowych grup, dla kart, które są w miarę systematycznie posegregowane.

Na razie nie wiadomo, na jakiej zasadzie ma działać nowość od Google ani kiedy trafi do finalnej wersji przeglądarki Chrome. Ciekawą opcją w segregacji byłaby na pewno integracja funkcji z AI (np. Google Bard) i skanowanie otwartych kart w poszukiwaniu przybliżonych treści. W ten sposób funkcja mogłaby bardzo łatwo stworzyć grupy pasujące do siebie tematycznie.

automatyczne grupowanie kart google chrome
Aktualne grupowanie kart w Google Chrome

Napiszcie w komentarzu co Wy myślicie o nowym dodatku do Google Chrome. Będziecie z niego korzystać, czy raczej pozostaniecie przy swoim artystycznym nieładzie wśród kilkunastu otwartych kart? Jesteśmy bardzo ciekawi waszego zdania!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *