Chcieliście kiedyś pograć w swoje ulubione androidowe gry na komputerze? Jeżeli tak to właśnie nadeszła do tego świetna okazja. Wszystko przez to, że Google dodało kilka znaczących ulepszeń do swojej usługi Google Play Games na PC.

Clash of Clans, Clash Royale, 4K, wyszukiwarka i więcej

Google Play Games na PC to testowa usługa pozwalająca na uruchamianie popularnych gier z Androida na komputerach i laptopach z Windowsem. Nowe rozwiązanie jest testowane w Europie dopiero od maja tego roku, ale już doczekało się wielu usprawnień. Teraz Googole w nowym wpisie na swoim blogu pochwaliło się wszystkim największymi zmianami wprowadzonymi niedawno do Google Play Games na PC.

Największa nowość, którą chwali się Google to wprowadzenie Clash of Clans oraz Clash Royale, czyli niezwykle popularnych gier strategicznych, do biblioteki serwisu. Teraz bez problemu zagracie w nie na dużym ekranie, bo zarówno grafika, jak i sterowanie zostało specjalnie zoptymalizowane pod komputerową platformę. Inne usprawnienia udostępnione na przełomie ostatnich tygodni i miesięcy to:

  • Dodanie wyszukiwarki gier — Teraz w aplikacji znajdziemy małą ikonkę lupy pozwalającą uruchomić czytelną funkcję wyszukiwania gier w usłudze.
  • Lepsze wsparcie kontrolerów — Google Play Games pozwala na podłączenie popularnych padów od Xbox’a Series S/X, Xbox’a One, PlayStation 5 oraz PlayStation 4. Można z nich skorzystać w wybranych kompatybilnych grach (np. Asphalt 9, czy Badland).
  • Możliwość grania w rozdzielczości 4K — Usługa dostała wsparcie dla wysokich rozdzielczości, aby lepiej wpasować się w preferencje komputerowych graczy. Po naciśnięciu skrótu klawiszowego Shift + Tab ujrzymy proste menu zmiany rozdzielczości, gdzie dostępnych jest kilka opcji kończących się na 3840 × 2160 px, czyli 4K.

Dzięki Google Play Games na PC zagramy obecnie w ponad 3000 popularnych tytułów ze sklepu Play. Aby przetestować aplikację, wystarczy pobrać ją z oficjalnej strony serwisu, zainstalować na dysku i zalogować się na nasze konto Google.

google play games clash of clans
Źródło: Google

A wy co myślicie o zaktualizowanym serwisie od Google? Zagralibyście na nim w jakieś tytuły, czy wolelibyście raczej skorzystać z emulacji Androida na PC? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Google

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *