Inteligentne głośniki od Google biją rekordy popularności na całym świecie – na ich zakup decyduje się także coraz większa ilość Polaków. Czy Google Home po polsku to wciąż mrzonka, czy teraz, w 2021 roku, wreszcie stało się to rzeczywistością?

Na to pytanie odpowiemy szczegółowo poniżej, ale od razu możemy wskazać, że rodzimy fani tych urządzeń, którzy chcieliby móc posługiwać się przy ich użytkowaniu rodzimym językiem, będą zawiedzeni. Zapraszamy!

Google Home po polsku – czy jest dostępne?

Powiedzmy od razu wprost: na razie nie jest dostępne ani Google Home po polsku, ani Google Home Mini po polsku, ani nawet Google Nest w naszym rodzimym języku. Nie zmieniło się to od czasu premiery tych urządzeń. Wśród obsługiwanych języków znajduje się za to angielski i to tym językiem zapewne będą posługiwali się w większości Polacy, którzy zdecydują się na zakup tych głośników.

Są one bezproblemowo dostępne w Polsce, zarówno na portalach aukcyjnych, jak i w popularnych sklepach z elektroniką. Używanie ich w naszym kraju jest jak najbardziej możliwe i nie są one w żaden sposób zamknięte regionalnie (chociaż nie do wszystkiego będzie można wykorzystać Asystenta Google w Polsce – m.in. w USA ma on znacznie bardziej rozbudowane możliwości). Po prostu trzeba mówić do niego po angielsku i głośnik też będzie odpowiadał po angielsku.

google home po polsku

Jest to o tyle kuriozalne, że wszystkie te głośniki opierają się na usłudze wspomnianego Asystenta Google… który już od dłuższego czasu jest dostępny na smartfonach w pełni po polsku i radzi sobie całkiem nieźle. Gdyby Google chciało, w każdej chwili mogłoby więc dodać obsługę języka polskiego do Nesta, Home czy Home Mini. Czemu ta firma tego nie robi? Cóż, być może dlatego, że sprzęty te wciąż nie są dostępne w oficjalnej polskiej dystrybucji, a można zakupić je jedynie od pośredników.

Google Home – kiedy po polsku?

Okej, wiemy już, że Google Home po polsku aktualnie wciąż jest tylko marzeniem, ale od razu nasuwa się kolejne pytanie: kiedy stanie się to rzeczywistością? Cóż, niestety Google nie zapowiedziało wciąż żadnych planów w tej kwestii, więc można tylko zgadywać.

Nic nie wskazuje na to, aby w tym roku, ani nawet w perspektywie najbliższych kilku lat Nesty, Home i Home Mini miały wejść do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju (co zapewne wiązałoby się z obsługą polskiego). Z drugiej strony, Google tak naprawdę może wprowadzić zmiany w tej kwestii w dowolnym momencie, bez ostrzeżenia.

Może się zdarzyć, że polski zacznie być obsługiwany przez głośniki Google przy okazji premiery jakiegoś nowego modelu, ale oczywiście jest też szansa, że tak się nie stanie. Trzeba więc po prostu uzbroić się w cierpliwość, a jeśli zna się dobrze język angielski, to po prostu korzystać z głośników Google w tym języku.

Google Home Mini po polsku – podsumowanie

Niestety, obecnie Google Home po polsku czy też Google Home Mini po polsku pozostaje tylko marzeniem. Bez wątpienia może to być frustrujące dla wielu osób, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Asystent Google obecnie bardzo dobrze radzi sobie z naszym językiem. Google więc mogłoby go bez problemu wdrożyć do swoich inteligentnych głośników… jednak z jakiegoś względu tego nie robi i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić w niedalekiej przyszłości.

Fanów sprzętów od Google zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem o Google Nest, czyli kolejnym bezprzewodowym, inteligentnym głośniku tej firmy, a także z naszą recenzją smartfona Google Pixel 3 XL. Koniecznie dajcie nam znać, jeśli jest jakiś temat, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, a którego jeszcze nie poruszaliśmy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
recenzja nanoleaf essentials smart gu10 Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10 — inteligentnych żarówek dla każdego
Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10, z którą do Was dzisiaj przychodzimy, to, jak sama nazwa wskazuje, test inteligentnych żarówki z serii „podstawowej”. Na pierwszy rzut
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Zenon, 3 lutego 2023 @ 05:09 Odpowiedz

    Mam nadzieję że asystent google będzie wkrótce dostępny na Windows 11 jest 2023 a nic się nie zmieniło w Polsce w tej sprawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *