Już niedługo do sprzedaży trafi głośnik Google Nest. Jest to długo wyczekiwany następca popularnego Google Home. W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników, rozwiązanie to umożliwia nie tylko odtwarzanie muzyki, ale pozwala również głosowo sterować całym domem.

Od premiery poprzedniego modelu minęły cztery lata, więc nic dziwnego, że firma Google postanowiła wypuścić na rynek nowy sprzęt. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup Google Nest i gdzie będzie można kupić głośnik.

Premiera nowego głośnika od Google

Nowy sprzęt sygnowany logo Google ma wyjątkowo minimalistyczny design, dzięki czemu będzie pasował do wszystkich wnętrz. Jak na razie nie udostępniono dokładnej specyfikacji ani opisu możliwości urządzenia. Można założyć, że będzie to większa, potężniejsza i bardziej rozbudowana wersja głośnika Google Nest Mini, który pojawił się na rynku w październiku 2019 roku.

Wiadomo natomiast, że na obudowie głośnika znajdują się specjalne diody, które informują o analizowaniu poleceń wydawanych przez domowników. Głośnik będzie dostępny w kilku kolorach. Ciekawą funkcją, którą pokazano na krótkim filmie reklamowym, ma być możliwość połączenia ze sobą większej ilości urządzeń Google NestPremiera na Allegro.pl.

Zalety smart głośnika

Część osób przewiduje, że oprócz wydawania poleceń głosowych, użytkownik będzie mógł również sterować głośnikiem za pomocą dotyku. Za zakupem tego sprzętu przemawia przede wszystkim fakt, że dzięki niemu można uzyskać dostęp do Asystenta Google. Jest to prosty i wbrew pozorom niedrogi sposób na stworzenie naprawdę inteligentnego domu.

Nie dość, że asystent będzie mógł udzielić domownikom wielu informacji, to dodatkowo – po podłączeniu odpowiednich urządzeń – będzie mógł włączyć światłu lub sprawdzić temperaturę. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych tego typu sprzętów, najlepsze efekty będą mogły uzyskać osoby, które zainwestują w różne elementy rozszerzające możliwości systemu. Na szczęście do podstawowych zastosowań (korzystania ze wspomnianego asystenta i słuchania muzyki) wystarczy sam głośnik.

Gdzie kupić głośnik Google Nest?

Wciąż nie wiadomo, kiedy nowy głośnik trafi do sprzedaży. Z udostępnionych dotychczas informacji wynika, że sprzęt trafi do sklepów jesienią tego roku. Jeżeli zależy ci na szybkiej realizacji zamówienia i przystępnej cenie, będziesz mógł go zamówić na platformie Allegro.

Oprócz głośnika znajdziesz tam również pozostałe urządzenia, które można wykorzystać do stworzenia inteligentnego domu. To natomiast pozwoli usprawnić domowe procesy i zaoszczędzić czas, którego wielu osobom brakuje.

Głośniki inteligentne w Polsce

W Stanach Zjednoczonych głośniki inteligentne biją rekordy popularności, ale w Polsce wciąż są one produktami niszowymi. Choćby dlatego, że większość z nich nie oferuje języka polskiego, a możliwości poza USA są znacznie ograniczone. Możemy więc poprosić o zagranie jakiejś piosenki czy wyszukanie definicji, ale głośnik nie zamówi nam taksówki czy jedzenia na wynos – przynajmniej, jeśli chodzi o dotychczas wyprodukowane urządzenia.

Nie wiemy jeszcze, jak sprawa będzie wyglądała w przypadku Google Nest. Warto wspomnieć, że Asystent Google obsługuje język polski już od stycznia 2019 roku, ale w dotychczasowych głośnikach Google nie jest jeszcze dostępny. Możliwe, że firma czeka na udostępnienie takiej opcji właśnie na premierę nowego głośnika.

Czy warto kupić głośnik inteligentny?

Głośniki inteligentne nie są technologią niezbędną do życia, ale nie bez powodu tak wiele osób je ceni. Nie tylko oszczędzają one nasz czas, ale też są po prostu bardzo wygodne. Posiadając głośnik inteligentny, możemy poczuć się jak prezes czy dyrektor, posiadający własnego osobistego asystenta, ponieważ zasadniczo w ten sposób działają smart speakery.

Na korzyść głośników przemawia także ich niewygórowana cena – czteroletni Google Home można zakupić za mniej niż 200 złotych, podobnie w przypadku Nest Mini. Nieznana jest dokładna cena Nesta, ale jest mało prawdopodobne, aby produkt ten rozbił bank i był znacznie droższy. Co więcej, jeśli dodatkowo połączymy inteligentne głośniki z innymi elementami z gatunku smart home, takimi jak inteligentne oświetlenie czy rolety, możemy już teraz poczuć się, jakbyśmy żyli w przyszłości.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
recenzja nanoleaf essentials smart gu10 Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10 — inteligentnych żarówek dla każdego
Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10, z którą do Was dzisiaj przychodzimy, to, jak sama nazwa wskazuje, test inteligentnych żarówki z serii „podstawowej”. Na pierwszy rzut
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *