O grze planszowej osadzonej w świecie Metal Gear Solid usłyszeliśmy już kilka lat temu. Od tego czasu jej premiera była wielokrotnie opóźniana i ostatecznie została zaplanowana na 2021 rok. Teraz jednak straciła wydawcę i wiele wskazuje na to, że póki co nie ujrzy światła dziennego – chociaż jeszcze nie wszystko stracone.

Gra straciła wydawcę, ale twórca się nie poddaje

Metal Gear Solid straciło swojego dotychczasowego wydawcę, IDW, w związku z czym przyszłość gry jest bardzo niepewna. W chwili obecnej gra jest anulowana, ale jej twórca, Emerson Matsuuchi, szuka sposobów, aby ją uratować.

Rzekomo zaproponował byłemu wydawcy, że sam mu zapłaci za wysłanie gry do sklepów, ale oferta ta została odrzucona. Matsuuchi podobno kontaktował się także z Konami, czyli właścicielami marki Metal Gear Solid i próbuje doprowadzić do tego, aby licencja została przekazana innemu wydawcy, Nazca Games.

metal gear solid

Nic jednak jeszcze nie jest pewne. Co więcej, nawet, jeśli uda się dojść do porozumienia w kwestiach finansowych i licencyjnych, można się spodziewać, że tegoroczna data premiery nie zostanie dotrzymana.

W grze miały pojawić się takie postacie, jak Solid Snake i Hal Emmerich

Nie wiemy do końca, na jakim etapie produkcji znajdowała się gra, zanim została anulowana, ale można mniemać, że już na dość późnym. IDW, wydawca gry planszowej Metal Gear Solid, stwierdził, że przyczyną kolejnych opóźnień była konieczność wprowadzenia zmian do rozgrywki. Dokonanie tego zajęło więcej czasu niż przypuszczano, a okno, aby wysłać grę do sklepów na czas się zamknęło.

Gra miała być doświadczeniem kooperacyjnym dla od 1 dla 4 graczy, pozwalającym na wcielenie się w rolę takich kultowych postaci, jak Solid Snake, Meryl Silverburgh, Gray Fox oraz Hal Emmerich. Średni czas rozgrywki miał wynosić od 60 do 90 minut.

Planowano wiele ciekawych rozwiązań, mających zachęcić graczy, takich jak możliwość wypróbowania gry w wersji cyfrowej, a także rozbudowany tutorial. Poniżej możecie zobaczyć wczesny prototyp z 2019 roku w akcji na konwencie GenCon:

metal gear solid board game

Planowaliście zagrać w grę planszową Metal Gear Solid, czy może nawet wcześniej o niej nie słyszeliście? Żałujecie, ze została anulowana? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *